Jak ćwiczyć w ciąży? [GALERIA ZDJĘĆ]

2015-08-17 12:08

Warto spędzić 9 miesięcy aktywnie, bo ćwiczenia w ciąży dają same korzyści: modelują sylwetkę, zapobiegają bólom kręgosłupa, ułatwiają poród. Przez cały okres wyczekiwania na pojawienie się dziecka możesz robić te same ćwiczenia w ciąży, trochę je modyfikując. Dzięki poniższym ćwiczeniom w ciąży szybciej wrócisz do formy po porodzie i odzyskasz dawną sylwetkę.

Od kiedy i jak długo możesz wykonywać ćwiczenia w ciąży? To zależy, czy gimnastykowałaś się już wcześniej, czy też dopiero teraz pomyślałaś o treningu. Według najnowszych zaleceń kobiety, które regularnie ćwiczyły przed zajściem w ciążę, mogą kontynuować dotychczasowe treningi. Powinny jednak mniej się forsować i rozszerzyć program o ćwiczenia przygotowujące do porodu.

Czytaj także: >> Ćwiczenia Kegla w ciąży: dlaczego warto ćwiczyć? >>

Tym z was, które wcześniej były mało aktywne, proponujemy zacząć w czwartym miesiącu od prostych ćwiczeń i stopniowo zwiększać ich stopień trudności. Uwaga: wszystkie przyszłe mamy przed rozpoczęciem ćwiczeń w ciąży muszą bezwzględnie uzyskać na nie zgodę lekarza prowadzącego ciążę.

A do kiedy ćwiczyć? To zależy od samopoczucia. Jeśli masz taką potrzebę i czujesz się dobrze – zarówno w trakcie ćwiczeń w ciąży, jak i po nich – możesz ćwiczyć aż do terminu porodu.