Dziecko

Anginka, tak na prawdę kryje się pod kilkoma nazwami - geranium, pelargonia pachnąca. Kiedyś była typową rośliną zdobiącą ogródki i balkony ze względu na swój cytrynowy zapach, którego nie lubią owady. Dziś mało kto o niej pamięta. A szkoda, bo ma niesamowite właściwości przeciwbakteryjne i antywirusowe. W domu wykorzystasz ją na całe mnóstwo sposobów, przyda się więc całej rodzinie.
Odebrałaś dziecko z przedszkola, daliście sobie buziaka i chcesz wiedzieć, jak spędziło dzień? Nie pytaj przedszkolaka, "jak było w przedszkolu?", a ucznia - "jak było w szkole?". Zobacz dlaczego, to marny sposób na budownie bliskiej relacji.
Bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy powinno być niezwykle istotne dla każdego rodzica. Niejeden opiekun zastanawia się czy lepiej przewozić pociechę w foteliku czy na podstawce. A może dziecko jest już za duże i powinno podróżować siedząc jak dorosły? Warto zapoznać się z przepisami prawnymi określającymi zasady przewozu dzieci.
Każde dziecko ma swoje obowiązki domowe - sprzątanie, wyrzucanie śmieci czy robienie zakupów. Okazuje się jednak, że coraz więcej rodziców płaci swoim pociechom za ich wykonanie! Czy to odpowiednia metoda wychowawcza?
Mimo apeli służb i medialnego zamieszania wokół tematu pozostawiania dzieci w rozgrzanych autach, wciąż zdarzają się rodzice, którzy uważają, że pozostawienie dziecka na 10-15 minut w aucie np. na czas szybkich zakupów, nie jest niczym złym i niebezpiecznym. Jeśli i ty podzielasz to zdanie, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Będziesz zdziwiony, jak szybko dochodzi do udaru cieplnego w rozgrzanym samochodzie.
Mamy, kierując się do sklepu po buty dla dzieci, często wychodzą z najtańszym modelem obuwia. Tłumaczą sobie, że i tak za chwilę dziecko z nich wyrośnie lub je zniszczy. I choć na pierwszy rzut oka buty za kilkadziesiąt złotych wydają się dobre i ładnie wyglądają, mogą szkodzić naszemu dziecku. Dlaczego tanie obuwie to tylko pozorna oszczędność?
Plac zabaw, trochę zieleni i w tym samym miejscu siłownia plenerowa - to typowy obraz terenów rekreacyjnych w Polsce. Dzieci korzystają z urządzeń do ćwiczeń, jak z integralnej części placów zabaw. Jak się okazuje, nie powinny. Ostatnio nagłośniona została sprawa licznych wypadków w takich miejscach.
Wizyta w sklepie budowlanym tej rodziny miała nieprzewidywany finał. Kto mógłby się spodziewać, że 4-latek, który opanował już korzystanie z toalety, wypróżni się do tej na wystawie? Zobacz, jak rodzice zareagowali na całą sytuację?
Karamy i wyciągamy konsekwencje, bo to najszybciej nasuwające się rozwiązanie problemów wychowawczych. Kto z nas nie stał w kącie, nie miał szlabanu na telewizor... Takie zachowania rodzicielskie znamy z własnego dzieciństwa i w złości, bez namysłu, często je stosujemy. Czy jednak to ma sens? W rzeczywistości takie metody przynoszą zamierzony skutek, ale na krótko. W działaniu długofalowym pogorszą zachowanie dziecka i utrudnią nam rodzicielską robotę. Dlaczego?
Jako rodzice nie zawsze zachowujemy się fair w stosunku do swoich dzieci. Zwłaszcza będąc z dzieckiem w towarzystwie powinniśmy szczególnie uważać, na to co mówimy o naszym dziecku i jak się wobec niego zachowujemy. Zebraliśmy 5 sytuacji, w których rodzice najczęściej zawstydzają swoje dzieci. Aby mieć dobre relacje ze swoją latoroślą, dobrze się z nimi zapoznaj!
W upalnie dni, bardzo łatwo o poparzenia słoneczne. Do uszkodzenia skóry u dziecka może dojść nawet po kwadransie przebywania na dworze, w pełnym słońcu. Zobacz, jakie są objawy poparzenia słonecznego i jak chronić przed nim dziecko.
Wielkie przygotowania do wyjazdu na obóz lub kolonie zacznij na tydzień, dwa wcześniej. Przejrzyj z dzieckiem ubrania i sprawdźcie, w jakim stanie są buty i torba. Napisz, co trzeba dokupić, ewentualnie naprawić, by podczas pakowania nie było niespodzianek. To wszystko powinniście robić razem!

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza