W ramach eksperymentu, kupiła córce lalkę jak z horroru. Reakcja dziecka zaskoczyła wszystkich

2022-10-04 11:10

Bruna, mama 2-letniej Natalie, na swoim TikToku często wrzuca filmiki, w których aranżuje nietypowe dla życia z maluchem sytuacje. Pokazuje przy tym reakcje małej dziewczynki. Zazwyczaj są one zupełnie inne od tych, jakich się spodziewamy. Tym razem kupiła córce niecodzienną lalkę. Starsze dzieci z pewnością byłyby przerażone. A jak zareagowała Natalie?

lalka jak z horroru
Autor: Getty Images/ TikTok screenshot @brufava Mama z Tik Toka zdecydowała się na dziwny eksperyment.

Zabawki dla małych dzieci od lat są kolorowe, mające wzbudzać same pozytywne uczucia i wrażenia estetyczne. Dopiero zabawki dla starszych dzieci nawiązują niekiedy do innej stylistyki - powiązanej z fantasy czy science-fiction. Dzieci w późniejszym wieku na postawie doświadczeń z oglądanych bajek, czy wizji roztaczanej przez dorosłych określają je jako straszne, złe, przerażające.

Jak się okazuje, maluchy nie patrzą jeszcze na świat w ten sposób. Dopiero kulturowo uczą się pewnych wzorców, które utrwalają na resztę życia. Mała Natalie, córka TikTokerki w niesłychany sposób zareagowała na lalkę, która mogłaby służyć jako scenografia do horroru. 

Myślisz, że to bunt trzylatka? Tak maluch prosi o okazanie mu miłości

Dowiedz się: Czego boją się małe dzieci? Poznaj 3 najczęstsze powody ich lęków

"Przerażający" prezent?

Kobieta rozpoczęła swój filmik kontrowersyjnym stwierdzeniem:

"Kupiłam córce przerażającą lalkę, żeby zobaczyć jej reakcję".

Lalka, o której mowa, ma szarą skórę z widocznymi, narysowanymi żyłami, przekrwione oczy, krótkie potargane włosy i wyblakłą sukienkę w XIX-wiecznym stylu. Z powodzeniem mogłaby grać główną rolę w filmie grozy. Dziewczynka jednak w ogóle nie przestraszyła się "zabawki". Na nagraniu widać jak nosi ją na rękach, całuje mówiąc "kocham cię", czyta jej bajki i kołysze do snu. Bawi się nią, jak zwykłą lalką-bobaskiem, jest opiekuńcza i troskliwa, w ogóle nie biorąc pod uwagę wyglądu lalki. 

Przeczytaj: Ucieka przed pająkiem, boi się zostać samo w domu? Spróbuj zrozumieć, czego boi się dziecko

Internauci zachwyceni

Pomysł kobiety, by kupić dziewczynce taką lalkę, spotkał się z bardzo pozytywną reakcją internautów. 

  • Cudowne. To dowodzi, że ma kochające serce i wygląd się dla niej nie liczy. Każdy zasługuje na miłość, to piękne. 
  • Dzieci to czyste kartki. Bez oceniania.
  • Dzieci widzą świat inaczej niż my, dorośli. 
  • To tylko dowodzi, że wszyscy rodzimy się dobrzy, a to społeczeństwo uczy nas oceniania innych na podstawie wyglądu. 

Jak sądzicie, to dobry sposób, aby nauczyć dziecko, żeby nie oceniało ludzi po wyglądzie? Dziewczynka wygląda na zadowoloną... Na kolejnym wideo wrzuconym przez Brunę, jej 2-latka z czułością i uwagą zabiera swoją lalkę do "SPA", czesze jej włosy, dobiera opaskę i ładniejsze ubranka, a nawet maluje paznokcie. Wyjątkowo urocze. 

Dowiedz się: Zabawa lalkami uczy empatii i odpowiedzialności - także chłopców!