Ma 23 lata i jest mamą dla 34 dzieci. Na TikToku pokazuje, jak wygląda jej codzienność

2022-06-21 14:04

Jest człowiekiem o ogromnym sercu i jeszcze większej sile. Jako 18-latka wylądowała z synem na ulicy. Teraz ma 23 lata i daje schronienie 34 dzieciom, które z różnych powodów zostały same. Ciężko pracuje niemal całą dobę, by zapewnić im godne warunki życia i lepszy start w dorosłe życie.

Ma 23 lata i jest mamą dla 34 dzieci
Autor: Instagram/@tusaiweyana Ma 23 lata i jest mamą dla 34 dzieci

23-letnia Tusayiwe Mkhondya prowadzi dom dla sierot, nastoletnich mam, bezdomnych dzieci oraz niepełnosprawnych dzieci w Malawi, we wschodniej Afryce. To kobieta o niesamowitej sile i wrażliwości, którą dzieli się na co dzień z 34 swoich dzieci w wieku od kilku miesięcy do 20 lat. O każdym z podopiecznych mówi "To moja córka", "To mój syn". Jak deklaruje, nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa - czeka na kolejne dzieci.

Przeczytaj: "Biorą ze sobą plastikową wanienkę i belę materiału. To ich cała wyprawka”. Tak wyglądają porody w Tanzanii

Los ją doświadczył, teraz pomaga innym

Tusayiwe w wieku 18 lat została bezdomna matką. Trafiła z synem na ulicę. Wkrótce jednak założyła fundację You Are Not Alone (Yana), która pomaga kobietom w takiej samej jak ona sytuacji. W tej chwili Tusayiwe całodobowo zajmuje się prowadzeniem domu dla 34 dzieci w wieku od kilku miesięcy do 20 lat.

Każde dziecko to osobna historia

Tusayiwe z chęcią pokazuje na TikToku momenty przyjęcia nowego dziecka pod dach swojego domu. Każde z nich to osobna, zwykle bardzo bolesna lub tragiczna historia, która porusza serca. Pod skrzydła Tusayiwe trafiła w ostatnim czasie ta oto śliczna dziewczynka:

Jej mama zmarła kilka miesięcy temu na udar mózgu, niedługo po jej narodzinach. Dziewczynka trafiła pod opiekę Tusayiwe, ponieważ nikt z rodziny nie mógł się nią zająć. Tata jest bezdomny, a leciwa babcia już niedomaga. Tu została otoczona prawdziwą miłością i wspaniałą opieką, co widać z resztą po jej radosnej twarzy na filmiku z jej pierwszych urodzin. "Kocham cię i jesteś ze mną bezpieczna" - powtarza jej 23-letnia zastępcza mama.

Jak podkreśla Tusayiwe jej głównym celem jest zapenienie dobrych warunków bytowych swoim dzieciom, dostępu do edukacji i wsparcie emocjonalne, na które wszystkie zasługują.

"Tak wygląda mój każdy dzień"

Na profilu 23-latki nie brakuje również kadrów z codziennej opieki nad taką gromadką. Kobieta z chęcią pokazuje jak wygląda gotowanie dla 34 dzieci, pranie ich ubrań, wspólne jedzenie, zakupy, rytuały usypiania. Żyją skromnie w ciasnych pomieszczeniach, mimo to widać, że dzieci są szczęśliwe i zadbane.

Każdy dzień jest podobny. Tusayiwe wstaje codziennie o 4 rano, by przygotować posiłek starszym dzieciom. W nocy zaś wstaje po kilka razy, by nakarmić lub przewinąć niemowlęta. Ale jak w każdej dobrej rodzinie, pomagają jej w tym także starsze dzieci. Gdy maluchy pójdą spać, 23-latka dopiero w środku nocy znajduje czas, by zaplanować kolejny dzień.

Jej obserwatorzy nie kryją podziwu dla jej ciężkiej pracy:

"Jesteś chodzącym aniołem!"

"Masz ogromne, niesamowite serce dla tych dzieci."

"Jesteś niesamowitą osobą i torujesz drogę tak wielu dziewczynom i młodym kobietom."

"Dalej rób to co robisz! Jesteś prawdziwym błogosławieństwem dla tych dzieci!"

"Nieznajomi doradzają mi, żebym stosowała antykoncepcję"

Tusayiwe regularnie publikuje na TikToku filmiki ze swojej działalności, by w ten sposób coraz więcej osób dowiedziało się o jej fundacji i wsparło ją finansowo.

Czasami spotyka się z krytyką ludzi - zwykle tych, którzy nie zadali sobie większego trudu, by zapoznać się dokładniej z jej historią.

"Nieznajomi ciągle doradzają mi, żebym stosowała antykoncepcję" - przyznaje śmiejąc się pod uchem.

Sama zaś żartuje: "Jeśli mnie poślubisz, przyjdę do ciebie razem z moimi dziećmi".

Przeczytaj także: 50-letnia mama urodziła dziecko swojej córce. "Najpiękniejszy prezent, jaki można dać"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza