Nie chcieli mieć więcej dzieci, więc mąż wykonał wazektomię. Takich podziękowań raczej się nie spodziewał

2022-11-02 13:50

Choć w Polsce, takie "poświęcenie" ze strony mężczyzny nie jest popularne, to np. w USA jest to jedna z najczęściej stosowanych metod antykoncepcji. Pewna influencerka, której mąż zdecydował się na zabieg, podziękowała mu w nietypowy sposób. Myślicie, że się ucieszył?

małżeństwo z małym dzieckiem
Autor: Instagram/ @thebirdspapaya Poszdł na wazektomię, bo nie chieli mieć z żoną więcej dzieci. Jak mu podziękowała?

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na ten zabieg, by uchronić partnerki przed wieloletnim przyjmowaniem antykoncepcji doustnej, która ma wiele skutków ubocznych dla zdrowia kobiety. Badania dowodzą, że w porównaniu do innych metod przeciwdziałania ciąży, ta jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Wazektomia to metoda męskiej antykoncepcji, która wbrew obiegowej opinii, doprowadza jedynie do czasowej niepłodności mężczyzn. Jest ona odwracalna, więc być może stąd jej rosnąca popularność w niektórych krajach.

Na taki zabieg zdecydował się mąż influencerki body positive @thebirdspapaya, która jest jednocześnie mamą czwórki dzieci. W podziękowaniu za to, że udał się na zabieg, Sarah Nicole Landry przyniosła mu do szpitala nietuzinkowy prezent... Myślicie, że taki podarunek przekonałby waszych mężczyzn do podobnego "poświęcenia"?

Dowiedz się też: Znany influencer Ekskluzywny Menel poddał się wazektomii. "Nie chcę truć żony hormonami"

6 faktów na temat antykoncepcji

Sprawdź: Karmienie piersią nie jest metodą antykoncepcyjną. "Nawet przy braku miesiączki" - grzmią eksperci

Wazektomia nie wpływa w żaden inny sposób na życie seksualne mężczyzny, oprócz tego, że w jego nasieniu nie znajdują się już plemniki. Jakość pożycia seksualnego pozostaje bez zmian. Mimo to sama myśl udania się do szpitala, nawet na taki mikrochirurgiczny zabieg i poddania operacji "tamtych" części ciała, budzi w niejednym mężczyźnie absolutny sprzeciw. 

Być może dlatego, Sarah przyniosła swojemu mężowi na salę pooperacyjną tort z zabawnym napisem:

"Przykro mi z powodu twoich jajek"

Jak myślicie? Jej facetowi też było do śmiechu?

Dowiedz się: Oto najskuteczniejsza antykoncepcja po porodzie (i wcale nie chodzi o wstrzemięźliwość!)

Choć badania dowodzą, że wazektomia jest jedną z najbardziej popularnych metod antykoncepcji, to niektóre internautki, przestrzegają Sarę, by nie ufała jej bezgranicznie.

Moja wskazówka… upewnij się, że obydwa są w pełni nieaktywne, zanim kiedykolwiek będziesz uprawiać seks bez zabezpieczenia. Zaszłam w ciążę TRZY miesiące po wazektomii mojego męża - ostrzegła jedna z internautek. 

A wasi panowie, zdecydowaliby się na taki gest?