Dziecko

Wszyscy wiemy, że o zęby, również te mleczne, trzeba dbać. Jednak bardzo trudno jest namówić dziecko do tego, by starannie je szorowało. Dlatego stomatolodzy zalecają, by przynajmniej do 6-go roku życia w codziennej higienie pomagał ktoś dorosły. Rodziców może w tym wspomóc szczoteczka soniczna InnoGIO, z pomocą której dużo łatwiej jest zadbać o to, by ząbki malucha były czyste i zdrowe. Zobacz, jak wypadła w naszym teście, do którego zaprosiliśmy osiem mam i ich dzieci.

Materiał sponsorowany

Jest wiele ziół, które pomogą na przeziębienie. Sprawdź, co dokładnie stosować, gdy ty lub twój kilkulatek macie nieżyt nosa. Poznaj najlepsze domowe sposoby na katar i kaszel.
Gorączka u dziecka zawsze niepokoi rodziców, zwłaszcza wtedy, kiedy po zmroku dochodzi do jej znacznego nasilenia. Wielu opiekunów myśli wtedy, że stan zdrowia ich pociechy uległ pogorszeniu, tymczasem to, że gorączka nasila się wieczorem, jest zasadniczo całkowicie naturalne. Pojawia się jednak pytanie – dlaczego tak się dzieje?
Czy Twoje dziecko wykazuje coraz większe zainteresowanie parapetami, oknami lub balkonem? Obawiasz się, że zwykła klamka nie powstrzyma małego Poszukiwacza Przygód przed samodzielnym otwarciem okna? Jeśli potrzebujesz skutecznego zabezpieczenia okien przed dziećmi, które nie wiąże się z montażem szpecących krat czy wyjmowaniem klamek, koniecznie zapoznaj się z naszą propozycją.

Materiał sponsorowany

Rodzice noworodków i niemowląt stają często przed nie lada wyzwaniem. Muszą stwierdzić, co dolega ich marudzącemu maluchowi, który przecież nie jest w stanie im oznajmić, co dokładnie go boli. Tal jest np. w przypadku bólu gardła u niemowlaka, który objawiać się może m.in. częstym płaczem.
Katar to jeden z najczęściej występujących u ludzi problemów zdrowotnych. To dlatego, że bardzo łatwo się nim zarazić. Do przeniesienia się patogenów, które wywołują nieżyt nosa, wystarczy naprawdę niewiele. W jaki jednak sposób dochodzi do zakażenia drobnoustrojami wywołującymi katar i czy można jakoś zredukować ryzyko tego zjawiska?
Dystrofia mięśniowa Duchenne’a – pod tą nazwą kryje się nieuleczalna choroba zaliczana do tzw. chorób rzadkich. Oznacza to, że cierpi na nią jedynie niewielki procent ludzi na całym świecie. Dystrofia mięśniowa Duchenne’a zdarza się raz na 3600-6000 urodzeń. I to męskich, ponieważ choroba ta, powiązana z chromosomem X, dotyka głównie chłopców.

Materiał partnerski

Metoda Tomatisa, czyli trening słuchowy, który stosowany jest u dzieci z różnymi deficytami uwagi słuchowej oraz komunikacji. Sprawdź, na czym polega metoda Tomatisa i jaka jest różnica pomiędzy słuchaniem, a słyszeniem.
Na wybór syropów na kaszel suchy nie możemy narzekać. Już sama wizyta w aptece może nas przyprawić o zawrót głowy. Czy jednak wszystkie syropy nadają się do tego, by podawać je dzieciom? Koniecznie przeczytaj skład syropu i sprawdź, co podajesz dziecku!
Pleśniawki w jamie ustnej u dziecka czasami łatwo pomylić ze śladami po karmieniu. Pleśniawki na początku wyglądają dosyć niepozornie – jak resztki mleka. Różnica jest taka, że jak spróbujesz je zetrzeć, może pojawić się krew. Pleśniawki to zakażenie grzybem Monilla albicans. Gdy do niego dojdzie, musisz podjąć odpowiednie działania. Nieleczone pleśniawki mogą pokryć śluzówkę w buzi dziecka jednolitą warstwą. Same na pewno nie znikną.

Materiał partnerski

Alergia pokarmowa u dzieci - skaza białkowa - to zwyczajowa nazwa alergii na białko mleka krowiego, występującej najczęstszej wśród niemowląt i małych dzieci. Zazwyczaj nie wymaga przyjmowania leków. Wystarczy dobra dieta, czyli konsekwentne unikanie mleka krowiego. Co powinnaś wiedzieć o skazie białkowej? Jakie są najczęstsze objawy alergii pokarmowej? Jakie podjąć działania w przypadku zdiagnozowania u dziecka skazy białkowej?  

Materiał partnerski

Wybierając dla dziecka syrop na kaszel, zwróć uwagę, na jego skład. Nie wszystkie preparaty są wskazane dla małych dzieci, dlatego podawanie syropów (nawet tych bez recepty!) na własną rękę może przynieść małemu pacjentowi więcej szkody niż pożytku.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, czy w ciąży można zaszczepić się przeciwko grypie oraz jakie pozycje porodowe przyspieszają przejście dziecka przez kanał rodny. Przeczytaj również o tym, co przysługuje studiującej mamie i kiedy dziecko jest gotowe do siadania

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 11/19