Dziecko

Kontrole przeprowadzone na polskim rynku zabawek wykazały liczne nieprawidłowości. Najczęściej na produktach brakuje wymaganych przez prawo ostrzeżeń, certyfikatów Unii Europejskiej, informacji o producencie. Jak wybrać bezpieczne zabawki dla dziecka? Przeczytaj albo posłuchaj!
Jak zachęcić dziecko do picia wody - najzdrowszego napoju? Prawidłowe nawodnienie jest kluczem do odpowiedniego rozwoju. Już półroczne dziecko powinno pić 4 szklanki wody dziennie. Wraz z rozwojem ilość wypijanej wody powinna się zwiększać, aż do 10 szklanek dziennie. Jak jednak zachęcić dziecko, żeby sięgał po wodę, a nie po soczki? Zobaczcie!
Biurko dla dziecko powinno być przede wszystkim dostosowane do wzrostu i wieku ucznia. Całkiem inne biurko będzie odpowiednie dla sześciolatka, który dopiero zaczyna szkolną przygodę, a inne dla nastolatka. Sprawdź, jak wybrać ładne i funkcjonalne biurko dla swojego dziecka.
Wydawałoby się, że zębów dziecka nie trzeba uważnie pielęgnować – w końcu mleczaki i tak wypadną, a na ich miejsce pojawią się nowe i zdrowe zęby. Nic bardziej mylnego – o higienę jamy ustnej warto zadbać jak najwcześniej. Jak to właściwie zrobić? Poznaj 3 najważniejsze zasady pielęgnacji zębów dziecka!

Materiał sponsorowany

Wybór farby do pokoju dziecka zazwyczaj zajmuje rodzicom niemało czasu. Zakup właściwego produktu jest trudny - pod uwagę trzeba wziąć przecież kilka ważnych czynników. Przeczytajcie, co warto przemyśleć przed remontem i sprawdźcie, jaką farbę wybrać do pokoju dziecka!

Materiał sponsorowany

Już nasze babki korzystały z dobroczynnego działania syropu z cebuli. Wykorzystywały go w leczeniu przeziębienia, a w szczególności łagodzeniu kaszlu. Czy rzeczywiście jest on tak skuteczny? Wśród lekarzy zdania na ten temat są podzielone. Zobacz, jak zrobić syrop z cebuli i kiedy podawać go dziecku.
Udar u dziecka stanowi poważne zagrożenie życia. Objawia się bardzo wysoką temperaturą ciała, sięgającą ponad 40 stopni Celsjusza. Na skutek przekrwienia opon mózgowych prowadzi do szybkiej utraty przytomności, a w konsekwencji nawet do śmierci. Udar u dziecka: przeczytaj, jakie są objawy udaru słonecznego, jak mu zapobiegać i jak go leczyć.
Limfocyty stanowią jedną z populacji białych krwinek i ich zadaniem jest m.in. produkcja przeciwciał. Ich zbyt mała, jak i zbyt duża ilość we krwi może świadczyć o różnych problemach zdrowotnych. Jakie mogą być przyczyny podwyższonego poziomu limfocytów i jakie patologie odpowiadają za obniżoną ilość limfocytów u dziecka?
Przewodnienie to problem, w którym w organizmie występuje zdecydowanie za dużo płynów w stosunku do zapotrzebowania. To groźny stan, który może skutkować zarówno obrzękiem płuc, jak i mózgu. Co najczęściej prowadzi do przewodnienia u dzieci?
Rozwój sensomotoryczny dziecka można wspierać również będąc na wakacjach. Sprawdź, jak wykorzystać wypoczynek by efektywnie wspierać rozwój dzieci, łącząc odpoczynek i dobrą zabawę.
Wady zgryzu mogą współwystępować z wadami wymowy, a także być ich przyczyną. U dziecka z wadą zgryzu istotna jest wczesna profilaktyka ortodontyczna, która umożliwi prawidłowy rozwój i funkcjonowanie narządu żucia i pomoże zapobiec nieprawidłowościom w artykulacji głosek.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jak jakie prawa i przywileje mają ciężarne zatrudnione na etacie, a także: co pomoże ci urodzić naturalnie i jak wspierać wcześniaka. Przeczytaj również, jaką matę edukacyjną kupić niemowlakowi.

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 09/19