Nowy gatunek bakterii zabił troje noworodków we Francji

2014-01-26 19:51

W grudniu 2013 roku nowy, jeszcze nienazwany gatunek bakterii stał się przyczyną śmierci trojga noworodków w Chambery we Francji.

bakteria Chlamydia trachomatis stanowi zagrożenie dla matki i dziecka
Autor: photos.com

Według naukowców z Instytutu Pasteura noworodki zostały zaatakowane przez nieznany gatunek enterobakterii. To rodzaj bakterii żyjących w przewodzie pokarmowym ludzi i zwierząt, a także w roślinach i glebie. Do zakażenia doszło przez worki do żywienia pozajelitowego wcześniaków. Nie ustalono na razie, w jaki sposób nieznana bakteria znalazła się na workach. Wiadomo, że trafiły one do 7 francuskich szpitali. Podejrzane worki wycofano z obiegu. Objawy zakażenia bakterią miało czwarte niemowlę, ale udało się je uratować.

Prokuratura w Marsylii wszczęła śledztwo w sprawie „nieumyślnego zabójstwa i spowodowania obrażeń, celowego narażania życia oraz produkcji leków bez przestrzegania reguł postępowania”. Będzie szukać błędów w całym łańcuchu produkcji, transportu i przechowywania worków.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza