Spiesz się - w przyszłe wakacje nie skorzystasz z bonu turystycznego

2021-08-11 13:07

Termin ważności bonów turystycznych upływa 31 marca 2022 roku. Zostało kilka miesięcy, by skorzystać z dofinansowania w wysokości 500 zł na każde dziecko. Sprawdź, gdzie możesz wykorzystać bon turystyczny.

Bon turystyczny
Autor: Getty images Bon turystyczny

Część rodzin z bonu turystycznego skorzystała już w ubiegłe wakacje - bony można było aktywować od sierpnia 2020 roku. Jednak wiele rodzin, które w ubiegłym roku nie aktywowały usługi, korzysta z nich podczas tegorocznych wakacji.

To ważne, by się spieszyć - 500 zł na każde dziecko można wykorzystać tylko do końca marca 2022 roku. To oznacza, że w przyszłe wakacje za atrakcje turystyczne i pobyty trzeba będzie zapłacić pełną kwotę.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Jak wynika z danych przekazanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, do tej pory z bonu turystycznego skorzystało 2,7 mln. Polaków.

Co ważne, bon turystyczny działa w kraju - nie zapłacisz nim za zagraniczne atrakcje. Popularne kierunki wakacyjne to przede wszystkim góry i Wybrzeże.

Zobacz także: Wakacje nad morzem z dzieckiem - 9 sprawdzonych miejsc

"Ponad 2,7 mln Polaków aktywowało już bony turystyczne na kwotę około 2,4 mld zł. Jednocześnie zarejestrowaliśmy płatności na kwotę około 1,4 mld zł" – przekazała Gertruda Uścińska, szefowa ZUS."

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę, jednak jest honorowany przez 27 tysięcy przedsiębiorców i organizacji pożytku publicznego, którzy świadczą usługi turystyczne.

Zgodnie z przepisami, z bonu turystycznego mogą skorzystać opiekunowie dzieci, którym przyznano świadczenie z programu "Rodzina 500 plus". Na każde dziecko przysługuje 500 zł, dzieci niepełnosprawne otrzymują dodatkowe 500 zł, czyli bon turystyczny w kwocie 1000 zł.

Oto 10 miejsc w Polsce, w które musisz zabrać dzieci: