Bon turystyczny - znamy miejsca, w których możesz nim płacić!

2020-08-06 12:18 Małgorzata Wójcik
Bon turystyczny - znamy miejsca, w których możesz nim płacić!
Autor: Getty images

Bon turystyczny działa od 1 sierpnia. Jego równowartość to 500 zł. Bonem można płacić za pobyt dziecka na wakacjach lub za atrakcje turystyczne, które mu zapewniamy w czasie letnim. Ale, uwaga! Nie wszystkie hotele czy pensjonaty przyjmują bony. Polska Organizacja Turystyczna udostępniła pierwsza listę miejsc, w których możesz zapłacić bonem.

Od 1 sierpnia na platformie ZUS można aktywować bon turystyczny.Jego wartość to 500 zł., które możemy wykorzystać na opłacenie wakacji dziecka - jego nocleg w hotelu, wyżywienie czy inne usługi. O ile każdy rodzic może otrzymać bon, o tyle nie każdy hotel czy pensjonat może go przyjąć. Aby placówka mogła przyjmować bony, musiała się zarejestrować - nie każda chciała to zrobić.

Jeśli zastanawiasz się, czy miejsce, w które jedziesz z dzieckiem przyjmuje bonu turystyczne, powinnaś zajrzeć na specjalną stronę, którą udostępniła Polska Organizacja Turystyczna. Znajduje się na niej lista podmiotów, które wyrazili chęć wzięcia udziału w programie i zarejestrowali się w systemie teleinformatycznym prowadzonym przez ZUS.

Listę obiektów przyjmujących bon znajdziesz TUTAJ.

Bon turystyczny można zrealizować na terenie całego kraju, za pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym.

Czytaj: Czy świadczenie 500 plus w gotówce zamieni się w bon? Minister wyjaśnia

Co trzeba zabrać na wakacje z dzieckiem? Lista, rzeczy potrzebnych na drogę i na pobyt

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE