Sprawa alimentów znanego aktora trafiła do prokuratury. "Nie miałem po prostu możliwości"

2023-07-24 9:57

Antoni Królikowski jest ojcem 15-miesięcznego Vincenta, którego ma ze związku z Joanną Opozdą. Para rozstała się jeszcze przed narodzinami chłopca, a temat alimentów dla ich synka przewijał się w mediach już niejednokrotnie.

alimenty Antka Królikowskiego
Autor: Instagram screenshots Sprawa alimentów aktora trafiła do sądu.

Joanna Opozda nie raz już otwarcie mówiła o swoim samotnym macierzyństwie. Nie kryła też faktu, że błyskawiczny wprost powrót do pracy po porodzie wynikał z konieczności utrzymania siebie i dziecka. Dziś, gdy mały Vincent ma już 15 miesięcy, sprawa alimentów od jego ojca trafiła do sądu. 

Dowiedz się: Asia Opozda wróciła do pracy dwa miesiące po porodzie i gorzko komentuje: "Sytuacja życiowa mnie zmusiła"

Joanna Opozda spędziła upojną noc z młodszym chłopakiem

Dowiedz się: Wiedzą, co robić, żeby nie płacić. Oto sposoby polskich alimenciarzy

Nie płacił alimentów przez pół roku

Z ustaleń "Super Expressu" wynika, że zaległości aktora w płaceniu alimentów sięgać mają 40 tys. złotych. Teraz Królikowski usłyszał zarzuty za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Szymon Banna. 

„Antoni K. został oskarżony o uchylanie się w okresie od czerwca 2022 do stycznia 2023 r. od wykonania obowiązku alimentacyjnego na rzecz małoletniego syna oraz żony, określonego co do wysokości orzeczeniem Sądu Okręgowego w Warszawie, gdzie łączna zaległość stanowiła równowartość co najmniej trzech świadczeń miesięcznych" - przytacza SE.pl.

Wojna między byłymi małżonkami trwa już dwa lata

Aktor twierdzi, że składał już w tej sprawie wyjaśnienia w prokuraturze, a cała afera wokół jego relacji z synem to zwyczajna prowokacja. 

- Złożyłem wszystkie wyjaśnienia w prokuraturze i to tyle. Alimenty dwukrotnie przekroczyły mój dochód, nie miałem po prostu możliwości. Jest to bardziej złożona sprawa - mówił aktor w rozmowie z Plotkiem. 

Przypomnijmy, Joanna Opozda i Antoni Królikowski wzięli ślub dwa lata temu. Wkrótce później para ogłosiła, że spodziewa się dziecka. Tuż przed porodem jednak małżeństwo się rozpadło, a ze szpitala Asia wróciła już sama. Po tych wydarzeniach media plotkarskie non stop donosiły o kolejnych konfliktach pary, dotyczących nowej partnerki aktora, a także jego kontaktów z małym Vincentem.