Dziecko

Limfocyty stanowią jedną z populacji białych krwinek i ich zadaniem jest m.in. produkcja przeciwciał. Zbyt mała, jak i zbyt duża ilość we krwi może świadczyć o różnych problemach zdrowotnych. Jakie mogą być przyczyny podwyższonego poziomu limfocytów, a jakie obniżonego?
Ukąszenia owadów u dzieci są nieuniknione. W naszej strefie klimatycznej żyje ponad 3 tysiące owadów, które mogą nas żądlić i gryźć. Listę najbardziej uciążliwych otwierają komary, meszki, osy, pszczoły i kleszcze. W miejscu użądlenia pojawia się bolesna czerwona plamka (rumień) i opuchnięcie. Reakcja na jad może objawić się też w postaci pokrzywki lub obrzęku, duszności, a nawet utraty przytomności. Jeśli dojdzie już do ukąszenia dziecka warto znać zasady pierwszej pomocy.
Zapalenie płuc u dziecka jest bardzo poważną chorobą. Objawami zapalenie płuc u dziecka są między innymi trudności ze złapaniem oddechu. Aby malec szybko doszedł do siebie, najważniejsza jest trafna diagnoza lekarza i jak najszybsze podjęcie leczenia zapalenia płuc.
Badanie neurologiczne jest niezbędne w ocenie pracy układu nerwowego. Pierwszy etap badania rozpoczyna się już w chwili wejścia pacjenta do gabinetu. Już wtedy neurolog potrafi zauważyć pewne problemy neurologiczne u pacjenta. Na czym dokładnie polega badanie neurologiczne i kiedy wskazane jest jego przeprowadzenie?
W upalnie dni, bardzo łatwo o poparzenia słoneczne. Do poparzenia słonecznego u dziecka może dojść nawet po kwadransie przebywania na dworze, w pełnym słońcu. Zobacz jakie są objawy poparzenia słonecznego i jak chronić przed nim dziecko.
Oduczanie dziecka korzystania z nocnika to nie lada wyzwaniem dla rodziców i ich pociech. Każdy rodzic niecierpliwie oczekuje momentu, gdy dziecko pożegna się z pieluszką i zacznie korzystać z nocnika. Kolejnym etapem jest przejście na toaletę, co nie zawsze jest łatwe do osiągnięcia. Jak oduczyć dziecko korzystać z nocnika?
Koordynacja wzrokowo-ruchowa jest umiejętnością, która wymaga efektywnej współpracy oczu, rąk i nóg. Umożliwia prawidłowe wykonywanie wielu codziennych czynności. Jakie zabawy rozwijają koordynację wzrokowo- ruchową u dziecka we wczesnym okresie dzieciństwa?
Zagadki logiczne dla dzieci nie muszą być trudne. Najważniejsze to dostosować poziom trudności do wieku dziecka. Zobacz, jakie zagadki logiczne mogą spodobać się twojemu dziecku i sprawdź, czy sama umiesz je rozwiązać!
To będzie niezapomniana wakacyjna przygoda! Jadąc w góry, na wakacje lub na rodzinny weekend zajrzyj do Zabrza. Kopalnia Guido i Sztolnia Królowa Luiza dostarczą najmłodszym niezapomnianych wrażeń! Zobaczą tu nie tylko prawdziwą kopalnię i ogromne maszyny górnicze przy pracy. Czeka je przejażdżka kolejką górniczą i podziemny spływ łodziami na odcinku ponad 1 km.

Materiał sponsorowany

Gronkowiec złocisty to bakteria powszechnie występująca w otoczeniu. By nie dopuścić do zakażenia gronkowcem złocistym u dzieci, należy przede wszystkim wpajać dzieciom podstawowe zasady higieny. Poznaj przyczyny, objawy i leczenie zarażenia gronkowcem u dzieci.
Ostre zapalenie oskrzeli u dzieci jest zwykle wywołane przez wirusy. Czy ostre zapalenie oskrzeli u dzieci jest groźną chorobą? Jakie są objawy ostrego zapalenia oskrzeli i jak się leczy tę chorobę? 
Lapisowanie ząbków to zabieg zapobiegający i hamujący rozwój próchnicy u małych dzieci. Zobacz, kiedy stosuje się lapisowanie i jak wygląda ten zabieg w gabinecie stomatologicznym.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my