To nagranie dziadka z wnuczkiem chwyciło za serca. "Tak właśnie wygląda krąg życia"

2024-01-22 8:27

„Najgłębsza więź”, „Najsłodsza rzecz na świecie”, „Przeurocze” – brzmią komentarze pod nagraniem dziadka i wnuczka, którzy razem przemierzają szpitalny korytarz. Idąc bok siebie noga za nogą i patrząc wymownie w swoje oczy, ujęli swoją wyjątkową relacją wszystkich obserwujących. Wielu z nich na widok tego obrazka z rozrzewnieniem wspominało swoje dzieciństwo i relacje z dziadkami.

To nagranie dziadka z wnuczkiem chwyciło za serca. Tak właśnie wygląda krąg życia
Autor: Facebook @WTVideo To nagranie dziadka z wnuczkiem chwyciło za serca. "Tak właśnie wygląda krąg życia"

11 stycznia na facebookowym kanale @WTVideo pojawił się uroczy filmik dziadka z wnuczkiem, który w błyskawicznym tempie zyskał ogromną popularność i całą masę przychylnych komentarzy. Nic dziwnego, bo przedstawiona w nim życiowa scenka wprost chwyta za serca. Na Dzień Dziadka powinien zobaczyć ją każdy. Filmik składnia bowiem do ważnych życiowych refleksji i motywuje do tego, by docenić relacje z dziadkami, które przecież nie są nam dane na zawsze.

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Dziadek z balkonikiem i wnuczek z pchaczem razem na szpitalnym korytarzu

Na filmiku widzimy jak staruszek w sędziwym już wieku poruszający się przy pomocy balkonika idzie szpitalnym korytarzem. Dokładnie obok niego podąża zaś około roczny wnusio, który także w chodzeniu potrzebuje wsparcia – trzyma w dłoniach dziecięcy pchacz. Dziadek patrzy na niego z zachwytem i zagaduje go. Chłopiec unosi do góry głowę i nawiązuje z nim kontakt wzrokowy. Sposób z jaką czułością senior rodu zwraca się do najmłodszego członka rodziny jest niezwykle ujmujący. Przywołuje na myśl najlepsze wspomnienia, jakie miało się ze swoimi dziadkami w dzieciństwie.

„Urocze i tak ważne dla dziadka i wnuka! Piękne wspomnienia”.

„Absolutnie urocza, jedna z najsłodszych rzeczy na świecie”.

„Co za niesamowite ujęcie! Po prostu cenne”.

„Mam podobny filmik mojego taty jeżdżącego na rowerze rowerowym, a następnie mojego wnuka na swoim, bezcenne. Rozczula moje serce” – pisali internauci.

"Tak właśnie wygląda krąg życia"

Kilku z nich zauważyło także, że ten piękny obrazek jest także niezwykle refleksyjny. Skłania do przemyśleń na temat nieustającego na ziemi cyklu życia.

„Życie zatoczy koło”.

„Tak właśnie wygląda krąg życia” – podkreślali.

Mają oczywiście w tym bardzo wiele racji. Człowiek rodzi się nieporadny, długi czas potrzebuje wsparcia swoich rodziców, by najpierw fizycznie stanąć na nogi, a później całkowicie się od nich usamodzielnić. Zakłada własną rodzinę, rodzą mu się własne dzieci, które stara się wychowywać jak najlepiej może. Następnie jego życie chyli się ku końcowi, w pewnym momencie zauważa, że sam jak kiedyś jego dzieci, potrzebuje pomocy. To jednak, że ma bliskich, którzy go kochają – dzieci, wnuki sprawia, że patrząc na ich budzące się życie, czuje się spokojny na tej ziemskiej końcówce. Utulmy swoich dziadków w Dzień Dziadka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza