Dziecko

Nawet mając ograniczone fundusze, można znaleźć upominek, który sprawi smykowi frajdę. W naszym przeglądzie, z pewnością znajdziesz prezent na Dzień Dziecka do 50 zł, który będzie strzałem w 10!
W dobie urządzeń mobilnych granie umożliwia już najprostszy smartfon. Nieco starsze dzieci, jak i dorośli mają większe oczekiwania, dlatego tablet czy smartfon przestają wystarczać. Rozważyć można wówczas zakup konsoli, z której korzystać może cała rodzina. Jaka konsola dla dziecka będzie odpowiednia?
Urodziny, pierwsza komunia, dzień dziecka, zakończenie roku szkolnego – dobra książka to znakomity prezent z każdej okazji. Trzeba tylko wybrać taką, która skradnie serce młodego czytelnika. Oto 5 książek idealnych na prezent dla dziecka.
Zastanawiasz się, co pamięta twoje dziecko? Jak rozwija się jego pamięć? Mózg niemowlęcia jest niezwykle chłonny, wrażliwy na bodźce i doświadczenia. Jednak aby z nich skorzystać, musi nauczyć się je zapamiętywać. Od kiedy dziecko pamięta?
Lęki nocne to problem, który odczuwa wielu kilkulatków. Twoje dziecko boi się ciemności, z przerażeniem patrzy na uchylone drzwi szafy i często ma koszmary? A może zdarzają mu się lęki nocne? Nie jest wyjątkiem. Przeczytaj, jak zaradzić strachom, które pojawiają się po zmroku.
W ostatnim czasie wiele mówi się o korzyściach płynących z grania w gry planszowe. Nie tylko tych oczywistych, związanych rozrywką czy pielęgnowaniem więzi z najbliższymi, ale też bardziej konkretnych. Planszówki są bowiem naszym sprzymierzeńcem jeśli chodzi o rozwój procesów poznawczych dziecka i doskonale nadają się do ćwiczenia rozmaitych funkcji mózgu. Nic więc dziwnego, że rodzice coraz chętniej decydują się na wykorzystanie gier do wspólnej zabawy z dzieckiem już od najmłodszych lat.

Materiał sponsorowany

Zewsząd otaczają Cię komunikaty o zbawiennym wpływie gier na rozwój dziecka? Obserwujesz rynek planszówek i zastanawiasz się, którą grę wybrać? A może interesuje Cię, jakie konkretne umiejętności można ćwiczyć, bawiąc się przy planszy? Poniżej znajdziesz krótki przewodnik po najważniejszych kompetencjach dzieci, których rozwój przypada na okres przedszkolny i wczesnoszkolny, a także po grach, które mogą pomóc w ich szlifowaniu, zapewniając jednocześnie doskonałą zabawę.

Materiał sponsorowany

Kiedy rodzice wracają do pracy, pojawia się problem, komu zostawić dziecko pod opieką. Jeśli nie chcą oddać swojej pociechy do żłobka, muszą rozejrzeć się za opiekunką. Jak powinna wyglądać pierwsza rozmowa z nianią? Jak przeprowadzić rozmowę z opiekunką i o co ją zapytać w czasie rekrutacji?
Czy warto przechowywać dla dzieci pamiątki z dzieciństwa? Oczywiście, będą nam kiedyś za to po stokroć wdzięczne! Co warto zachować na pamiątkę?
Ziarniniak pępka to dolegliwość spotykana przede wszystkim u najmłodszych pacjentów, która niepokoi niejednego rodzica. Jak wygląda ziarniniak pępka i jakie leczenie wdrażane jest u dzieci, u których się on pojawi?
Jak zrobić latawiec? Nie trzeba mieć specjalnych umiejętności manualnych, by go wykonać! Zrobienie latawca z dzieckiem może okazać się świetną zabawą, podobnie jak jego puszczanie! Zobacz, jak w kilku krokach zrobić latawiec.
Sprzęt do baniek mydlanych można kupić, ale można też zrobić go samodzielne w domu. Problem leży w płynie: jak dobrać proporcje składników? Co dodać, żeby bańki chciały się robić i nie pękały? Znamy przepis na płyn, z którego bańki będą duże i mocne.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka