"Nie przestanę go karmić, gdziekolwiek będę". Modelka narzeka na gapiów, gdy karmi publicznie

2022-06-29 13:54

Często słyszy się historie, w których matce karmiącej zwracana jest uwaga, że karmi publicznie. Część społeczeństwa uważa, że w takich sytuacjach należy udawać się w ustronne miejsca, lub chociaż nakrywać pieluszką tetrową. Niektórzy nie mają oporów by takie uwagi wygłaszać wprost do mamy, która właśnie karmi maluszka. Jak zaznacza pewna brazylijska influencerka, takie sytuacje nie zawsze muszą mieć charakter słownej wymiany zdań. Źle działają też "krzywe spojrzenia".

publiczne karmienie piersią
Autor: Instagram/ @maquellenoficial Influencerka komentuje osoby gapiące się na nią, gdy karmi.

Karmienie piersią to najbardziej naturalna czynność. Bez niej przecież ludzkość by nie przeżyła. Wciąż jednak publiczne karmienie piersią jest rodzajem tabu. Budzi spore kontrowersje, bo część osób nie potrafi odróżnić funkcji seksualnej piersi od fizjologicznej funkcji wykarmienia potomstwa. 

Temat ten poruszyła brazylijska influencerka i modelka, która niedawno została mamą, Maquellen. Celebrytka narzeka nie tylko na osoby zwracające uwagę matkom karmiącym, ale przede wszystkim na gapiów, którzy niejedną mamę wprawiają w zakłopotanie. 

Przeczytaj: Dlaczego kobiety rezygnują z karmienia zbyt wcześnie?

- "Bycie mamą nie jest łatwym zadaniem, ale trudność odczułam jeszcze bardziej, gdy po raz pierwszy otrzymałam krzywe spojrzenia, po prostu dlatego, że karmiłam syna piersią. Staram się „nie zwracać uwagi”, w końcu liczy się jego posiłek, ale to jest coś, co mnie boli i nie mogę tego przemilczeć."

Modelka zachęca, by mimo wszystko nie przejmować się nieżyczliwymi osobami, które nie rozumieją, jak ważna jest więź matki z dzieckiem.

"UWIELBIAM karmienie piersią mojego syna, uwielbiam patrzeć na te małe oczy patrzące na mnie w tej wyjątkowej chwili jaką jest karmienie piersią Będę go karmić, gdziekolwiek będziemy."

Dowiedz się: Czy długie karmienie piersią jest dobre dla dziecka? Psycholog wyjaśnia

Zdanie modelki podziela wiele internautek, które mają podobne doświadczenia:

  • "(...) jesteś silną, oświeconą kobietą i nie robisz nic złego, a wręcz przeciwnie, przechodzisz przez najlepszą fazę, przez którą może przejść kobieta. Ten związek między matką a dzieckiem jest jednym z najczystszych aktów miłości, jaki istnieje i powinien być bardziej szanowany przez ludzi"
  • "Jest jeszcze wiele tabu do złamania, ale gratulacje dla wszystkich kobiet, a zwłaszcza tych, które są matkami."
  • "Jak pięknie, nigdy nie przeszłam przez to, z tego co pamiętam, ale nie obchodziłoby mnie to i kontynuowałabym normalne karmienie piersią, bo to najpiękniejszy akt miłości, jaki istnieje."
  • "Kocham cię! Jesteś dobra kobietą! Niech żyją cycki! Zawsze i wszędzie!!"
  • "Dobrze znam te krzywe spojrzenia. Z czasem nauczyłam się nimi nie przejmować i skupiłam się na tym, by być najlepszą mamą, jaką mogę być dla mojego dziecka"

Podzielacie zdanie brazylijskiej modelki, czy jednak ze względu na krzywe spojrzenia wolicie w trakcie karmienia odchodzić w ustronne miejsca?

Dowiedz się: Jak dbać o piersi podczas karmienia?

Źródło:

ofeminin.pl