Dziecko

Pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego u dzieci to rzadka choroba, która może konsekwencją grypy. I to właśnie dlatego nigdy nie wolno lekceważyć tej infekcji. Jakie objawy mogą sugerować pogrypowe zapalenie mięśnia sercowego u dzieci i jak leczy się tę chorobę?
Czy warto szczepić dziecko na grypę, skoro wirusy co roku mutują i szczepienie trzeba powtarzać? Specjaliści przekonują, że warto, ponieważ grypa i jej powikłania mogą być niebezpieczne dla malucha. Sprawdź, dlaczego warto zaszczepić dziecko na grypę i kiedy podać dziecku szczepionkę.
Jakie leki stosować na grypę u dziecka? Gdy dziecko jest chore na grypę, rodzice biegną do lekarza licząc, że przepisze on antybiotyk i maluch szybko wróci do zdrowia. Dlaczego na grypę nie podaje się antybiotyku i jakie są skuteczne leki na grypę u dziecka?
Jelitówka - tej choroby przedstawiać nikomu nie trzeba, ale czy wiesz wszystko na jej temat? Kiedy grypę jelitową można leczyć w domu, a kiedy trzeba udać się z dzieckiem do lekarza? Co należy mu podawać do jedzenia, a czego unikać przy jelitówce? Odpowiedzi znajdziesz w tekście.
Grypa żołądkowa u dzieci to potoczna nazwa zakażenia przewodu pokarmowego, którego sprawcą jest rotawirus. Grypa żołądkowa objawia się gorączką, do której szybko dołączają biegunka i wymioty. Poznaj przyczyny i sposoby leczenia grypy żołądkowej u dzieci.
Syrop z cebuli to lek, z którego korzystały już nasze babki. Wykorzystywały go w leczeniu przeziębienia, a w szczególności w łagodzeniu kaszlu. Sprawdź, jakie jeszcze działanie ma syrop z cebuli. Czy rzeczywiście jest tak skuteczny? Przeczytaj albo posłuchaj, jaki jest przepis na syrop z cebuli.
Grypę u dzieci łatwo pomylić z inną infekcją. Jak rozpoznać objawy grypy u dziecka, by szybko podjąć odpowiednie leczenie? Sprawdź, jak długo trwa gorączka w czasie grypy u dziecka i jakie mogą być powikłania tej choroby.
Sprawdź, które dolegliwości i odczyny po szczepieniu są nieprawidłowe i jak postępować z dzieckiem? Żaden, nawet największy zwolennik szczepień nie powie, że szczepienia to wyłącznie samo dobro. Bo przecież czasem powodują działania niepożądane.
Grypa i przeziębienie objawiają się podobnie: katar, gorączka, osłabienie – to typowe objawy oby tych chorób. Warto wiedzieć, czym różni się przeziębienie od grypy, czyli niegroźna, najczęstsza forma infekcji dróg oddechowych od niebezpiecznej choroby, grożącej powikłaniami.
Choroba bostońska znana również jako bostonka, grypa bostońska czy wysypka bostońska, częściej dotyka dzieci niż dorosłych. Jakie, poza charakterystyczną wysypką, są objawy choroby choroby bostońskiej? Przeczytaj albo posłuchaj i dowiedz się, jak przebiega leczenie bostonki i czy można jej uniknąć.
Szczepionki skojarzone to takie szczepionki, które przy pomocy jednego zastrzyku uodparniają dziecko jednocześnie na kilka chorób. Ich zaletą jest ograniczona liczba wkłuć i zminimalizowanie bólu, wadą zaś - odpłatność.
Pierwsza wizyta szczepienna jest bardzo ważnym i często stresującym wydarzeniem tak dla rodziców, jak i dla samego dziecka. Wyjaśniamy, co trzeba o niej wiedzieć i jak się do niej przygotować.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020