Dziecko

To problem, który zna większość, o ile nie wszyscy rodzice. Dziecko ewidentnie jest zmęczone, zaczyna być rozdrażnione, jednak albo nie może zasnąć, albo stanowczo odmawia kładzenia się. Pojawiają się płacze, a nawet bicie rodzica. To frustrujące. Jak sobie skutecznie poradzić z problemem przedłużającego się usypiania dziecka?
Zamiast wyśmiewać wsparł kolegę bardzą mądrą radą. Każda mama marzy o takich przyjaciołach dla swojego dziecka. Kamera podejrzała rozmowę dwóch chłopców, która była niezwykle dojrzała, jak na ich wiek. To wzruszające, jakie wsparcie potrafią dawać sobie rówieśnicy, w czasach, w których mówi się o dużej ilości zła w grupach równieśniczych.
Podawanie dziecku słoiczków z żywnością dla niemowląt nie jest niczym złym, oczywiście, można przygotować domowy obiadek dla niemowlęcia, ale są sytuacje, kiedy kupno słoiczka z zupką czy deserkiem jest wygodniejsze i szybsze. Jak wybierać gotowe produkty dla dziecka?
Bywają mniejsze niż łepek od szpilki. W pierwszym momencie łatwo pomylić je z pieprzykiem lub malutkim strupkiem. Wiosna to czas, gdy częściej można mieć z nimi do czynienia, bo wtedy opuszczają swoje gniazda. Nimfa kleszcza tak jak dorosły kleszcz, może przenosić boreliozę, zapalenie opon mózgowych i znacznie rzadszą chorobę - anaplazmozę, dlatego warto mieć się na baczności.
Podróże samochodowe z dzieckiem, zwłaszcza te długie, w okresie, kiedy dziecko dopiero co pożegnało się z pieluszką, bywają dużym wyzwaniem dla rodziców. Niejednokrotnie zastanawiają się oni, czy na czas jazdy autem nie założyć jednak maluchowi pieluszki, zarzekając się przy tym, że to już będzie ten ostatni raz… Czy to dobra strategia?
3-dniowa lub weekendowa nauka siusiania na nocnik – brzmi jak tytuł książki science fiction, ale jak przekonuje wielu specjalistów – to całkiem możliwe. Poznaj metodę, którą stosowało wiele pokoleń Amerykanek i którą teraz wypróbowują z sukcesem młode mamy.
Dbanie o bezpieczeństwo małego dziecka to nie lada wyzwanie. Wiele przedmiotów jest niebezpiecznych, zwłaszcza te, które dziecko mogłoby spożyć i doprowadzić w ten sposób do zatrucia. Internetowa ekspertka od bezpieczeństwa, która od lat edukuje rodziców w tym temacie, wymienia 17 najbardziej trujących. Te produkty i substancje trzeba skrzętnie schować przed maluchem.
Nocnikowanie nie należy do najprostszych zadań dla rodziców, choć nie jest też tak trudne, jak im się wydaje. Nauka nocnikowania wymaga trochę cierpliwości, ale nie należy zniechęcać się, że dziecko na początku ma trudności ze zrozumieniem, o co chodzi w treningu czystości. Podpowiadamy, jak skutecznie nauczyć dziecko nocnikowania.
Jak podkreśla psycholog Bogna Białecka, podanie smartfona dziecku do 13. roku życia jest jak podanie narkotyku. Mózg dziecka nie portafi jeszcze poradzić sobie z "wyzwaniami stawianymi przez smarfony". Jak i kiedy dać dziecku do dyspozycji urządzenia elektroniczne, by było bezpieczne?
„Nie pij kawy, bo nie urośniesz” - mówisz tak czasem do dziecka, które podkrada ci poranną kawę z kubka? Sprawdź, czy masz rację i dowiedz się, co tak naprawdę wpływa na wzrost twojego dziecka.
Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw, jakie czekają na dzieci w internecie. Myślimy o tym jednak dopiero w kontekście starszaków. Często zapominając przy tym, że w sieci nic nie ginie, a zdjęcia naszego malucha mogą trafić w niepowołane ręce... Czy warto więc chwalić się wszystkimi momentami z jego życia, choćby były niezwykle zabawne i urocze?
Pozytywna edukacja seksualna jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju dziecka. Czasem jednak trudno rodzicom podejmować tematy dotyczące intymności. O tym, dlaczego jest to ważne oraz jak rozmawiać z dziećmi o penisie i waginie mówi seksuolog, Patrycja Wonatowska.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza