Ta nalewka pomoże na bardzo bolesne miesiączki. Dawkuj ją ostrożnie

2023-11-26 12:17

Ta nalewka może nie tylko przynieść ulgę w bólu przy bolesnych miesiączkach, ale i poprawić trawienie oraz wyeliminować zaparcia. Powstaje na bazie nietypowej mieszanki ziół i ma fantastyczne działanie na organizm.

Bolesne miesiączki
Autor: Getty Images Na bolesne miesiączki może pomóc napar z ziół szwedzkich

Bolesne miesiączki to problem, który dotyczy wielu kobiet, zwłaszcza pań cierpiących na endometriozę i zespół policystycznych jajników. Zdarza się, że ból jest tak silny, że uniemożliwia codzienne funkcjonowanie i wyłącza kobiety z wielu aktywności. 

M jak mama - Dlaczego miesiączka się spóźnia?

Przyczyny bolesnych miesiączek

Obfite czy bardzo silne miesiączki mogą sygnalizować wiele zmian i schorzeń toczących się w obrębie układu rodnego. Przede wszystkim mogą świadczyć o:

  • zmianach w obrębie macicy
  • zmianach w obrębie jajowodów
  • mięśniakach
  • endometriozie
  • stanach zapalnych
  • zrostach

Co pomaga na bolesne miesiączki?

Silne i obfite miesiączki należy skontrolować u ginekologa. Lekarz wykona badanie USG dróg rodnych i oszacuje, jaka jest przyczyna bólu, a także wdroży odpowiednie leczenie. Warto jednak wypróbować również domowych sposobów, do których zaliczają się m.in. ciepłe okłady na brzuch, stosowanie leków rozkurczających, picie herbaty rumiankowej czy ziela krwawnika.

Nalewka z ziół szwedzkich na bolesne miesiączki

Przy bolesnych miesiączkach, a także problemach trawiennych i zaparciach, pomóc może jeszcze jeden specyfik. Nalewka z ziół szwedzkich ma wiele właściwości prozdrowotnych i może wspomóc funkcjonowanie układu pokarmowego. Ma bardzo szeroki zakres działania, ponieważ składa się aż z 11 różnych ziół, m.in. aloesu, piołunu, szafranu czy kurkumy. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, oczyszczająco, przeciwwirusowo, przeciwobrzękowo czy przeciwgorączkowo.

Kiedy stosować nalewkę z ziół szwedzkich?

Po nalewkę z ziół szwedzkich można sięgnąć nie tylko w przypadku bolesnych miesiączek, ale i w stanach osłabionej odporności, przy zatruciach pokarmowych, zapaleniach stawów, infekcjach górnych dróg oddechowych.

Jak pić nalewkę z ziół szwedzkich?

Nalewkę z ziół szwedzkich należy dawkować ostrożnie, ponieważ wykazuje ona naprawdę silne działanie. Przede wszystkim nie wolno pić jej samodzielnie — koniecznie należy ją rozcieńczyć. Poleca się stosować około 19 ml nalewki (łyżkę stołową) na 250 ml ciepłej wody. Nalewkę można dodać do ciepłego naparu czy herbaty.

Przeciwwskazania do stosowania nalewki

Nalewki nie należy podawać dzieciom, młodzieży, kobietom w ciąży, a także osobom cierpiącym na zapalenie jelit lub uczulonym na którykolwiek ze składników mieszanki ziołowej. Osoby zdrowe powinny pamiętać, że można przyjąć tylko jedną porcję nalewki dziennie.

Czytaj: Po czym poznać, że zbliża się miesiączka?