Uczestnik "Big Brothera" z żoną sprzedają swoje embriony. Chcą "udoskonalić rasę ludzką"

2023-05-02 10:51

Jeden z influencerów zamieścił w social mediach informację, która wstrząsnęła internetem. Razem z żoną postanowił sprzedać zamrożone embriony, które pozostały im po próbach in vitro. Cena jest szokująca, podobnie jak i argumentacja mężczyzny, który twierdzi, że zależy im na "udoskonaleniu rasy ludzkiej".

Uczestnik Big Brothera sprzedaje embriony
Autor: Poncho De Nigris/Instagram Uczestnik programu "Big Brother" sprzedaje embriony, gwarantując piękne dzieci

Celebryta i influencer Poncho De Nigris, który wystąpił w meksykańskim programie "Big Brother", zamieścił w social mediach ofertę, która wzbudziła konsternację internautów. Mężczyzna z żoną postanowili wystawić na sprzedaż dwa żeńskie zarodki, które pozostały z programu in vitro. Para ma dwoje dzieci i nie planuje już powiększać rodziny, dlatego nie skorzysta z zarodków.

Kontrowersyjny sposób zarobku

Poncho De Nigris przyznał w social mediach, że za jeden embrion życzą sobie dwa miliony dolarów. Kontrowersje wzbudziła nie tylko cena, ale również argumentacja celebrytów. Para twierdzi, że nie zależy jej na zarobku, ale na tym, by embriony nie marnowały się w klinikach w zbiornikach z ciekłym azotem.

Celebryta chce "udoskonalić rasę ludzką"

Meksykański uczestnik "Big Brothera" przyznał, że ich embriony mają "najlepszą jakość genetyczną" i że na pewno urodzą się z nich "piękne dzieci". Poncho De Nigris nie chce się na nich bogacić, ale chce "udoskonalić rasę ludzką". Zainteresowani zakupem embrionów mogą zgłaszać się do niego przez social media.

Sprzedaż embrionów w Polsce

W Polsce sprzedaż ludzkich zarodków jest nielegalna. Niewykorzystane embriony można jednak oddać do adopcji, by mogły z nich skorzystać pary, które cierpią na niepłodność i nie mogą mieć własnych dzieci. Taka decyzja zawsze jest bardzo kosztowna emocjonalnie i powinna być podjęta w pełni samodzielnie. Wiele par traktuje swoje zarodki tak jak dzieci, dlatego adopcja prenatalna jest trudnym doświadczeniem. 

Oddanie zarodków do adopcji jest anonimowe i ostateczne. Po wypełnieniu odpowiednich dokumentów nie ma możliwości, by otrzymać zarodki ponownie. Para, która je oddaje, nie wie również, do kogo trafiły, nie może więc w przyszłości poszukiwać dziecka. Z tych powodów decyzja o adopcji powinna być dokładnie i gruntownie przemyślana.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza