To imię nosi świetny polski pisarz. Pasuje do indywidualistów i pionierów

2023-08-11 10:41

Należy do najrzadziej nadawanych imion w Polsce, mimo że nosi je bardzo popularny pisarz. Ma dziwne znaczenie, a osoby obdarzone tym imieniem mają zdolności przywódcze i są indywidualistami.

To jedno z najrzadziej nadawanych imion w Polsce
Autor: Getty Images Imię Remigiusz pasuje do indywidualistów i liderów.

Remigiusz to jedno z imion, które dziś bez wątpienia kojarzą się ze świetnym pisarzem powieści kryminalnych, Remigiuszem Mrozem. Pochodzi z języka łacińskiego i oznacza "wiosło" (od słowa "remigium"). Osoby obdarzone tym imieniem mają silne charaktery i są indywidualistami.

M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

Remigiusz — cechy charakteru 

Remigiusze to numerologiczne 1, a zatem osoby o silnym i mocnym charakterze, które mają zdolność oddziaływania na innych. Są to pionierzy i zdobywcy, a także artyści i jednostki wrażliwe, które chcą dokonać wielkich rzeczy. Bywają oceniane jako egocentryczne i zbyt mocno skupione na sobie, ale nie da się im odmówić konsekwencji w dążeniu do celu.

Skomplikowana osobowość

Remigiusz to osoba, która ma złożoną osobowość. Na zewnątrz sprawia wrażenie lidera, ambitnego i pewnie kroczącego przed siebie. Z tego względu otacza się dużą liczbą znajomych, bryluje w towarzystwie, lubi skupiać na sobie uwagę. Wewnątrz jednak jest wrażliwy, umie słuchać innych, dlatego przyjaciele chętnie zwierzają mu się ze swoich trosk. Mimo że jest indywidualistą, który zawsze chadza swoimi ścieżkami, emanuje wewnętrznym ciepłem, dzięki czemu łatwo nawiązuje relacje z innymi. Ludzie go lubią, często wybierają go na swojego przewodnika w grupie lub oddają mu dowodzenie w trudnych czy stresujących chwilach. Remigiusz podejmuje wyzwanie, choć kosztuje go to sporo emocji, których jednak nigdy nie ujawnia na zewnątrz.

Rzadkie imię dla chłopca

Imię Remigiusz należy do imion oryginalnych, które rzadko są nadawane dzieciom. W 2022 roku nadano je 262 chłopcom. Jeśli więc przyszli rodzice poszukują tradycyjnego, ale nietypowego imienia dla chłopca, mogą rozważyć wybór Remigiusza. Imię to pięknie się zdrabnia: "Remcio", "Remuś".

Sławne osoby o imieniu Remigiusz

Najsłynniejszą osobą, która nosi to imię, jest pisarz Remigiusz Mróz. Nosi je jednak również polski piłkarz Remigiusz Sobociński czy publicysta Remigiusz Okraska.

Czytaj: 22 ładne i nieoklepane imiona dla chłopców