Tych 12 objawów nigdy nie ignoruj u swojego dziecka. Punkt 8. szczególnie ważny w czasie upałów

2022-06-28 16:00
Wysoka gorączka
Autor: Getty Images Wysoka gorączka

Uzasadniona wizyta u pediatry, to znaczy jaka? Nietypowa i nagła wysypka? Bóle brzucha? Wymioty i biegunka? Kiedy rodzic nie powinien zwlekać i od razu udać się na wizytę do specjalisty lub na SOR? Sprawdź 12 objawów, po których zauważeniu nie powinnaś mieć wątpliwości, aby natychmiast działać.

Jako rodzice czasami się zastanawiamy, czy wysoka gorączka, nagły płacz dziecka, który nas niepokoi, ból brzucha lub inny nietypowy objaw powinien być przyczyną wizyty u lekarza. Bywa, że pojawiają się w głowie pytania, czy to szybko minie, czy jednak warto ten objaw skonsultować, czy to normalne, a może jeżeli zadziałam zbyt późno, to będzie tylko gorzej.

Co robić, jeżeli zdrowie dziecka nas niepokoi?

Jeżeli masz wątpliwości – skonsultuj się z lekarzem

Przykładów na gorsze samopoczucie dziecka można wymieniać wiele, ale w przypadku każdego chodzi o to samo – o dobro i zdrowie naszego dziecka. Czy mamy czuć się winni, że niepotrzebnie udaliśmy się na wizytę do pediatry i zajęliśmy miejsce, bo być może ktoś inny potrzebował tego bardziej?

Nie. Jeżeli cokolwiek niepokoi nas w związku ze zdrowiem dziecka, nie powinniśmy mieć żadnych obaw, aby udać się z nim do lekarza.

Warto jednak umieć rozpoznać szczególnie ważne objawy, które zagrażają nie tylko zdrowiu naszego podopiecznego, ale również jego życiu.

Obejrzyj galerię i przekonaj się, których objawów nie wolno ignorować u dziecka

Kiedy z gorączką u dziecka iść do lekarza?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza