W Łodzi urodziły się kolejne trojaczki. Ich widok zaskoczył lekarzy!

2019-08-21 10:12
Trojaczki
Autor: Getty Images

W szpitalu w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki przyszły na świat czwarte w tym roku trojaczki. Lekarze nie pamiętają tak dużych noworodków. Widok dzieci mocno ich zaskoczył!

9 sierpnia w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki przyszły na świat trojaczki. Łucja, Jakub i Julian urodzili się w 34 tygodniu ciąży w dobrym stanie zdrowia. Ich widok mocno zaskoczył lekarzy, bo noworodki były wyjątkowo duże jak na ciążę mnogą.

Łucja ważyła 2400 g i mierzyła 48 cm, Jakub ważył 2120 g i mierzył 47 cm, a Julian 2410 g i mierzył 46 cm. Chłopcy nie muszą przebywać w inkubatorze, śpią w łóżeczkach tak jak wszystkie noworodki urodzone w terminie. Jedynie dziewczynka potrzebuje jeszcze wsparcia inkubatora.

"W mojej rodzinie od strony mamy w każdym pokoleniu były bliźniaki, więc miałam większą szansę niż inne kobiety aby zostać mamą bliźniaków lub trojaczków" - powiedziała mama trojaczków Edyta "Expressowi Ilustrowanemu".

W domu na rodzeństwo czeka starszy brat 5-letni Antoni. Młodzi rodzice są lekko zestresowani nową sytuacją życiową. Zwrócili uwagę na to, że rodzice wieloraczków często są pozostawiani sami sobie, nie otrzymują wsparcia opiekunek czy pomocy psychologicznej. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE