Zabrała córkę do parku rozrywki... na smyczy. "Możecie mnie oceniać, ale to przełom"

2022-11-04 10:23

Parki rozrywki to często zatłoczone miejsca, gdzie bardzo dużo się dzieje. Ta mama postanowiła zignorować komentarze innych i - jak sama mówi - zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo swojego dziecka. Chcąc pokazać córce świat, a jednocześnie mieć ją na oku, zdecydowała się posłużyć smyczą.

Kobieta prowadzi dziecko na smyczy
Autor: Screen/ TikTok @caseybrookest Ta mama tak prowadziła swoją córkę w parku rozrywki - "Możecie mnie oceniać, ale to przełom"

Ruchliwy kilkulatek w parku rozrywki to nie lada wyzwanie. Jako rodzice chcemy, żeby czuł się dobrze w bajkowej scenerii i korzystał z możliwie największej ilości atrakcji. W miejscu pełnym ludzi pragniemy jednak, aby przede wszystkim był bezpieczny.

Pewna mama, która prowadzi swój profil na TikToku @caseybrookest, znalazła na to sposób.

Sama zdaje sobie sprawę, że jest on bardzo kontrowersyjny i już wiele razy był negatywnie komentowany w mediach społecznościowych. Nie mniej, nie interesuje ją ocena innych osób.

Uważa, że dzięki temu jej dziecko nie zgubi się w tłumie i jest bezpieczne, a ona sama jest spokojniejsza.

Zobacz także: Jak nie zgubić dziecka? 6 zasad bezpieczeństwa

Spis treści

  1. Dziecko uciekające z wózka
  2. Dziecko pod kontrolą
  3. „Nie rozumiałam, dopóki nie zostałam rodzicem”
Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Dziecko uciekające z wózka

TikTokerka na swoim profilu pokazuje, że jej dziecko jest bardzo ruchliwe. Mało tego, na widok baloników, których w parku rozrywki nie brakuje, dostaje prawdziwego szału.

Na jednym z nagrań opublikowała, jak jej córeczka bez problemu wychodzi z wózka i biegnie w stronę bajkowych baloników, powiewających na wietrze.

To jest tylko jeden przykład. Krótka chwila, podczas której dziecko w jednej sekundzie jest przy mamie, a w drugiej może być w dowolnie innym miejscu, które je zainteresuje.

Zobaczcie sami.

Oczywiście na tym nagraniu dziecko było pod czujnym okiem swojej mamy. Jednak ruchliwy kilkulatek potrafi zaskoczyć swoją prędkością i zawziętością, gdy coś mu się spodoba.

Dlatego też młoda mama zdecydowała się na ten kontrowersyjny sposób, aby nie zgubić córeczki.

Dziecko pod kontrolą

TikTokerka zdecydowała się na prowadzenie dziewczynki w parku rozrywki na smyczy. Smycz jest częścią gustownych szelek ze skrzydełkami i ma dziewczęcy różowy kolor.

Młoda mama doskonale zdaje sobie sprawę, że wiele osób może się z nią nie zgadzać i porównywać spacer z dzieckiem do wyprowadzania psa. Nie mniej, dla niej samej jest to komfortowe, bo się nie stresuje.

Dziecko jest pod kontrolą i może swobodnie poruszać się w dowolnym kierunku. Z tą tylko różnicą, że nagle nie zniknie rodzicom z oczu.

— Możecie mnie oceniać, ale to przełom — napisała pod filmem.

„Nie rozumiałam, dopóki nie zostałam rodzicem”

Pod filmem rozgorzała dyskusja na temat prowadzenia dzieci na smyczy. Wśród komentarzy zdarzały się te, które kojarzyły smycz z psem. Większość internautów pozytywnie oceniła decyzję TikTokerki.

— Niektóre dzieci nie lubią być dotykane lub trzymane za rękę. To jest kompromis i bezpieczniejszą alternatywą.

— Te smycze pozwalają im być niezależnymi, a jednocześnie bezpiecznymi. Wystarczy szybkie mrugnięcie, by uciekły lub ktoś je chwycił.

— Bardziej zależy mi na moim dziecku, więc nie widzę problemu ze smyczami dla dzieci.

— Nigdy nie rozumiałam, dopóki sama nie zostałam rodzicem.

— Zbyt wiele dzieci ginie każdego roku, żebyście mogli na to narzekać! Poza tym każde dziecko jest inne, nigdy nie znasz sytuacji.

— Dzieci są szybkie, a w parku rozrywki takim jak ten, jest bardzo dużo ludzi. Próbujesz być ostrożna, dobrze spędzić czas i również być dobrą Mamą!

— Kiedyś myślałam o tym negatywnie, dopóki nie miałam dzikiego 4-latka i teraz nigdzie nie ruszam się bez smyczy.

Czytaj także: “Miała dosyć”. Nagranie mamy, która ciągnie na smyczy dziecko, podzieliło internautów

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza