Dziecko

Wygląda drastycznie, ale to tylko pozory. Oczyszczanie nosa niemowląt za pomocą roztworu soli fizjologicznej oraz zwykłej strzykawki to znany i sprawdzony sposób, który do perfekcji opanowali rodzice w krajach azjatyckich. Przeczytaj, jak go bezpiecznie i sprawnie wykonać.
Od dawna mówi się o tym, że w zabawkach kąpielowych dla dzieci gromadzi się pleśń. Mamy więc dokładnie je myją, osuszają, często sprawdzają pod światło, czy nic nie pływa w środku. Tak też robiła mama 2-letniego Baylora, który omal nie stracił wzroku. Zabawki wydawały się w pełni czyste. Jak więc doszło do zakażenia?
Zastanawiasz się, co pamięta twoje dziecko? Jak rozwija się jego pamięć? Mózg niemowlęcia jest niezwykle chłonny, wrażliwy na bodźce i doświadczenia. Jednak aby z nich skorzystać, musi nauczyć się je zapamiętywać. Od kiedy dziecko pamięta?
Na natręctwa u dzieci często nie wiadomo jak reagować.  "Najpierw lewa!" - tak przez dwa lata krzyczała moja córka przy zakładaniu rajstop, skarpetek lub spodni. Bez dyskusji robiłam tak, jak sobie życzyła, choć osoby postronne radziły mi z tym natręctwem walczyć. Czy słusznie?
Czy dziecko z katarem może pójść do przedszkola? Czy bolący brzuszek to powód do odpuszczenia sobie pójścia do żłobka? Wyjaśniamy, jakie objawy powinny skłonić nas do pozostawienia dziecka w domu.
Potrafią wyczuć choroby wcześniej niż rodzice i lekarze, uratują dzieci z niebezpiecznych sytuacji, zaopiekują się tymi, skrzywdzonymi przez innych ludzi. Psy to niezwykli przyjaciele dla dzieci! Tych 8 historii sprawia, że jeszcze bardziej kochamy swoje zwierzaki.
Agresja małego dziecka budzi ogromny niepokój w rodzicach. Dlaczego dziecko zaczyna bić, gryźć czy kopać rodziców? Jak sobie z tym poradzić i przede wszystkim, w jaki sposób reagować? Podpowiadamy.
Nie każda gorączka u małego dziecka wymaga interwencji lekarza, ale zawsze, gdy malec gorączkuje należy go uważnie obserwować i właściwie pielęgnować. Podpowiadamy, co podawać dziecku do jedzenia i picia, kiedy ma gorączkę.
Pobyt w szpitalu to dla rodziców ogromny stres. Czasem to tylko kwestia wykonania badań, ale niekiedy - konieczność przeprowadzenia zabiegu czy operacji. Jak wspólnie przetrwać ten trudny czas zwłaszcza teraz, w czasie pandemii?
Wścieklizna jest nadal groźna - ostatnio kilkanaście przypadków odnotowano w województwie mazowieckim. Tą śmiertelną chorobą można zarazić się nie tylko w lesie... Jak się przed nią bronić?
Całowanie w usta dziecka - czy wolno to robić? Dla części osób to po prostu okazywanie potomkowi uczuć, dla innych - ryzyko przekazywanie bakterii. Część osób mówi też, że dziecka w usta całować po prostu nie wypada.
Wspólne przygotowywanie lizaków to świetny pomysł na zabawę w gotowanie z dzieckiem. Możliwość samodzielnego zrobienia własnych lizaków to dla dziecka wspaniała zabawa. Wypróbujcie nasz przepis na lizaki na walentynki.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza