Zapytałyśmy, jak zwracacie się do teściowej. Odpowiedzi nas wzruszyły

2024-03-04 14:09

Teściowa to jedna z głównych bohaterek niewybrednych żartów. Stąd też w powszechnym przekonaniu utarło się, że dobre relacje z teściową zdarzają się bardzo wyjątkowo. Tymczasem z waszych wypowiedzi na naszym profilu facebookowym okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Większość z was mówi o swojej teściowej ciepło i z szacunkiem. To bardzo budujące.

Zapytałyśmy, jak zwracacie się do teściowej. Odpowiedzi nas wzruszyły
Autor: Getty Images

Tydzień temu zadaliśmy wam na Facebooku pytanie: „Jak zwracasz się do swojej teściowej?”. Wasz odzew przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Padło wiele odpowiedzi w tym mnóstwo długich i wyczerpujących, które nas mocno wzruszyły i wlały w serca optymizm. Okazuje się bowiem, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Teściowa w waszych oczach jest zdecydowanie częściej prawdziwym aniołem niż osobą, o której wypowiadacie się w sposób jednoznacznie negatywny.

Justyna Steczkowska zdradza jaką będzie teściową!

„Mamo”, „mamusiu” – tak najczęściej zwracamy się do teściowej

Relacje z teściową to coś, co dostajemy w pakiecie razem z mężem. Teściowej nie możemy sobie wybrać tak jak jego czy przyjaciółki, dlatego nikogo nie dziwi fakt, że te relacje zwłaszcza na początku mogą być trudne – dla obu stron. Niemniej jednak - tak, jak w przypadku relacji z ludźmi z pracy (których przecież też nie wybieramy) - możemy wszystkim pokierować tak, by były poprawne i pełne szacunku. Choć nie jest to łatwa sztuka, po waszych wypowiedziach widzimy, że da się ją osiągnąć. Na dowód tego przywołujemy wasze słowa na temat tego, jak z szacunkiem mówicie o mamach swoich mężów:

„Moja teściowa już rok nie żyje, a mąż 21 lat, ale zawsze mówiłam do niej ‘mamusiu’”.

„Ja też mam dobrą teściową, która bardzo dobrze wychowała synów i za to jestem jej wdzięczna. Mówię 'mamo'”.

„'Mamo', mam najlepszą teściową na świecie”.

„'Mamo' albo 'mamuś'. Jest naprawdę wspaniałą kobietą zawsze pomoże jak trzeba”.

„U nas do rodziców mówiło się: 'mamusia', 'tatuś'. Tak samo mówiłam do teściów, którzy byli wspaniałymi ludźmi”.

„Mówiłam 'mamo' niestety już jej nie ma z nami”.

„Ja do swojej mamy – 'mamo', a do teściowej – 'mamcia'”.

Budujące w waszych wypowiedziach było też to, że nawet jeśli wasze relacje z teściowymi nie należą do idealnych, jest w was dobra wola, by ich nie pogarszać.

„Mówię 'Mamo', choć mamy relację poprawną, ale na pewno nie wybitnie serdeczną. Teściowa tak chciała, a ja nie mam z tym żadnego problemu” – przyznała jedna z was.

To tylko wlewa w nasze serca nadzieję, że jako społeczeństwo coraz bardziej świadomie budujemy relacje międzyludzkie i staramy skupiać się na pozytywach.

Polecamy: Jak ułożyć relacje z babcią? Podpowiadamy, jak uniknąć konfliktów

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza