Miał 11 lat, gdy został „twarzą Kinderków”. Jak dziś wygląda?

2024-05-20 14:49

Jego zdjęcie dobrze znamy z opakowania czekoladek "Kinder". Przez lata nie wiedziano, kim był dziecięcy model, którego twarz na popularnych słodyczach była widoczna aż do 2019 roku. Trzeba przyznać, że choć bardzo się zmienił, nadal można dostrzec charakterystyczny uśmiech.

Miał 11 lat, gdy został „twarzą Kinderków”. Jak dziś wygląda?
Autor: getty images/ Screen Instagram @matteofarneti Miał 11 lat, gdy został „twarzą Kinderków”. Jak dziś wygląda?

Nawet jeśli podczas zakupów nie zwracasz szczególnej uwagi na opakowania produktów, z pewnością kojarzysz zdjęcie tego chłopca. 11-latek, który stał się "twarzą Kinderków" jest już wprawdzie dorosły, jednak większość z nas pamięta go jako uśmiechniętego chłopca.

Dopiero od kilku lat w sklepach dostępne są popularne czekoladki, których opakowania zdobią już twarze innych dzieci. Przez lata zdążyliśmy jednak przyzwyczaić się do tego, że na opakowaniach zawsze obecny był Matteo Farneti.

W formie 24 - Historia czekolady

Tak dziś wygląda chłopiec z "Kinderków"

Twarz uśmiechniętego chłopca na opakowaniu Kinder Chocolate z pewnością przyczyniła się do ogromnego sukcesu tej marki. Produkt dla dzieci, na którego opakowaniu umieszczono twarz 11-latka szybko stała się znakiem rozpoznawczym łakoci. I choć można dyskutować na temat walorów zdrowotnych czekolady podawanej najmłodszym, nie sposób odmówić im charakterystycznego smaku, do którego dzieci zdążyły się już przyzwyczaić.

Od czasu, w którym wykonano to zdjęcie minęło już wprawdzie 20 lat, a jednak wciąż doskonale je kojarzymy. Podobnie jak z "dzieckiem Gerbera", które nierozerwalnie łączy się ze słoiczkami dla niemowląt.

Matteo Farneti, który pozował do słynnego zdjęcia umieszczonego na popularnych "Kinderkach" jest modelem i prowadzi konto na Instagramie. Trzeba przyznać, że choć wydoroślał, jego uśmiech jest tak samo czarujący.

Słodycze ze zdjęciem Matteo pojawiły się na rynku w 2005 roku, wcześniej opakowanie zdobiła fotografia Guentera Euringera. Jednak to ta druga wersja stała się zdecydowanie bardziej rozpoznawalna.

Czytaj też: Bohater tego mema ma już 17 lat. Mało kto wie jak smutna jest historia jego rodziny

Mężczyzna dopiero po latach przyznał się do udziału w reklamie

Okazuje się, że ustalenie tożsamości chłopca z kinderczekoladek wcale nie było proste. Dopiero Vanity Fair dotarło do informacji o tym, kim jest pozujący do zdjęcia chłopiec, co przyznał także włoski oddział firmy Ferrero. Wreszcie także sam mężczyzna potwierdził, że istotnie to on wziął udział w reklamie Kinderków.

Co ciekawe, po latach wziął udział także w innej kampanii marki.

Włoch, którego młodzieńczą twarz kojarzymy z popularnych czekoladek pracuje obecnie jako model. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się swoimi zdjęciami, na których od czasu do czasu pozuje także z czekoladkami.

"Wszystkie doświadczenia życiowe mają początek i koniec, a po 15 latach doszedłem do końca podróży, która pozytywnie naznaczyła część mojego życia. Wszystko zaczęło się w 2004 roku, kiedy miałem zaledwie 11 lat... Minęło trochę czasu i teraz jestem tutaj, aby przekazać pałeczkę nowemu pokoleniu. To doświadczenie wiele dla mnie znaczyło i pozwoliło mi dojrzeć i wyrosnąć na mężczyznę, którym jestem dzisiaj" - napisał w jednym z postów na Instagramie, gdzie pokazał opakowanie "Kinderków" ze zdjęciem współczesnego kilkulatka.

Wciąż mieszka w Bolonii, choć sporo podróżuje po świecie.