Zabrała córkę do parku rozrywki... na smyczy. "Możecie mnie oceniać, ale to przełom"

2022-11-04 10:23

Parki rozrywki to często zatłoczone miejsca, gdzie bardzo dużo się dzieje. Ta mama postanowiła zignorować komentarze innych i - jak sama mówi - zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo swojego dziecka. Chcąc pokazać córce świat, a jednocześnie mieć ją na oku, zdecydowała się posłużyć smyczą.

Kobieta prowadzi dziecko na smyczy
Autor: Screen/ TikTok @caseybrookest Ta mama tak prowadziła swoją córkę w parku rozrywki - "Możecie mnie oceniać, ale to przełom"

Ruchliwy kilkulatek w parku rozrywki to nie lada wyzwanie. Jako rodzice chcemy, żeby czuł się dobrze w bajkowej scenerii i korzystał z możliwie największej ilości atrakcji. W miejscu pełnym ludzi pragniemy jednak, aby przede wszystkim był bezpieczny.

Pewna mama, która prowadzi swój profil na TikToku @caseybrookest, znalazła na to sposób.

Sama zdaje sobie sprawę, że jest on bardzo kontrowersyjny i już wiele razy był negatywnie komentowany w mediach społecznościowych. Nie mniej, nie interesuje ją ocena innych osób.

Uważa, że dzięki temu jej dziecko nie zgubi się w tłumie i jest bezpieczne, a ona sama jest spokojniejsza.

Zobacz także: Jak nie zgubić dziecka? 6 zasad bezpieczeństwa

Spis treści

  1. Dziecko uciekające z wózka
  2. Dziecko pod kontrolą
  3. „Nie rozumiałam, dopóki nie zostałam rodzicem”
Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Dziecko uciekające z wózka

TikTokerka na swoim profilu pokazuje, że jej dziecko jest bardzo ruchliwe. Mało tego, na widok baloników, których w parku rozrywki nie brakuje, dostaje prawdziwego szału.

Na jednym z nagrań opublikowała, jak jej córeczka bez problemu wychodzi z wózka i biegnie w stronę bajkowych baloników, powiewających na wietrze.

To jest tylko jeden przykład. Krótka chwila, podczas której dziecko w jednej sekundzie jest przy mamie, a w drugiej może być w dowolnie innym miejscu, które je zainteresuje.

Zobaczcie sami.

Oczywiście na tym nagraniu dziecko było pod czujnym okiem swojej mamy. Jednak ruchliwy kilkulatek potrafi zaskoczyć swoją prędkością i zawziętością, gdy coś mu się spodoba.

Dlatego też młoda mama zdecydowała się na ten kontrowersyjny sposób, aby nie zgubić córeczki.

Dziecko pod kontrolą

TikTokerka zdecydowała się na prowadzenie dziewczynki w parku rozrywki na smyczy. Smycz jest częścią gustownych szelek ze skrzydełkami i ma dziewczęcy różowy kolor.

Młoda mama doskonale zdaje sobie sprawę, że wiele osób może się z nią nie zgadzać i porównywać spacer z dzieckiem do wyprowadzania psa. Nie mniej, dla niej samej jest to komfortowe, bo się nie stresuje.

Dziecko jest pod kontrolą i może swobodnie poruszać się w dowolnym kierunku. Z tą tylko różnicą, że nagle nie zniknie rodzicom z oczu.

— Możecie mnie oceniać, ale to przełom — napisała pod filmem.

„Nie rozumiałam, dopóki nie zostałam rodzicem”

Pod filmem rozgorzała dyskusja na temat prowadzenia dzieci na smyczy. Wśród komentarzy zdarzały się te, które kojarzyły smycz z psem. Większość internautów pozytywnie oceniła decyzję TikTokerki.

— Niektóre dzieci nie lubią być dotykane lub trzymane za rękę. To jest kompromis i bezpieczniejszą alternatywą.

— Te smycze pozwalają im być niezależnymi, a jednocześnie bezpiecznymi. Wystarczy szybkie mrugnięcie, by uciekły lub ktoś je chwycił.

— Bardziej zależy mi na moim dziecku, więc nie widzę problemu ze smyczami dla dzieci.

— Nigdy nie rozumiałam, dopóki sama nie zostałam rodzicem.

— Zbyt wiele dzieci ginie każdego roku, żebyście mogli na to narzekać! Poza tym każde dziecko jest inne, nigdy nie znasz sytuacji.

— Dzieci są szybkie, a w parku rozrywki takim jak ten, jest bardzo dużo ludzi. Próbujesz być ostrożna, dobrze spędzić czas i również być dobrą Mamą!

— Kiedyś myślałam o tym negatywnie, dopóki nie miałam dzikiego 4-latka i teraz nigdzie nie ruszam się bez smyczy.

Czytaj także: “Miała dosyć”. Nagranie mamy, która ciągnie na smyczy dziecko, podzieliło internautów

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza