Przedszkolaki pobiły rekord Guinnessa w MYCIU ZĘBÓW!

2014-09-30 16:00

Polskie przedszkolaki trafiły do Księgi Guinnessa dzięki myciu zębów! Dzieci pobiły rekord w największej liczbie osób myjących zęby jednocześnie.

Przedszkolaki pobiły rekord Guinnessa w MYCIU ZĘBÓW!
Autor: materiały prasowe Polskie przedszkolaki pobiły rekord Guinnessa w myciu zębów!

Mycie zębów to podstawa higieny osobistej, o czym powinno wiedzieć każde dziecko. Niestety, wyniki badań są alarmujące - polskie dzieci są w niechlubnej czołówce chorujących na próchnicę. Tylko 14,4 proc. dzieci w wieku 6 lat nie ma problemów z próchnicą!

MYCIE ZĘBÓW u dziecka: jak dbać o zęby mleczne [FILM INSTRUKTAŻOWY] >>

W związku z tym Akademia Aquafresh postanowiła zwrócić uwagę na problem próchnicy wśród dzieci i wywołać dyskusję na temat prawidłowej higieny jamy ustnej, organizując wielkie mycie zębów! W akcji wzieły udział przedszkolaki z Akademii Aquafresh i pobiły rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby jednocześnie! Akademia Aquafresh od 2011 roku obejmuje swoim programem ponad 700 tysięcy dzieci.

Przy okazji Akademia Aquafresh uruchomiła program społeczny, który jest realizowany w przedszkolach. Dzieci uczą się, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej, jak prawidłowo myć zęby oraz jak zdrowo się odżywiać.

Mycie zębów - jak myć niemowlęciu pierwsze ząbki >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza