Niemowlę ma któryś z tych 7 objawów? Natychmiast jedź z nim do lekarza lub na SOR

2022-07-22 8:58

Są sytuacje, które w przypadku noworodka lub niemowlęcia wymagają natychmiastowej wizyty u lekarza lub na szpitalnym oddziale ratunkowym. Sprawdź, o jakich objawach mowa, i nigdy ich nie bagatelizuj.

niemowlę płacz
Autor: Getty Images

Czasem trudno ocenić, czy złe samopoczucie u niemowlęcia to zwykła infekcja, czy coś poważanego, co może zagrozić jego zdrowiu. Dziecko nie powie, jak bardzo źle się czuje, a ty, nawet gdy nabierzesz rodzicielskiego doświadczenia – nigdy nie będziesz tego wiedzieć na 100 procent.

Nie jesteś przewrażliwiona

Oto 7 sytuacji, które ZAWSZE wymagają wizyty u lekarza lub na SOR-ze, jeśli nie dostaniesz się do pediatry od razu. Nie bój się, że zostaniesz wyśmiana lub posądzona o przesadę czy przewrażliwienie. W przypadku noworodków i niemowląt są takie stany, które wymagają natychmiastowej reakcji lekarza.

Pamiętaj, że ta lista nie jest kompletna i zawsze powinnaś zadzwonić do pediatry, jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące dziecka. Nawet teleporada może pomóc w ustaleniu, czy musisz natychmiast jechać na SOR, czy też zgłosić się na wizytę np. następnego dnia.

Czytaj równieżChore niemowlę: czy zawsze trzeba iść do lekarza?

Pierwsza wizyta u pediatry - kiedy iść i o co na niej pytać?

Te 7 objawów powinno skłonić cię do wizyty na SOR-ze

Kiedy z gorączką u dziecka iść do lekarza?