Dziecko

Martwisz się, że twoja pociecha ciągle kaszle i ma zatkany nos? Sprawdź, czy jego pokoju nie jest za sucho. Wiadomo, że suche powietrze powoduje wysychanie śluzówki. Ale nadmierna wilgotność w pokoju również szkodzi zdrowiu. Jak więc prawidłowo nawilżać powietrze?
Zapalenie krtani u dziecka to częsta choroba. Dotyka małe dzieci, nawet kilkumiesięczne, choć mogą na nią chorować także starsze, do 8. roku życia. Gdy zauważymy pierwsze objawy zapalenia krtani, szybka reakcja jest najważniejsza. Przeczytaj albo posłuchaj, jak wygląda leczenie zapalenia krtani u dzieci.
Ostre zapalenie oskrzeli u dzieci jest zwykle wywołane przez wirusy. Czy ostre zapalenie oskrzeli u dzieci jest groźną chorobą? Jakie są objawy ostrego zapalenia oskrzeli i jak się leczy tę chorobę? 
Krztusiec, czyli koklusz, to choroba zakaźna dróg oddechowych. Objawy krztuśca to wyjątkowo dokuczliwy i męczący dla dziecka kaszel. Koklusz jest szczególnie groźny dla niemowląt w pierwszym półroczu życia. Zobacz, jak wygląda leczenie krztuśca u dzieci i jakie badania należy wykonać, aby postawić diagnozę.
Syrop z mniszka lekarskiego - zwanego również mleczem - to remedium na wszelkie infekcje. Można go stosować, gdy boli gardło, żołądek, dokucza podrażniona skóra. Ponieważ jest to jeden z cenniejszych leków, jakie daje nam natura, warto wiedzieć, jak zrobić syrop z mniszka lekarskiego.
Domowe sposoby na kaszel u dziecka to rozwiazanie dla rodziców starszych maluchów. Kilkulatek może skorzystać z domowych sposobów na kaszel, które zmniejszą częstotliwość pokasływania i uczucie drapania w gardle. Przeczytaj albo posłuchaj i poznaj 9 sprawdzonych sposobów na kaszel u dziecka.
Chrypka u dziecka najczęściej jest wynikiem chorób dróg oddechowych, np. zapalenia gardła. Wówczas chrypce towarzyszą dokuczliwe objawy, takie jak utrudnione mówienie, drapanie albo pieczenie w gardle, kaszel. Jak leczyć chrypkę u dziecka? Co podać najmłodszym, by złagodzić tę uciążliwą dolegliwość?
Wybierając dla dziecka syrop na kaszel, zwróć uwagę, na jego składniki - niektóre są bezpieczne, inne niebezpieczne dla dzieci. Dlatego podawanie syropów (nawet tych bez recepty!) na własną rękę może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jaki syrop na kaszel dla dziecka wybrać?
Wzmacniający syrop z buraka to alternatywa dla tych osób, które nie są w stanie przełknąć innego naturalnego remedium na kaszel, np. z cebuli. Syrop z buraka nie tylko skutecznie zmniejsza kaszel i ułatwia odkrztuszenie wydzieliny, ale i jest bezpieczny: można stosować go w ciąży i u małych dzieci.
Kaszel u dziecka nie zawsze jest oznaką choroby. Nieraz utrzymuje się tygodniami i czasem trudno jest ustalić, z jakiej przyczyny się pojawił. Jak rozpoznać, czy kaszel u dziecka jest objawem infekcji i kiedy iść do lekarza z kaszlem u dziecka?
Kaszel alergiczny to rodzaj kaszlu, który towarzyszy uczuleniu. Pojawia się po zetknięciu z alergenem, który wywołuje nadwrażliwość. Kaszel alergiczny jest suchy i występuje napadami, które mogą trwać dość długo. Jak leczyć kaszel alergiczny u dziecka?
Kaszel u dziecka może przytrafić się nawet kilka razy w roku i mieć bardzo różny charakter w zależności od jego przyczyny. Zobacz, jak radzić sobie z kaszlem u dziecka w zależności od jego rodzaju. Oto sposoby na różne rodzaje kaszlu, które pomogą w kaszlu suchym, mokrym, alergicznym i szczekającym.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my