Wybrano najpiękniejszą plażę w Polsce. Oto dlaczego warto się na nią wybrać z dzieckiem

2023-07-14 13:08

Drugi rok z rzędu czytelnicy magazynu podróżniczego Travelist uznali, że najlepszą plażą na polskim wybrzeżu jest ta w Świnoujściu. Na podium znalazł się także Kołobrzeg z pozycją numer dwa oraz plaża na helskim cyplu na miejscu trzecim.

Wybrano najpiękniejszą plażę w Polsce. Oto dlaczego warto się na nią wybrać z dzieckiem
Autor: Getty images Wybrano najpiękniejszą plażę w Polsce. Oto dlaczego warto się na nią wybrać z dzieckiem

- Świnoujście jest absolutnie wyjątkowe. Jest to plaża czysta, szeroka. Mówi się o niej, że jest jak te rajskie plaże na Majorce, że piasek, który ją pokrywa strukturą przypomina ten, który możemy spotkać w Tajlandii. Jest ekologicznie zarządzana, jest bezpieczna, co gwarantuje sztab wykwalifikowanych ratowników. Jest najlepszym miejscem, w którym można spędzić sezon plażowy - powiedziała we wtorek Anna Kędzierska, redaktorka Travelist.pl, podczas wręczania wyróżnienia przedstawicielom Urzędu Miasta w Świnoujściu.

Poradnik Zdrowie - Udar słoneczny

Jak podkreślił Paweł Sujka, wiceprezydent Świnoujścia, cytowany przez TVN24 miasto jest dumne z tego wyróżnienia, przede wszystkim dlatego, że zdecydowały o nim głosy wczasowiczów (internautów). - Jest tu najcieplejsza woda na Bałtyku i najszersza plaża, która jest otwarta przez cały rok – podkreślił.

Nic dziwnego, że Świnoujście zajmuje czołowe miejsce także w różnych zestawieniach dotyczących najczęściej obieranych przez turystów kierunków nad polskim morzem.

Zainteresowanie tym kierunkiem może być jeszcze większe. 30 czerwca w Świnoujściu został otwarty tunel pod Świną, odtąd nie trzeba już korzystać z promu i dostanie się do miejscowości jest o wiele łatwiejsze. Można się więc spodziewać, że to tylko zachęci plażowiczów do przyjazdu na tutejszą plażę.

10 najpiękniejszych plaż w Polsce zdaniem internautów

W plebiscycie magazynu Travelist.pl od 10 lat wyróżnianych jest dziesięć najpiękniejszych polskich plaż. W tym roku jednak to nie jury wybierało finalistów, ale sami plażowicze.

„W tym roku wpadliśmy na taki pomysł, by jubileuszowy ranking… przygotowali sami plażowicze. I tak oto, na podstawie tysięcy oddanych głosów i przesłanych opinii, powstała ogólnopolska lista TOP 10 miejsc na parawan w sezonie 2023” – czytamy na stronie magazynu.

Oto całe tegoroczne zestawienie:

10. Jastrzębia Góra

9. Grzybowo

8. Ustronie Morskie

7. Międzyzdroje

6. Łeba

5. Ustka

4. Mielno

3. Duża plaża na cyplu, Hel

2. Kołobrzeg

1. Świnoujście

Powyższe zestawienie to tylko jeden z plebiscytów dotyczących kąpielisk w naszym kraju. Zobaczcie także najlepsze kąpieliska w Polsce. 34 miejsca z kultowym wyróżnieniem Błękitnej Flagi