Chcesz zgłosić położną do konkursu "Położna na medal"? Masz niecały miesiąc, aby to zrobić

2022-09-08 14:58

Wrzesień to ostatni miesiąc, w którym mamy, kobiety w ciąży i ich bliscy mogą zgłaszać położne do kolejnej, 9. już edycji ogólnopolskiego konkursu Położna na medal. Do udziału w plebiscycie mogą się zgłaszać również same położne. Patronem medialnym plebiscytu i kampanii społeczno-edukacyjnej jest serwis mjakmama.pl.

Położna na medal
Autor: materiały prasowe Ostatni miesiąc na zgłaszanie położnych do konkursu Położna na medal

Położne biorące udział w konkursie, który jest organizowany nieprzerwanie od 2014 roku, wyróżniają się wyjątkową umiejętnością poszanowania praw i intymności kobiet oraz umieją w praktyce stosować wysokie standardy, o których mówi nowoczesna opieka okołoporodowa.

Głosujące matki i ich rodziny doceniają je za umiejętność zwrócenia uwagi na kobietę oraz dziecko i za bardzo ludzkie podejście do porodu i połogu. Do czasu, który dla każdej kobiety jest doświadczeniem nie tylko wyjątkowym, ale też jednostkowym.

Wrzesień nominacji

– Rozpoczął się kolejny wrzesień nominacji w naszym plebiscycie. Gorąco zachęcamy z jednej strony mamy, przyszłe mamy i ich najbliższych, a z drugiej też same położne, do zgłaszania się do konkursu Położna na medal. Zależy nam, żeby dobrymi przykładami pokazywać, że położne to wysokiej klasy specjalistki w swojej dziedzinie.

Nie tylko osoby empatyczne, pomocne i ciepłe, ale też z ogromna wiedzą i doświadczeniem potrzebnym do wykonywania tego zawodu – mówi Iwona Kurek-Barańska, Zastępca Dyrektora Generalnego i Członek Zarządu, Zakłady Farmaceutyczne UNIA. Pomysłodawcami i głównymi organizatorami plebiscytu i kampanii społeczno-edukacyjnej Położna na medal są: Zakłady Farmaceutyczne UNIA i AMA Akademia Malucha Alantan.

Wystarczy tylko kliknąć

Położne można zgłaszać do 30 września uzupełniając krótki formularz na stronie internetowej projektu www.poloznanamedal.info/zglos Do prawidłowego zgłoszenia wystarczy podanie imienia i nazwiska położnej, adresu e-mail lub numeru telefonu, a także miasta i nazwy placówki, w której pracuje.

Jednocześnie ze zbieraniem nominacji w plebiscycie można też oddawać głosy na położne, które już zostały zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu. Tradycyjnie już etap głosowania zakończy się 31 grudnia. Nazwiska trzech najlepszych położnych w kraju i najlepszych położnych z poszczególnych województw zostaną ogłoszone w pierwszych dniach stycznia 2023 roku.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją kampanii i konkursu sprawuje Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronem jest również Polskie Towarzystwo Położnych, a partnerami merytorycznymi Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Niezależna Inicjatywa Rodziców i Położnych „Dobrze Urodzeni”.