Dziecko

Sanie świętego Mikołaja są wypełnione po brzegi prezentami. Rysunek sań Mikołaja może zdobić kartkę świąteczną albo opakowanie gwiazdkowego podarunku. Ale jak narysować sanie Mikołaja? Podpowiemy, jak to zrobić krok po kroku.
Jak zrobić Mikołaja razem z dzieckiem, aby jego rękodzieło stanęło obok choinki i było pięknym elementem bożonarodzeniowych dekoracji? Oto kilka pomysłów z instagrama, które są proste i nie wymagają wielkich umiejętności. Zobacz, jak zrobić Mikołaja.
Czy szczoteczka elektryczna to rozwiazanie dla małych dzieci? Od kiedy dziecko jest gotowe na zmianę szczoteczki manualnej? Czym się różni szczoteczka elektryczna od tradycyjnej? Sprawdzamy, czy kwestie te rzeczywiście mają znaczenie dla zdrowia jamy ustnej dziecka.
Jak nauczyć dziecko myć zęby? Akcesoria, takie jak kolorowa szczoteczka pozwolą polubić codzienne szczotkowanie. Minutnik, klepsydra, ciekawa nakładka czy smakowa pasta pomogą zaaranżować świetną zabawę, która połączy przyjemne z pożytecznym. Sprawdź, które gadżety ułatwią szczotkowanie dziecku i nauczą je myć zęby.
Jaką pastę do zębów kupić dziecku - z fluorem czy bez? Specjaliści uspokajają, że mała dawka fluoru w paście dla dzieci nie jest szkodliwa. Ważne, aby nakładać odpowiednie ilości pasty z fluorem.
Wideo na życzenie (czyli VoD) to coraz popularniejsza usługa, z której chętnie korzystają również nasze dzieci. Tego typu rozrywka - podobnie jak internet - powinna jednak podlegać kontroli rodzicielskiej. Nieograniczony dostęp do filmów może oznaczać, że któregoś dnia nasze dziecko obejrzy coś, czego byśmy nie chcieli. Netflix ma na to sposób. Przeczytaj, co zrobić, by malec mógł bezpiecznie korzystać z tego serwisu.
Jak dbać o zęby niemowlaka? Przede wszystkim trzeba to robić, bo mleczaki - mimo że za kilka lat wypadną - mają wpływ na zdrowie dziecka i kondycję jego zębów w przyszłości. Jak i czym czyścić mleczaki oraz jak dbać o zęby niemowlaka i małego dziecka, by w przyszłości były piękne, mocne i zdrowe?
Czy obniżona temperatura to powód do niepokoju? Zazwyczaj uwagę rodziców zwraca wysoka gorączka u dziecka, obawy opiekunów wzbudza jednak czasem sytuacja odwrotna – obniżona temperatura ciała. Co może odpowiadać za to, że dziecko ma niższą niż typowo ciepłotę ciała i kiedy obniżona temperatura u dziecka powinna zaniepokoić?
Lakierowanie zębów u dzieci pozwala zapobiec uszkodzeniom wywołanym przez groźne bakterie i kwasy. Na czym polega zabieg lakierowania zębów i kiedy można go wykonać?
Próchnica to poważne zagrożenie dla zębów dziecka. Są jednak zabiegi, które pomagają zapobiec próchnicy. Na czym polegają i czemu służą fluoryzacja, lakowanie i lapisowanie? Zobacz, na czym polegają metody zapobiegania próchnicy.
Lapisowanie ząbków to zabieg zapobiegający i hamujący rozwój próchnicy u małych dzieci. Zobacz, kiedy stosuje się lapisowanie i jak wygląda ten zabieg w gabinecie stomatologicznym.
Jesteś fanką fanpage'a "Nie mogę, trzymam dziecko"? W takim razie ten tytuł jest dla ciebie. W księgarniach pojawiła się pierwsza książka autorki popularnego fanpage'a „Nie mogę, trzymam dziecko”. Każda rodzina jest inna, ale sytuacje, które przydarzają się Myszy, Małej i jej rodzicom, są jakoś dziwnie znajome...

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my