Imiona dla chłopców - 22 ładne i nieoklepane

2022-06-13 14:33

Filip, Kuba, Leon, Adam - te krótkie i nieprzekombinowane imiona dla chłopców królują na liście popularnych imion nadawanych w Polsce. Przyznajemy, że są bardzo ładne, ale ich sława może zniechęcać przyszłych rodziców do ich wyboru. Dlatego inspirując się nimi znalazłyśmy 22 imiona dla chłopów, które równie ładnie brzmią, ale nie są oklepane.

Imiona dla chłopców - 22 ładne i nieoklepane
Autor: Getty images Imiona dla chłopców - 22 ładne i nieoklepane

Ładne, normalne, przyjemnie brzmiące tak można by określić krótkie imiona typu Filip lub Kuba, które w ostatnich latach biją w Polsce rekordy popularności. I choć jeszcze 40-50 lat temu praktycznie nie funkcjonowały, teraz przeżywają prawdziwy renesans.

W pierwszym półroczu 2021 roku aż 2372 chłopców otrzymało imię Filip, co daje 9. miejsce wśród najpopularniejszych imion dla chłopców. Z kolei imię Jakub nadano aż 3236 chłopcom (5 miejsce), a Leon - 2479 (8 miejsce). Co ciekawe imię Leon i Filip w porównaniu z rokiem 2020 zyskały jeszcze większą popularność - awansując z niższych pozycji.

Zobacz także: Imiona unisex - czy imiona neutralne płciowo staną się modne?

Wielu rodzicom tego typu krótkie i nieprzekombinowane imiona dla chłopców się podobają, ale z uwagi na ich dużą popularność, nie zdecydują się wybrać je dla swoich synów. Poszukałyśmy więc mniej popularne imiona o podobnym brzmieniu, których nie znajdziecie w pierwszej 10 najpopularniejszych imion męskich w naszym kraju. Oto one:

Zobacz także: Imiona, które zwiastują piękny i dobry charakter. Podobają ci się?

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

22 imiona dla chłopców - ładne i nieoklepane

 1. Arek
 2. Artur
 3. Borys
 4. Bruno
 5. Błażej
 6. Cezary
 7. Damian
 8. Daniel
 9. Dawid
 10. Eryk
 11. Fabian
 12. Feliks
 13. Gustaw
 14. Hugo
 15. Igor
 16. Jacek
 17. Jędrzej
 18. Kacper
 19. Kamil
 20. Marcel
 21. Olaf
 22. Oliwier

Polecamy także: Imiona dla dziewczynek - 22 niebanalne i nieprzekombinowane

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza