Dziecko

Rekrutacja do przedszkoli co roku zaczyna się z dużym wyprzedzeniem. Nie przegap okresu składania podań i dowiedz się, jakie są obowiązujące wymagania. Co należy wiedzieć o rekrutacji do przedszkoli w 2020 roku?
Wizyta dziecka u psychologa, pedagoga lub psychiatry jest skutecznym sposobem m.in. na poradzenie sobie z trudnymi emocjami, problemami w nauce lub zaburzeniami rozwoju. W jakich konkretnie sytuacjach warto udać się do psychologa lub psychiatry, a w jakich do pedagoga?
Gdy dziecko otarło sobie kolano, nabiło guza lub skaleczyło się, nie panikuj. Nie ma dzieci, które nigdy nie doświadczyły takich drobnych wypadków. Skaleczenia zwykle nie są groźne, lecz nawet drobne ranki trzeba odkazić i zakleić plastrem z opatrunkiem.
Siniaki i stłuczenia, guzy, skręcona kostka, rozbite kolano – to nieodłączne elementy dzieciństwa, których twój malec doświadczy prędzej czy później. Ruch na powietrzu to samo zdrowie, ale w ferworze zabawy łatwo o kontuzje.Trzeba wiedzieć, co robić w takich sytuacjach, dlatego rodzicom przyda się umiejętność udzielenia dziecku pierwszej pomocy.
Zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych to choroba układu nerwowego, często występująca u dzieci. Jej przyczynami mogą być m.in. bakterie, wirusy, grzyby. Co gorsza, u małych dzieci ZOMR nie zawsze daje charakterystyczne objawy. Dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i jak reagować.  
W Polsce dostępne jest kilka rodzajów testów na grypę. Różnią się czułością i czasem oczekiwania na wynik. Najlepiej by zostały wykonane do 48 godzin od wystąpienia pierwszych objawów choroby.
Zespół Noonan jest chorobą genetyczną, która prowadzi do występowania u pacjentów wielu różnych wad wrodzonych. Często widoczne są u nich różne cechy dysmorficzne, choroba wpływa również na wzrost chorych.
Choć nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich pacjentów, już okrzyknięto ją przełomową. Na czym polega nowoczesna terapia autyzmu stosowana przez amerykańskich naukowców?
Inteligencja emocjonalna wpływa na umiejętność życia w społeczeństwie. Dlatego warto rozwijać inteligencję emocjonalną u naszych dzieci od małego. O tym, jak to robić opowiada Marzena Martyniak, psycholog, specjalista w dziedzinie rozwoju inteligencji emocjonalnej, założycielka Instytutu Rozwoju Emocji.
Słodycze dla dzieci są ulubionym smakołykiem. A nawet jeśli ich nie kochają, to i tak są karmione przez mamy słodkimi kaszkami instant i pojone dosładzanymi sokami. Tymczasem nadmiar cukru w diecie dziecka jest szkodliwy, powoduje otyłość i inne, poważne choroby. Czy wiecie, że 80 proc. dzieci je za dużo cukru?
Według badań przeprowadzonych przez AIJN 2014 Liquid Friut Market Report przeciętny Polak wypija zaledwie jedną szklankę soku tygodniowo. Tymczasem soki dla dzieci stanowią ważne uzupełnienie codziennej diety w witaminy. Przeczytaj, jakie mają właściwości, jak się produkuje i jakie są rodzaje soków dla dzieci.
Czy moje dziecko ma syndrom FOMO? Warto zadać sobie to pytanie, jeśli młody człowiek od razu po przebudzeniu sięga po telefon, stale jest aktywne na Facebooku, a czas wolny spędza ze smartfonem w ręku i nie wypuszcza go nawet podczas posiłków. Czym jest ten syndrom, czy FOMO jest groźne dla dzieci i jak pomóc nastolatkowi zacząć żyć bez internetu?

NOWY NUMER

W numerze 2/2020 "Zdrowia": co pomoże na ból głowy, sztuczne hormony wokół nas, dźwięczny głos na lata, stopy bez odcisków, eko zwierzak w domu, chudnij z wyobraźnią, hity zdrowej kuchni. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych rad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 2/2020