Parówka Patrycja i Bananek Benek. O te pluszaki rodzice będą walczyć w Biedronce

2023-08-28 12:00

Biedronka odkryła karty i w końcu ujawniła nowe pluszaki z Gangu Mocniaków. Akcja ma na celu promowanie nowych nawyków żywieniowych. Jedenastu bohaterów reprezentuje produkty z pięciu różnych kategorii, które powinny być elementem zbilansowanej diety. Ile trzeba zebrać naklejek, aby zdobyć jednego Mocniaka?

Gang Mocniaków z Biedronki
Autor: Biuro prasowe sieci Biedronka @media.biedronka.pl Parówka Patrycja i Bananek Benek. O te pluszaki rodzice będą walczyć w Biedronce

Gang Mocniaków to kolejny po Gangu Bystrzaków, Świeżaków, Swojaków czy Fajniaków program lojalnościowy spółki Jeronimo Martins Polska. Od dzisiaj 28 sierpnia rusza akcja, która ma wesprzeć najmłodszych w dbaniu o zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną.

Sprawdzamy, zasady akcji i jakie pluszaki wybrano do Gangu Mocniaków.

Zobacz także: Pracuje w Biedronce. Pokazała, co jej dzieci dostały na święta. „Nie wiem, czemu ludzie tak narzekają"

Klient Biedronki zapłacił za nerkowce, dostał żurawinę. Producent odpowiada

Elementy zrównoważonej diety

Biedronka w swojej najnowszej akcji chce podkreślić, jak ważna jest zrównoważona dieta. W  jadłospisie nie powinno zabraknąć takich produktów jak: warzywa, owoce, produkty zbożowe, nabiał, dobre tłuszcze i produkty zapewniające odpowiednie nawodnienie.

Dlatego 11 bohaterów Gangu Mocniaków reprezentuje gamę produktów, które mogą występować w diecie.

Niektóre z nich mogą być jednak dla rodziców dość kontrowersyjne. Spółka zaznacza, że najważniejsze jest, aby wybrać te najbardziej wartościowe.

„Tradycyjnie z pomocą uwielbianego gangu chcemy edukować najmłodszych. Jak dokonywać bardziej świadomych, lepszych dla naszego zdrowia wyborów? Opowiedzą o tym bohaterowie akcji – niektórzy z nich są bardziej wartościowym wyborem, a inni powinni gościć w naszej diecie tylko okazjonalnie. Chcemy pokazać zrównoważony sposób żywienia, oparty na różnorodnych, wartościowych produktach” – podkreśla w komunikacie prasowym Aleksandra Surdyk-Kaptur, Starszy Menedżer ds. Lojalności Klientów i Innowacji Cyfrowych w sieci Biedronka

Poznajcie Gang Mocniaków

Gang Mocniaków to:

 1. Dynia Dorotka,
 2. Krem Krzyś,
 3. Napój Norbert,
 4. Chleb Henio,
 5. Jajko Julek,
 6. Oranżada Ola,
 7. Woda Werka,
 8. Awokado Adaś,
 9. Banan Benek,
 10. Rogalik Radzio,
 11. Parówka Patrycja.

Ile naklejek należy zebrać na Mocniaka?

Chcąc odebrać maskotkę za darmo, należy zebrać 60 naklejek. Jeżeli zależy nam na szybszym zdobyciu jednego z bohaterów Gangu Mocniaków, należy uzbierać 30 naklejek i zapłacić 24,99 zł. Cena regularna każdego członka gangu to 49,99 zł.

Zasady akcji Gangu Mocniaków

Akcja trwa od 28 sierpnia do 18 listopada 2023 roku. Każde wydane 69 zł wymieniane jest na 1 naklejkę. Dodatkową 1 naklejkę możemy otrzymać za:

 • zakupy z kartą Moja Biedronka lub aplikacją Biedronka za każde wydane 69 zł,
 • zakup jakiegokolwiek warzywa lub owocu w ramach wydanych 69 zł,
 • zakup przynajmniej jednego z produktów z oferty „Mocny wybór” za każde wydane 69 zł,
 • zakup przynajmniej jednego produktu z oferty specjalnej za minimum 10 zł za każde wydane 69 zł, przy czym ofertą „Mocny wybór” oraz ofertą specjalną są objęte wyłącznie wybrane produkty dostępne w ofercie sklepu Biedronka, wskazane w gazetkach promocyjnych i oznaczone odpowiednio znakiem „Mocny wybór” oraz „Kup i zyskaj extra naklejki”,
 • prawidłowe rozwiązanie quizu w aplikacji Biedronka – kod uprawniający do dostępu do quizu otrzymają użytkownicy karty Moja Biedronka po dokonaniu zakupów za 69 zł zrealizowanych z użyciem karty Moja Biedronka lub aplikacji Biedronka.

Spełniając wszystkie powyższe warunki, za zakupy warte 69 zł możemy otrzymać maksymalnie 6 naklejek z Gangu Mocniaków.

Akcji lojalnościowej towarzyszy także 5 książek dotyczących jedenastu bohaterów Gangu Mocniaków. Zawierają one zabawne opowieści o charakterze edukacyjnym i ciekawostki żywieniowe, przygotowane we współpracy z dietetykami. Książkę można zdobyć za 15 naklejek lub kupić w ceni regularnej 14,99 zł.

Odbiór Mocniaków i książek będzie możliwy od 28.08.2023 do 2.12.2023 r. lub do wyczerpania zapasów.

Źródło: media.biedronka.pl

Czytaj także: Smaczne i zdrowe posiłki dla rocznego dziecka. Naucz się je gotować

Dieta wegańska dla dziecka: czy weganizm u niemowlaka to dobry pomysł?

Jak komponować dietę dziecka z alergią na mleko, jajka lub gluten?