ZABAWKI DLA DZIECI: nowa kontrowersyjna kolekcja lalek Barbie w religijnej wersji

2014-09-25 16:10

Wśród zabawek dla dzieci można teraz znaleźć kontrowersyjną linię lalek Barbie w wersji religijnej. Argentyńscy artyści Pool Paolini i Marianela Perelli stworzyli "Barbie, The Plastic Religion".

ZABAWKI DLA DZIECI: nowa kontrowersyjna kolekcja lalek Barbie w religijnej wersji
Autor: Facebook Pool Paolini i Marianela Perelli stworzyli kolekcję lalek Barbie "Barbie, The Plastic Religion". Zdjęcie: Facebook Pool&Marianela

Firma Barbie co jakiś czas wprowadza na rynek nowe modele lalek. W kolekcji nie brakuje Barbie-lekarek czy Barbie-nauczycielek. Jednak najnowsza kolekcja, która powstała we współpracy z argentyńskimi artystami Poolem Paolinim i Marianelą Perelli wzbudza ogromne kontrowersje!

ZABAWKI DLA DZIECI: zabawa lalkami uczy dziewczynki empatii i odpowiedzialności [FILM] >>

Zabawki dla dzieci w religijnej wersji

Linia "Barbie, The Plastic Religion" to lalki w religijnej wersji! Kolekcja składa się z 33 modeli, które są głównie związane z chrześcijaństwem i przedstawiają m.in. ukrzyżowanego Jezusa czy Matkę Boską. W kolekcji pojawiły się też jednak lalki, które nawiązują do innych wyznań, np. Buddyzmu.

Pool Paolini i Marianela Perelli zapewniają, że nie są przeciwnikami religii, a tworząc kolekcję religijnych zabawek nie chcieli nikogo urazić. Mimo tego, linia "Barbie, The Plastic Religion" wywołała już ostrą dyskusję na portalach społecznościowych. Nie wiadomo, kiedy lalki trafią do sprzedaży.

ZABAWKI DLA DZIECI: czy kupując zabawkę dziecku, warto ufać reklamie? >>