Ten olej reguluje hormony i wywołuje owulację. Pij go regularnie

2023-08-10 11:10

To jeden z ważniejszych olejów dla kobiet. Ma właściwości prozdrowotne, regulujące funkcjonowanie gospodarki hormonalnej i poleca się go wszystkim paniom, które mają problem z nieregularnością cyklów menstruacyjnych.

Olej z wiesiołka
Autor: Getty Images Olej z wiesiołka reguluje gospodarkę hormonalną

Olej z wiesiołka to źródło kwasów tłuszczowych i magnezu, fitosteroli roślinnych i antyoksydantów, które nie tylko pozwalają poprawić funkcjonowanie układu immunologicznego, ale i wpływają na pracę gospodarki hormonalnej. Z tego względu olej z wiesiołka poleca się kobietom, które zmagają się z problemami hormonalnymi, nieregularnymi cyklami miesiączkowymi, a także brakiem owulacji. Powinny po niego sięgać również te panie, które planują ciążę.

M jak mama - Dlaczego miesiączka się spóźnia?

Olej z wiesiołka - na co?

Olej z wiesiołka to olej pozyskiwany z nasion rośliny. Rośnie ona u nas powszechnie, ma charakterystyczne żółte kwiaty i kwitnie w okresie wakacyjnym. Olej jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, dzięki czemu wspiera pracę układu krążenia, układu immunologicznego i nerwowego. Tym, co jest jednak najważniejsze dla kobiet, jest jego rewelacyjny wpływ na gospodarkę hormonalną.

Olej z wiesiołka - właściwości i wpływ na hormony?

Olej z wiesiołka wspiera produkcję prostaglandyn, wpływających na funkcjonowanie gospodarki hormonalnej. Z tego względu może pomóc unormować poziom hormonów i uregulować cykle miesiączkowe. Poleca się go także, by:

  • zmniejszyć objawy PMS, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, takie jak tkliwość i bolesność piersi, drażliwość i płaczliwość, zaburzenia nastroju, wzrost wagi, problemy ze snem
  • zmniejszyć objawy bólu pojawiającego się w endometriozie
  • uregulować owulację 
  • zwiększyć ilość płodnego śluzu
  • zmniejszyć objawy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca czy drażliwość

Olej z wiesiołka a owulacja

Olej z nasion rośliny wspomaga produkcję płodnego śluzu. Jest to widoczne gołym okiem, a kobiety, które suplementują wiesiołek, dość szybko mogą zauważyć, że wyraźnie zaczynają widzieć, kiedy mają dni płodne. Pomaga to paniom w zajściu w ciążę, ponieważ ułatwia określenie owulacji. 

Jak przyjmować olej z wiesiołka?

Olej z wiesiołka można przyjmować w formie suplementu diety, można go również stosować zewnętrznie na skórę. Tak zastosowany olej wspiera procesy regeneracyjne, łagodzi stany zapalne skóry, może zniwelować objawy łuszczycy czy egzemy.

Czytaj: Jak najlepiej przygotować się do ciąży?