Dziecko

OB, czyli odczyn Biernackiego, to badanie szybkości opadania krwinek. Wysokie OB może oznaczać zarówno ciężką infekcję, jak i chorobę reumatyczną czy nawet nowotworową. Jakie są normy OB u dziecka, a jakie u dorosłego?
Zapalenie spojówek wystąpić może w dowolnym wieku. Jednak u dzieci, a szczególnie u noworodków problem ten bywa bardzo poważny. W niektórych przypadkach zaniechanie leczenia może doprowadzić nawet do trwałych zaburzeń widzenia. Jakie są przyczyny i na czym polega leczenie zapalenia spojówek u dziecka?
Mukowiscydoza u dzieci to choroba genetyczna, w której pojawiają się zaburzenia ze strony układu oddechowego, ale i ze strony wielu innych narządów. Czym się objawia mukowiscydoza u dzieci i dlaczego schorzenie to w znaczący sposób skraca życie pacjentów? Jakie są obecne możliwości leczenia mukowiscydozy u dzieci?
Witamina D jest ważnym dla dziecka suplementem. Wyjaśniamy, dlaczego dzieci muszą przyjmować witaminę D3 i jaka witamina D jest najlepsza dla dziecka. Sprawdź najważniejsze informacje o preparatach i dawkowaniu witaminy D dla dzieci.
Mamoza może rodzić stres, frustrację, a także napięcie w codziennych relacjach i zwykłym życiu. Z czego może wynikać „uzależnienie” dziecka od mamy? Dowiedz się, jak poradzić sobie z mamozą i tworzyć dobrą relację z maluchem.
Chciałabyś nauczyć swoje dziecko dbałości o naturę i uwrażliwić je na los zwierząt? Pomogą w tym dziecięce książki "z misją".
Jak dawkować witaminę D u dziecka? Suplementacja witaminy D3 jest zalecana już od pierwszych dni życia, bez względu na sposób żywienia. W jakiej ilości podawać dziecku tę substancję? Oto najnowsze zalecenia odnośnie dawkowania witaminy D u dziecka.
Nie tylko wtedy, gdy z nieba leje się żar, powinnaś dbać o to, by twojego dziecka nie męczyło pragnienie. Pamiętaj jednak, że nie tylko ilość wypijanych napojów ma znaczenie, ale również jakość. A więc… co podawać dziecku do picia?
Wrodzona niedokrwistość aplastyczna, nazywana także anemią aplastyczną lub zespołem niewydolności szpiku kostnego jest rzadkim schorzeniem, w którym dochodzi do uszkodzenia szpiku kostnego i zmniejszenia produkcji białych i czerwonych krwinek, a także płytek krwi.
Alergia i przeziębienie mogą mieć bardzo podobne objawy. Przekrwione oczy, nie dający się wyleczyć katar i kaszel. Zanim podasz dziecku antybiotyk, sprawdź, co mu właściwie dolega. Może się okazać, że twoje dziecko nie jest przeziębione, a tym co mu doskwiera, jest alergia. Przeziębienie i alergia - jak je odróżnić?
Alergia na pyłki stanowi jedną z najczęstszych postaci alergii – według niektórych badaczy zmaga się z nią nawet 20% populacji. Objawy schorzenia są dość uciążliwe – mogą nimi być m.in. łzawienie oczu, wydostawanie się z nosa wodnistej wydzieliny czy kaszel. Jak sobie radzić z alergią na pyłki i kiedy warto pomyśleć o wykonaniu badań w kierunku tego problemu?
Witamina D do niedawna kojarzona była wyłącznie z rozwojem kości i zębów. Dziś wiadomo, że to nie wszystko, a witamina D działa jak hormon. Jakie są właściwości, funkcje witaminy D oraz skutkach niedoboru i nadmiaru. 

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my