W Łodzi urodziły się kolejne trojaczki. Ich widok zaskoczył lekarzy!

2019-08-21 10:12

W szpitalu w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki przyszły na świat czwarte w tym roku trojaczki. Lekarze nie pamiętają tak dużych noworodków. Widok dzieci mocno ich zaskoczył!

Trojaczki
Autor: Getty Images

9 sierpnia w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki przyszły na świat trojaczki. Łucja, Jakub i Julian urodzili się w 34 tygodniu ciąży w dobrym stanie zdrowia. Ich widok mocno zaskoczył lekarzy, bo noworodki były wyjątkowo duże jak na ciążę mnogą.

Łucja ważyła 2400 g i mierzyła 48 cm, Jakub ważył 2120 g i mierzył 47 cm, a Julian 2410 g i mierzył 46 cm. Chłopcy nie muszą przebywać w inkubatorze, śpią w łóżeczkach tak jak wszystkie noworodki urodzone w terminie. Jedynie dziewczynka potrzebuje jeszcze wsparcia inkubatora.

"W mojej rodzinie od strony mamy w każdym pokoleniu były bliźniaki, więc miałam większą szansę niż inne kobiety aby zostać mamą bliźniaków lub trojaczków" - powiedziała mama trojaczków Edyta "Expressowi Ilustrowanemu".

W domu na rodzeństwo czeka starszy brat 5-letni Antoni. Młodzi rodzice są lekko zestresowani nową sytuacją życiową. Zwrócili uwagę na to, że rodzice wieloraczków często są pozostawiani sami sobie, nie otrzymują wsparcia opiekunek czy pomocy psychologicznej.