Dziecko

Histeria u dziecka to dla rodziców koszmar. Kilkulatki w bardzo ekspresyjny sposób demonstrują swoje emocje. Nie mają jeszcze ukształtowanych mechanizmów samokontroli i dopiero uczą się wyrażać swoje odczucia w społecznie akceptowalny sposób. Co robić, gdy dziecko dobitnie wyraża złość, urządzając widowiskowe wręcz histerie? Przeczytaj, jak sobie radzić z histerią u dziecka.
Systematyczne wizyty dzieci u lekarza, w celu sprawdzenia ich stanu zdrowia i ogólnego rozwoju, tzw. bilansy wiekowe, pozwolą każdemu rodzicowi dowiedzieć się, czy jego pociecha rozwija się prawidłowo. Sprawdź, jakie cechy są charakterystyczne dla 2-letniego malucha.
Jak rozpoznać, że dziecku dzieje się krzywda w przedszkolu? Doradza psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba:  - Warto zwracać uwagę, dlaczego maluch wraca z przedszkola smutny czy markotny. Oto oznaki, dzięki którym rozpoznasz, że dziecku w przedszkolu dzieje się krzywda.
Dziecko w przedszkolu powinno mieć wygodne buty, w których będzie czuło się komfortowo. Jeśli w dodatku będą łatwe do zapięcia i będą się dziecku podobać, chętniej będzie chciało chodzić na zajęcia. Zobaczcie, jakie kapcie dla przedszkolaków proponują sklepy w tym sezonie!
Niektórzy rodzice, mimo braku wskazań medycznych, nie każą czekać swoim dzieciom do wieku dorosłego, by pozbyć się niechcianego wyglądu. Udają się ze swoimi pociechami do specjalistów od operacji plastycznych. Wszystkie nasze pytania i wątpliwości w tej dziedzinie rozwiewa jeden z najbardziej cenionych chirurgów plastycznych w Polsce.
Piwo bezalkoholowe dla dziecka - czy to dobry pomysł? Czy w świetle prawa w ogóle można pozwolić osobie niepełnoletniej na picie piwa, nawet bezalkoholowego?
Przez suchy kaszel w nocy zdarza się nie spać zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Suchy kaszel może być bardzo męczący, a jego przyczyną mogą być zarówno problemy dotyczące układu oddechowego, choroby serca czy alergie. Co zrobić, aby złagodzić nocne napady suchego kaszlu?
Kolorowe włosy to wakacyjny hit u dzieci, zwłaszcza dziewczynek. Kolorowe końcówki, pasemka, lub nawet całe włosy, to marzenie niejednej małej kobietki. Sprawdzamy, czy to bezpieczne i szukamy produktów najlepszych dla dzieci.
Wzrost dziecka to bardzo indywidualna kwestia. Jedni rosną szybciej, a drudzy wolniej i nie ma w tym fakcie powodów do niepokoju. Rodzice często zastanawiają się do jakiego wieku się rośnie? Przeczytaj, co wpływa na wzrost dzieci.
Jak zrobić bańki mydlane z produktów, które masz w domu? Co dodać, żeby bańki chciały się robić i nie pękały? Znamy przepis na bańki mydlane, które będą duże i mocne.
Bezdech – to słowo spędzające sen z powiek debiutującym rodzicom. Najczęściej pojawiają się pytania czym grozi bezdech, jakie są jego przyczyny i czy oznacza on ryzyko śmierci łóżeczkowej? Bezdech u niemowlaka zawsze jest powodem do niepokoju. Przeczytajcie kiedy wymaga bezwzględnej konsultacji lekarskiej!
Chrapanie u dziecka to powód do niepokoju dla każdego rodzica. Kobiety są przyzwyczajone do tego, że chrapać mogą ich partnerzy, ale kilkulatek? Ono budzi raczej zdziwienie, a niekiedy i obawy. Przeczytajcie, jakie są przyczyny chrapania u dziecka i jak leczyć chrapanie u dzieci!

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka