Dziecko

Kalendarz szczepień to pomocne narzędzie, które ułatwi ci pamiętanie o terminie szczepienia dziecka. W naszym kalendarzu szczepień 2019 znajdziecie wszystkie informacje o szczepieniach obowiązkowych i zalecanych.
Już nasze babki korzystały z dobroczynnego działania syropu z cebuli. Wykorzystywały go w leczeniu przeziębienia, a w szczególności w łagodzeniu kaszlu. Czy rzeczywiście jest on tak skuteczny? Wśród lekarzy zdania na ten temat są podzielone. Przeczytaj albo posłuchaj, jak zrobić syrop z cebuli i kiedy podawać go dziecku.
Udar mózgu typowo uznawany jest za chorobę występującą u osób dorosłych, jednak w praktyce możliwe jest jego wystąpienie również u młodszych pacjentów. Co może doprowadzać do tej choroby u najmłodszych pacjentów i jakie objawy mogą sugerować właśnie udar mózgu u dziecka?
Prezent na mikołajki obowiązkowo musi pojawić się pod poduszką obowiązkowo. Dla rodziców zakup prezentów na mikołajki to spore wyzwanie. Zwłaszcza, gdy dziecko ma już wiele zabawek. Jaki prezent na mikołajki kupić dla dziecka? Skorzystaj z naszych 10 pomysłów.
Prezent mikołajkowy to dla dzieci bardzo ważna kwestia. Każde z nich jest bardzo podekscytowane przyjściem św. Mikołaja i z niecierpliwością wyczekują prezentów na 6 grudnia. Zobacz, co ciekawego możesz kupić dziecku, za co nie zapłacisz więcej niż 50 zł!
Złamanie zielonej gałązki to rodzaj złamania kostnego, typowy dla najmłodszych pacjentów – jest ono spotykane u dzieci i nastolatków, u których proces wzrostu kości wciąż jeszcze trwa. W jakich sytuacjach może dochodzić do wystąpienia tego problemu i skąd wzięła się jego nietypowa, nazwa?
Soki w diecie dziecka zajmują ważne miejsce. Zawierają wiele witamin i minerałów, które są cennym uzupełnieniem diety maluszka. Ważne tylko, aby były to zdrowe, domowe soki, bez dodatku cukru. Takie są soki wyciskane własnoręcznie z warzyw i owoców.
Niegdyś Andrzejki były świętem obchodzonym wyłącznie przez kobiety. 30 listopada panny przygotowywały sobie różne wróżby, które miały im przybliżyć datę ślubu. Dziś święto to jest traktowane z przymrużeniem oka. Andrzejki obchodzi się w szkołach i przedszkolach, i czerpie z nich kupę śmiechu! Andrzejki w przedszkolu: sprawdź piosenki na Andrzejki.
Kostniakomięsak jest stosunkowo rzadkim nowotworem w populacji ogólnej, jest jednak najczęściej występującym nowotworem kości u dzieci i młodzieży. W Polsce rozpoznaje się średnio 60-100 przypadków kostniakomięsaka rocznie, z czego 80 % stanowią rozpoznania wśród młodzieży w wieku 10-20 lat.
Skóra noworodka jest bardzo cienka, niedojrzała i łatwo ulega podrażnieniom, dlatego kosmetyki dla maluszka trzeba wybierać wyjątkowo uważnie. Jeśli czeka cię kompletowanie kosmetycznej wyprawki dla dziecka, sprawdź, co warto kupić i czym kierować się przy wyborze.

Materiał sponsorowany

Nie tylko wtedy, gdy z nieba leje się żar, powinnaś dbać o to, by twojego dziecka nie męczyło pragnienie. Pamiętaj jednak, że nie tylko ilość wypijanych napojów ma znaczenie, ale również jakość. A więc… co podawać dziecku do picia?
Czy smog i oddychanie zanieczyszczonym powietrzem może wywołać u dziecka alergię? Ponieważ małych alergików z roku na rok przybywa, to pytanie zadaje sobie niejedna mama. Warto więc znać na nie odpowiedź.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19