Ola Żebrowska pokazuje, jak naprawdę wygląda jej ciało po porodzie. „Magia i ból”

2022-08-16 12:00

Ola Żebrowska pod koniec lipca tego roku urodziła swoje czwarte dziecko. Do trzech synów: Franciszka, Henryka i Feliksa, tym razem dołączyła córeczka. Swój kolejny poród influencerka postanowiła wykorzystać do wyrażenia zdania na bardzo ważny temat - samoakceptacji. Na swoim instagramowym profilu zamieściła bardzo odważne zdjęcie swojego ciała po porodzie, wysyłając w świat ważne przesłanie.

Ola Żebrowska pokazuje jak naprawdę wygląda jej ciało po porodzie. „Magia i ból jednocześnie” – pisze fanka
Autor: Instagram/@olazebrowska Ola Żebrowska pokazuje jak naprawdę wygląda jej ciało po porodzie. „Magia i ból jednocześnie” – pisze fanka

Ola Żebrowska od lat pokazuje w mediach prawdziwy obraz rodzicielstwa, bez filtrów, zakłamania i lukru. Znana jest przy tym z dużego poczucia humoru i wielkiego dystansu do siebie. Dzieląc się w mediach społecznościowych prywatnymi kadrami z rodzinnego życia, niejednokrotnie obala tematy tabu, które tkwią w społeczeństwie. Nie inaczej zrobiła i teraz...

Przeczytaj: 5 kroków, by zaakceptować ciało po ciąży. To ono dało ci dziecko, więc warto je za to kochać

Kamila Kamińska o swoim macierzyństwie: Karmienie piersią to dar

Tak właśnie wygląda ciało kobiety po porodzie

Świeżo upieczona poczwórna mama postanowiła pokazać, jak naprawdę wygląda jej ciało po czterech porodach i powiedzieć, że dobrze się w nim czuje. 35-latka dołączyła do posta dwie fotografie. Na pierwszej z nich widzimy Olę w bluzie z napisem „Beautiful Enough” (wystarczająco piękna), która pochodzi z wyjątkowej kolekcji Martyny Wojciechowskiej. Dziennikarka i podróżniczka stworzyła ją, by zamanifestować swój sprzeciw wobec sztucznie kreowanych przez media kanonów piękna. Kolor różowy kolekcji ma pokazywać wewnętrzną siłę każdego z nas. Zaś przesłanie o samoakceptacji ma poprawiać samoocenę dorosłych, a także uczyć tego samego nasze dzieci.

Drugie z załączonych zdjęć jest znacznie odważniejsze. Pokazuje Olę zupełnie nagą. Jak możemy się tylko domyślać, to kadr zrobiony niedługo po porodzie. Widać na nim typowo poporodowy brzuch i mocno nabrzmiałe piersi.

„#BeautifulEnough @martyna.world #postpartumbody” - podpisała zdjęcia.

„Gdyby każda kobieta odważyła się pokazać w takim stanie...”

Obserwatorki żony Michała Żebrowskiego podziękowały jej za ten gest. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, w których kobiety podziwiały ją za szczerość i wprost mówiły, że to dla nich wielkie wsparcie.

Ola Żebrowska pokazuje jak naprawdę wygląda jej ciało po porodzie
Autor: Instagram/@olazebrowska Ola Żebrowska pokazuje jak naprawdę wygląda jej ciało po porodzie

„Gdyby każda kobieta odważyła się pokazać w takim stanie świat byłby piękniejszy. Ktoś by napisał odważna jest... Odważny jest strażak, który wchodzi w ogień, a tu jest pokazana prawda sama w sobie, do której odwagi nie potrzeba... Piękna.”

„Przesunęłam w prawo i... nic piękniejszego dziś na IG nie zobaczę.”

„Uwielbiam Ola! Coś pięknego, wspaniałego! Coś, czego inny na insta nigdy nie pokaże. Jesteś ponad wszystko!!!”

„Czuje ciężar i nabrzmiałość tych piersi...ech..coś w tym wszystkim jest ...magia jakaś...i ból jednocześnie…”

„Też uważam, że mam prawo po porodzie wyglądać jak po porodzie, a nie jak modelka. Dzielna jesteś, gratulacje!”

„Pewnie, że enough super, że pokazujesz, jak jest naprawdę”- pisały.

Pod postem nie zabrakło też słów wsparcia innych znanych mam, które, tak jak Ola, podążają za nurtem body positive (ciałopozytywność). Zgodnie z nim wszystkie ciała są pięknie bez względu na ich formę i rozmiar, a wygląd ciała nie powinien mieć wpływu na samoocenę człowieka.

„Mama ?? kocham” – napisała Zofia Zborowska.

„Wyglądasz wspaniale!” - z kolei przyznała Martyna Wojciechowska.

My również podpisujemy się pod ich słowami.

Przeczytaj: Ciało po porodzie ma prawo tak wyglądać. Stworzyło nowe życie, a to niemała praca

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza