Dziecko

Na zły nastrój, na szkolne zmęczenie, na słotny dzień – wesoła książka to jest to, co zawsze poprawia dziecku humor. Oto 5 pozycji zabawnych książek dla dzieci, które polecamy z szerokim uśmiechem. W ramach czerwcowej akcji #NoveLove podpowiadamy, co czytać dzieciom, by wzbudzić w nich miłość do książek.
Nikt z nas nie jest idealnie symetryczny: nie mamy równych brwi ani identycznych uszu. To samo dotyczy kończyn - większość z nas ma nogi nierównej długości. Dotyczy to również dzieci. Kiedy różnica między długością nóg może być problemem?
Dlaczego warto czytać książki dzieciom? Bo lektura to najlepsza inwestycja w jego przyszłość: czytanie rozwija, uczy, bawi, wspiera kreatywność, poszerza wiedze i słownictwo. Z okazji czerwcowej akcji #NoveLove, w ramach której chcemy zaprosić was do czytania dzieciom, podpowiadamy, co czytać, by wzbudzić w maluchach miłość do książek.
Nawet mając ograniczone fundusze, można znaleźć upominek, który sprawi smykowi frajdę. W naszym przeglądzie, z pewnością znajdziesz prezent na Dzień Dziecka do 50 zł, który będzie strzałem w 10!
Prezent na Dzień Dziecka nie musi być bardzo kosztowny i oryginalny. Najważniejsze, by ucieszył smyka. Dzień Dziecka coraz bliżej – jeśli nie wiesz co kupić, zapoznaj się z naszymi pomysłami na prezenty dla dziecka. Być może znajdziesz tu inspirację i łatwiej będzie ci wybrać odpowiedni podarunek.
Pięknie ilustrowane, wartościowe i ciepłe historie uczą dzieci empatii i rozumienia otaczającego je świata. Wybrałam 7 najlepszych książek dla dzieci, które maluchy kochają i od których ciężko je oderwać. W ramach czerwcowej akcji #NoveLove, w ramach której chcemy zaprosić was do czytania dzieciom, podpowiadamy, co czytać, by wzbudzić w maluchach miłość do książek.
W pędzie codziennego dnia zapominamy często, jak ważna jest zwyczajna rozmowa. Proste pytania zadane dziecku na koniec dnia pozwolą nadrobić te zaległości. Dziecko nie może jednak czuć się odpytywane, pytania mają być tylko punktem wyjścia do pełnych skupienia rozmów na temat minionego dnia i emocji, jakich w jego ciągu doświadczaliśmy.
Czarne owoce to jedne z najzdrowszych owoców. Bogate w antyoksydanty i polifenole, dostarczają szeregu cennych składników odżywczych. U dzieci mogą nie tylko wspomóc pracę narządu wzroku i oczyścić wątrobę, ale również zwalczyć pasożyty.
Pierwszy dłuższy spacer z dzieckiem na mocniejszym słońcu, a na jego ciele pojawiła się swędząca wysypka? To może być uczulenie na słońce – przypadłość, która dotyka aż 10 procent populacji. Dobra wiadomość jest taka, że przy odpowiedniej profilaktyce i konsultacji lekarskiej da się nad nią szybko zapanować.
Kolorowanki na Dzień Matki w aż 20 wzorach do wydruku! Wśród nich znajdziecie propozycje zarówno dla małych jak i starszych dzieci. Pokolorowane od serca, będą pięknym prezentem dla mamy w dniu jej święta.
Bilans zdrowia dziecka to profilaktyczne badanie lekarskie wykonywane okresowo, którego celem jest sprawdzenie, czy rozwój dziecka przebiega w sposób prawidłowy. Pierwszy bilans wykonywany jest tuż po porodzie, a później sukcesywnie w kolejnych miesiącach i latach życia. Dlaczego warto wykonywać bilanse u dzieci i ile ich wszystkich jest?
Każdy tata powinien powiedzieć to synkowi. Te słowa mogą być dużym wsparciem i pomóc zrozumieć świat. Pokazują także, że nie zawsze trzeba być idealnym, aby być kochanym. Numer 6 jest szczególnie istotny, a tak niewielu chłopców słyszy to od ojca.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza