Sam papież ochrzcił 13. dziecko tej ukraińskiej rodziny. Otrzymało wyjątkowe imię

2023-11-08 9:41

W poniedziałek wczesnym wieczorem w domu świętej Marty w Watykanie odbyła się niecodzienna uroczystość. Papież Franciszek ochrzcił 13. dziecko ukraińskiej rodziny. Na cześć papieża otrzymało wyjątkowe imię.

Papież ochrzcił 13. dziecko rodziny z Ukrainy. Otrzymało wyjątkowe imię
Autor: AP PHOTO/ALESSANDRA TARANTINO Papież ochrzcił 13. dziecko rodziny z Ukrainy. Otrzymało wyjątkowe imię

W poniedziałek 6 listopada w Watykanie papież Franciszek ochrzcił syna Wity i Witalija Bodnareckich. "Nazwali je Zachariasz Franciszek, bo ochrzcił je papież" – zdradził w wywiadzie dla Radia Watykańskiego bp Leon Dubrawski, łaciński ordynariusz diecezji kamienieckiej, z której pochodzi rodzina. To on zainicjował całą uroczystość.

Jakie obowiązki ma matka chrzestna?

13. dziecko ukraińskiej rodziny ochrzczone przez papieża Franciszka

Bp Leon Dubrawski wyznał, że już od dawna marzyło mu się, by papież ochrzcił jakieś dziecko z jego diecezji, ale do tej pory to się nie udało.

„To była nadzwyczajna okazja, ponieważ postanowiłem u siebie w diecezji, że każde 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11. dziecko ja chrzczę, a 12. Papież. I tak się w końcu stało” – wyznał hierarcha.

„Zdarzyło się za Benedykta XVI, iż urodziło się też 12., ale wtedy sekretarz mówił: «Ojciec Święty [jest] stary…». A teraz w końcu stało się to, że przyjechali do Ojca Świętego” – dodał.

Bp Dubrawski podkreślił, że było to ogromne przeżycie dla całej rodziny chrzczonego maleństwa.

„Wiecie, jakie to przeżycie dla rodziny? Jakie to szczęście, że prawie cała rodzina przyjechała tu, aby ochrzcić to dziecko” – powiedział.

„Daje siebie, nie zamyka się”. Hierarcha o matce dziecka

Bp Dubrawski zaznaczył także, że całe życie takich rodzin, jak ta, która przyjechała do papieża jest pięknym świadectwem dla innych wierzących.

„My dużo mówimy, mówimy, mówimy, a świat potrzebuje świadectwa, świat potrzebuje świadków wiary. I to, co się dzisiaj stało, stanowi świadectwo dla naszych rodzin, dla kraju, dla wszystkich, że na życie trzeba być otwartym, nie można się zamykać. Myślę, iż dla innych będzie to bardzo dobry przykład, jak trzeba realizować swoje życie chrześcijańskie: trzeba umieć dawać. Ta matka, która urodziła 13. dziecko, ona daje siebie, nie zamyka się. A dzisiaj ludzie tylko chcą brać, brać” – zauważył hierarcha.

„A tu trzeba zainwestować. Dlatego przyjechałem, by inwestować w tę rodzinę, w to dziecko. To będzie przykład, że my nie tylko mówimy, ale my też coś dobrego robimy” - dodał.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza