Tych 12 objawów nigdy nie ignoruj u swojego dziecka. Punkt 8. szczególnie ważny w czasie upałów

2022-06-28 16:00

Uzasadniona wizyta u pediatry, to znaczy jaka? Nietypowa i nagła wysypka? Bóle brzucha? Wymioty i biegunka? Kiedy rodzic nie powinien zwlekać i od razu udać się na wizytę do specjalisty lub na SOR? Sprawdź 12 objawów, po których zauważeniu nie powinnaś mieć wątpliwości, aby natychmiast działać.

Wysoka gorączka
Autor: Getty Images Wysoka gorączka

Jako rodzice czasami się zastanawiamy, czy wysoka gorączka, nagły płacz dziecka, który nas niepokoi, ból brzucha lub inny nietypowy objaw powinien być przyczyną wizyty u lekarza. Bywa, że pojawiają się w głowie pytania, czy to szybko minie, czy jednak warto ten objaw skonsultować, czy to normalne, a może jeżeli zadziałam zbyt późno, to będzie tylko gorzej.

Co robić, jeżeli zdrowie dziecka nas niepokoi?

Jeżeli masz wątpliwości – skonsultuj się z lekarzem

Przykładów na gorsze samopoczucie dziecka można wymieniać wiele, ale w przypadku każdego chodzi o to samo – o dobro i zdrowie naszego dziecka. Czy mamy czuć się winni, że niepotrzebnie udaliśmy się na wizytę do pediatry i zajęliśmy miejsce, bo być może ktoś inny potrzebował tego bardziej?

Nie. Jeżeli cokolwiek niepokoi nas w związku ze zdrowiem dziecka, nie powinniśmy mieć żadnych obaw, aby udać się z nim do lekarza.

Warto jednak umieć rozpoznać szczególnie ważne objawy, które zagrażają nie tylko zdrowiu naszego podopiecznego, ale również jego życiu.

Obejrzyj galerię i przekonaj się, których objawów nie wolno ignorować u dziecka

Kiedy z gorączką u dziecka iść do lekarza?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza