Trzecie „Royal Baby” właśnie się rodzi! Księżna Kate trafiła do szpitala

2018-04-23 14:43

Pałac Kensington potwierdził dziś, że księżna Cambridge zaczęła rodzić swoje trzecie dziecko. Cały świat czeka na oficjalne powitanie nowego członka rodziny królewskiej i odpowiedź na nurtujące od kilku miesięcy pytanie – mała księżniczka czy mały książę?

royal baby
Autor: thinkstockphotos.com

Dziś około godziny 8.30 czasu angielskiego, na oficjalnym koncie twitterowym Pałacu Kensington pojawiła się oświadczenie, że Księżna Cambridge została rankiem przyjęta na oddział porodowy do szpitala St Mary's w Londynie. Księżna miała się zgłosić do szpitala ze swoim mężem – Księciem Williamem, we wczesnym stadium porodu, zatem istnieje duża szansa, że w najbliższych godzinach cały świat dowie się o narodzinach nowego członka rodziny królewskiej.

Fani rodziny królewskiej z niecierpliwością czekają na powitanie królewskiego dziecka. Szpital od miesiąca był już gotowy na przyjęcie księżnej na oddział, a przed szpitalem ustawiono bariery chroniące dostępu do wejścia. Już teraz zbierają się tam tłumy Brytyjczyków oraz przedstawicieli mediów, którzy jako pierwsi chcą usłyszeć radosną nowinę.

Księżna Kate w ciąży

Księżna Kate oraz Książę William spodziewają się trzeciego dziecka, po księciu Georgu urodzonym w lipcu 2013 roku oraz księżniczce Charlotte urodzonej w maju 2015 roku. Nowinę o ciąży ogłosili wspólnie we wrześniu 2017 roku. Choć początki ciąży Kate nie były łatwe – księżna uskarżała się na silne mdłości, w zaawansowanej ciąży już często pokazywała się publicznie, towarzysząc mężowi w oficjalnych spotkaniach i podróżach. Obserwatorzy uważali, że wygląda promiennie i zapewniali o jej świetnym samopoczuciu.

Książę czy księżniczka?

Od miesięcy trwają spekulacje na temat płci trzeciego „Royal baby”. Oficjalnie nikt z rodziny królewskiej nie ujawnił tej informacji, dlatego oczekiwanie na trzecie dziecko Kate i Williama jest jeszcze bardziej ekscytujące.

Plotki głoszą, że to będzie chłopiec. Książę William powiedział w wywiadzie, że chciałby nazwać swoje dziecko tak, jak nazywa się znany w Anglii futbolista – Jack Grealish. Można odczytywać to jako dość spontaniczną wypowiedź księcia, która padła tuż po zwycięstwie drużyny Grealisha, niemniej słowa Williama dały prasie powód do spekulacji.

Ponieważ płeć trzeciego królewskiego dziecka jest tajemnicą, u bukmacherów toczy się zacięta gra w obstawianie królewskich imion. Najpopularniejsze imiona typowane przez obstawiających to: Alice, Arthur, Edward, Philip, Victoria, Elizabeth.