Bon turystyczny - znamy miejsca, w których możesz nim płacić!

2021-05-31 12:41

Bon turystyczny działa od 1 sierpnia 2020 roku. Jego równowartość to 500 zł. Bonem można płacić za pobyt dziecka na wakacjach lub za atrakcje turystyczne, które mu zapewniamy w czasie letnim. Ale, uwaga! Nie wszystkie hotele czy pensjonaty przyjmują bony. Polska Organizacja Turystyczna udostępniła pierwsza listę miejsc, w których możesz zapłacić bonem.

Bon turystyczny - znamy miejsca, w których możesz nim płacić!
Autor: Getty images

Od 1 sierpnia 2020 na platformie ZUS można aktywować bon turystyczny. Jego wartość to 500 zł., które możemy wykorzystać na opłacenie wakacji dziecka - jego nocleg w hotelu, wyżywienie czy inne usługi. O ile każdy rodzic może otrzymać bon, o tyle nie każdy hotel czy pensjonat może go przyjąć. Aby placówka mogła przyjmować bony, musiała się zarejestrować - nie każda chciała to zrobić.

Jeśli zastanawiasz się, czy miejsce, w które jedziesz z dzieckiem przyjmuje bonu turystyczne, powinnaś zajrzeć na specjalną stronę, którą udostępniła Polska Organizacja Turystyczna. Znajduje się na niej lista podmiotów, które wyrazili chęć wzięcia udziału w programie i zarejestrowali się w systemie teleinformatycznym prowadzonym przez ZUS.

Listę obiektów przyjmujących bon znajdziesz TUTAJ.

Bon turystyczny - najważniejsze informacje

Bon turystyczny można zrealizować na terenie całego kraju, za pobyt w hotelu, pensjonacie, campingu czy gospodarstwie agroturystycznym. Wciąż jest sporo czasu na realizację bonu - akcja trwa do końca września 2022 roku. Będzie go zatem można wykorzystać w trakcie wakacji 2021, ferii 2022 oraz wakacji 2022.

Czytaj także: Bon turystyczny - zapisy na platformie ZUS

Co trzeba zabrać na wakacje z dzieckiem? Lista, rzeczy potrzebnych na drogę i na pobyt

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza