Imię dla dziecka

Ranking amerykańskich imion to kopalnia inspiracji także dla polskich rodziców. Wśród najpopularniejszych imion za oceanem znajdują się typy, które od lat z chęcią wybierane są także w naszym kraju. Ciekawi jesteście, które imiona popularne w Polsce wybierane są także przez Amerykanów?
Tych imion nie da się pomylić z innymi. Są dźwięczne i wpadające w ucho. Trzyliterowe imiona będą fantastycznie pasować do długich nazwisk lub tych dwuczłonowych. Większość z nich ma też dodatkowy plus - są łatwe w wymowie, więc mają międzynarodowy charakter.
Chcąc wybrać krótkie imię dla chłopca lub dziewczynki, nie musimy wcale sięgać po zagraniczne typy, wśród naszych rodzimych jest wiele propozycji na 3, 4 i 5 liter. Krótkie imiona dla dzieci mają wiele zalet. Dzieciom od samego początku łatwiej je wymówić, a gdy zaczną poznawać litery, łatwiej napisać. Idealnie pasują do każdego nazwiska, nawet bardzo długiego. Można je także łatwo zestawić z drugim imieniem.
Moda na imiona to nie jest wymysł współczesności. Takie zjawisko istniało od zawsze. Kiedyś modne imiona kreowały popularne książki lub otoczenie. Dziś są to filmy, seriale i jak to zwykle bywa - wpływ społeczeństwa. Od wielu lat wydaje się, że modne imiona się nie zmieniają. To nieprawda. Na przestrzeni ostatnich lat trendy w tym temacie kilkakrotnie ulegały modyfikacjom. Jak nazywają się dzieci millenialsów, czyli najmłodsze pokolenie?
Najdziwniejsze imiona nadawane dzieciom pokazują, że ich rodzice nie mieszczą się w żadnych schematach i cieszą się ogromną fantazją. Na liście najdziwniejszych imion nie znajdziemy Jana, Antoniego, Zofii czy Julii. Sprawdź, jakie dziwne imiona zostały nadane dzieciom w ostatnich latach!
Wiele popularnych dziś imion dawniej było niewskazanych. Jeszcze sto lat temu niektóre z nich, dziś uznawane za w miarę nowoczesne, były klasyfikowane jako... przestarzałe. Inne były zarezerwowane dla elit. Jeszcze inne uznawano za śmieszne lub ckliwe. Które lubiane i często nadawane dziś imiona, dawniej byłyby nie na miejscu?
W niektórych regionach Polski nadawanie drugiego imienia to wielopokoleniowa tradycja. Dlaczego dzieciom nadawane jest drugie imię? Czy posiadanie dwóch imion nie stanowi przeszkody? Plusy i minusy drugiego imienia.
Filip, Kuba, Leon, Adam - te krótkie i nieprzekombinowane imiona dla chłopców królują na liście popularnych imion nadawanych w Polsce. Przyznajemy, że są bardzo ładne, ale ich sława może zniechęcać przyszłych rodziców do ich wyboru. Dlatego inspirując się nimi znalazłyśmy 22 imiona dla chłopów, które równie ładnie brzmią, ale nie są oklepane.
Wybór imienia dla dziecka to decyzja, która – jak twierdzą astrolodzy – może zaważyć na całym przyszłym życiu naszego malca. Wielu z nich twierdzi, że imiona musza pasować do układu gwiazd, odpowiedniego do dnia narodzin malca. Można w to wierzyć lub nie, ale jeśli ma to choć trochę ułatwić wybór imienia, warto spróbować. Jakie imiona pasują do konkretnych znaków zodiaku?
Dla wielu rodziców wybór imienia dla dziecka to nadanie mu nowej drogi. Chcą, aby imię symbolizowało coś pięknego albo niosło za sobą konkretne cechy. Poznajcie imiona, które według tradycji przyniosą dziecku piękne cechy charakteru.
Na liście jest nawet jedno z najpopularniejszych imion dla dziewczynek! Lepiej dobrze zastanowić się, czy nadać dziecku imię które może być powodem do wyśmiewania przez rówieśników. A nawet jeśli się na takie zdecydujemy, warto zdawać sobie sprawę z jego znaczenia, by nauczyć dziecko odpierać ataki i ewentualne kpiny.
Pięknych staropolskich imion dla chłopców i dziewczynek jest bardzo wiele. Większość z nich przeszła już jednak do historii, gdyż nie przystają do naszych współczesnych czasów i brzmią dla nas po prostu śmiesznie. Ostała się jednak garstka staropolskich imion, po które coraz częściej sięgają młodzi rodzice.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza