Dziecko

Łamigłówki i i zagadki dla dzieci to sprytny sposób na zajęcie ich uwagi. Labirynty, które maluchy uwielbiają, ćwiczą ich spostrzegawczość oraz koordynację ręka - oko. Przygotowaliśmy labirynty do pobrania na tablet lub wydrukowania.
Piwo bezalkoholowe dla dziecka - czy to dobry pomysł? Czy w świetle prawa w ogóle można pozwolić osobie niepełnoletniej na picie piwa, nawet bezalkoholowego?
Pierwszy uśmiech dziecka - kiedy się go spodziewać? Kiedy niemowlę zaczyna się uśmiechać i kiedy robi to świadomie? Podpowiadamy, jak reagować na niemowlęce uśmieszki?
Bajki dla dzieci i czas spędzony przed ekranem w wielu domach to codzienny rytuał, a dla dzieci jedna z ulubionych aktywności w ciągu dnia. Często pojawiają się informacje o szkodliwości technologii cyfrowych na funkcjonowanie dzieci. Ile czasu dziecko może spędzać przed ekranem i jak korzystnie wprowadzić je w świat telewizji?
Angina to choroba upałów. Gdy dziecko ma wysoką gorączkę, skarży się na ból i ma czerwone gardło, to może być angina. Trzeba iść do lekarza, by szybko pokonać infekcję.
Pojawienie się siwych pasm włosów na głowie dziecka zawsze budzi niepokój rodziców. Siwienie włosów jest zjawiskiem fizjologicznym, związanym ze starzeniem się organizmu. Zwykle rozpoczyna się między 30 a 40 rokiem życia, jednak nie jest to regułą. Kluczową role odgrywa tu genetyka i czynniki środowiskowe, a wiek w którym włosy zaczynają siwieć jest sprawą bardzo indywidualną. A co jeśli siwe włosy pojawią się już u kilkulatka?
Plecaki do szkoły, tornistry szkolne, plecaki dla dziewczyn, dla chłopców, młodzieżowe, na kółkach - ilość ofert może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego wybór plecaka szkolnego warto przemyśleć jeszcze przed udaniem się do sklepu. Musi być praktyczny, ale i lekki. Co wziąć pod uwagę, wybierając tornister szkolny?
Sepsa jest bardzo groźna i dla dzieci, i dla dorosłych. Nie jest chorobą i nie można się nią zarazić. Można natomiast zakazić się bakteriami, wirusami czy grzybami, które mogą doprowadzić do posocznicy. Sepsa jest reakcją organizmu na ich atak. jakie są przyczyny i objawy sepsy?
Bakalie i orzechy to ważny element diety dziecka. Chociaż mówi się o nich, że są wysoko kaloryczne, co jest zresztą prawdą, to jednak zawierają wiele cennych składników odżywczych. Jakie bakalie i orzechy są dobre dla dzieci, od kiedy podawać je dziecku i dlaczego warto to robić?
Omdlenia u dzieci występują dosyć często i zwykle nie wymagają hospitalizacji. Czy wiesz, jak pomóc wtedy dziecku? O tym, jak sobie poradzić w tej sytuacji, a także jak zapobiegać omdleniom opowiada lekarz Monika Działowska, autorka bloga Pediatra na zdrowie.
Pozytywna edukacja seksualna jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju dziecka. Czasem jednak trudno rodzicom podejmować tematy dotyczące intymności. O tym, dlaczego jest to ważne oraz jak rozmawiać z dziećmi o penisie i waginie mówi seksuolog, Patrycja Wonatowska.
Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym może w przyszłości pięknie pachnieć! Dlatego warto dawać dzieciom dobry przykład i angażować całą rodzinę w ekologiczne działania. Dobre nawyki wykształcone w dzieciństwie na pewno zaprocentują.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my