Dziecko

Jak co roku, na pierwszym zebraniu w szkole, rodzice otrzymuję do wypełnienia formularze ubezpieczeniowe. To procedura, której nikt nie kwestionuje – w końcu na dziecku się nie oszczędza... Czy wiesz, że nie musisz tego robić, a ubezpieczenie szkolne możesz zastąpić inną polisą wykupioną prywatnie?

Materiał sponsorowany

Puzzle magnetyczne to nowoczesna wersja standardowych układanek. Dzięki zastosowaniu magnesów można z nich korzystać nie tylko w domu, ale i w podróży, a do tego tworzyć zarówno tradycyjne obrazy, jak i modele 3D. Jakie zalety ma układanie puzzli?
Klocki drewniane są bardzo popularne, dlatego w ofercie posiada je praktycznie każdy sklep z zabawkami. Warto wiedzieć, że takie kreatywne zabawki dla dzieci pozytywnie wpływają na ich rozwój, a do tego pozwalają odpocząć od bodźców. Jakie inne zalety mają klocki drewniane?
Klocki plastikowe to typowa zabawka dla dzieci, która zapewnia im rozwój, w tym m.in. rozwija małą motorykę, wyobraźnię oraz uczy logicznego myślenia. Dowiedz się, od kiedy dziecko może z nich korzystać, a także jakie rodzaje kloców sprawdzą się najlepiej?
Aby śniadanie dla dziecka spełniło swoje zadanie, powinno być odpowiednio skomponowane. Warto poświęcić temu czas - badania dowodzą, że dzieci, które co dzień jedzą w domu dobrze skomponowane śniadania, lepiej się rozwijają. Zobaczcie pomysły na zdrowe i proste śniadania
Przepisy z twarogiem sprawdzą się w każdej rodzinie - twaróg dostarcza organizmowi ogromne ilości białka. Jeśli chcesz wzbogacić swoją dietę o wyroby niskokaloryczne, zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji przepisów!
Polipy w nosie rzadko pojawiają się u dzieci. Niestety nie można całkowicie wyeliminować prawdopodobieństwa ich wystąpienia u najmłodszych pacjentów. Sprawdź, jak leczyć polipy u dzieci i czy zawsze potrzebna jest interwencja chirurga.
Krzywa przegroda nosowa jest zmianą anatomiczną w budowie nosa i może wpływać na jego drożność co w konsekwencji niekorzystnie wpływa na sposób oddychania.
Podniebienie gotyckie jest wadą w budowie podniebienia twardego, która u dzieci może negatywnie wpływać na przebieg przyjmowania pokarmów, prawidłowego połykania, oddychania oraz wymowy.
Opryszczkowe zapalenie gardła to infekcja, przez którą pacjent zmagać się może z silnym bólem gardła i innymi wyjątkowo uciążliwymi objawami. Zakażenie to jest szczególnie niebezpieczne u dzieci, które – z powodu silnego bólu – mogą odmawiać przyjmowania płynów, co grozi poważnym odwodnieniem. Jak ulżyć osobie chorej na opryszczkowe zapalenie gardła – jak leczyć tę chorobę?
Kaszel to objaw znany każdemu człowiekowi. To jednak również pojęcie bardzo ogólne – wyróżnia się rozmaite rodzaje kaszlu, takie jak m.in. suchy, alergiczny czy krtaniowy. Rozpoznanie konkretnego rodzaju kaszlu – szczególnie u dziecka – jest kluczowe z tego powodu, że odmienne jego typy wymagają odrębnego leczenia.
Pierwszy dzień w przedszkolu to dzień próby dla dziecka i dla rodziców. Dziecko na razie jest przede wszystkim podekscytowane, ale ty czujesz przez skórę, że ta radość za chwilę przerodzi się w rozpacz. Jak przebrnąć w miarę bezboleśnie przez pierwszy dzień w przedszkolu?

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jaki wpływ na zdrowie mamy i dziecka ma cesarskie cięcie oraz jakie jest ryzyko ciąży po 40. roku życia. Przeczytaj również, jak wybrać najlepsze krzesełko do karmienia i jak skompletować eko-wyprawkę

Kup dostęp od 2,50 zł
okładka 10/19