Imię dla dziecka

Imiona dla dziewczynek zadziwiają różnorodnością: są wśród nich nie tylko te staropolskie, lecz także nowoczesne - zapożyczone z języków obcych, będące zdrobnieniami imion znanych od lat. Zobacz jakie imię dla dziewczynki wybrać w 2021 roku!
Za granicą imiona unisex nadaje się dzieciom od lat. W Polsce jeszcze do niedawna przepisy nakazywały, by imię dziecka jasno wskazywało jego płeć. Czy po poluzowaniu regulacji prawnych coś się w tej kwestii zmieniło?
Imiona bogaczy – czy na tej podstawie można założyć, że niektóre imiona przyciągają finansowe szczęście, a inne pecha? Czy imię ma znaczenie w bogaceniu się? Jakie imię wybrać dla dziecka, aby miało w życiu łatwo?
Ranking najpopularniejszych imion dla dzieci może pomóc w podjęciu decyzji, jakie imię wybrać dla swojego dziecka. Sprawdź, które imiona rodzice najchętniej nadawali dziewczynkom i chłopcom w ostatnich miesiącach. Czy na liście najpopularniejszych imion doszło do jakichś zmian?
Rejestrując w Urzędzie Stanu Cywilnego imię dziecka, nie każdy ma na uwadze powagę sytuacji i nie myśli o konsekwencjach swojego postępowania. Dlatego istnieje pewna lista imion zakazanych. O słuszności rodzicielskiego wyboru decyduje Kierownik USC, który często kieruje się również zaleceniami Rady Języka Polskiego. Jakich imion nie można nadawać dziecku?
Wybór imienia dla dziecka to jedno z najmilszych zdań, jakie stoi przed przyszłymi rodzicami w czasie oczekiwania na poród. Warto go celebrować i włączyć w to zadanie najbliższą rodzinę: przyszłych dziadków, rodzeństwo, a także przyjaciół. Jak to zrobić? Proponujemy wam zabawę w poznawanie i wybieranie imion. Poznajcie jej szczegółową instrukcję i bawcie się dobrze!
Rodzisz w lutym, a nie wiesz jeszcze, jak dać swojemu dziecku na imię? Sprawdziliśmy, jakie imiona mogą pasować do dziecka urodzonego w lutym.
Imiona dla chłopców - polscy rodzice mają ich ogromny wybór. Czasem wydaje się, że aż zbyt wielki - dyskusje o właściwym imieniu dla mającego przyjść na świat synka trwają godzinami i angażują całą rodzinę. Jakie imię dla chłopca wybrać w 2021 roku? Przeczytajcie nasze propozycje.
Jakie imię będzie najbardziej pasować do dziecka urodzonego w styczniu? Przeanalizowaliśmy kalendarz, by to sprawdzić.
Grudniowe imiona dla dzieci mogą, ale nie muszą być związane z imieninami, jakie wypadają w tym miesiącu. Można nadać dziecku imię związane ze świętami albo wręcz przeciwnie - wybrać imię, którego patron swój dzień obchodzi latem, by maluch miał więcej okazji w ciągu roku do świętowania.
Od tygodni szukasz i wciąż nie możesz się zdecydować na żadne znane ci imię dla dziecka? Ma być oryginalne, pięknie brzmiące, łatwe do zdrobnienia i podobać się wszystkim w rodzinie... Imię określa tożsamość człowieka, dlatego w wyborze można kierować się tradycją, znaczeniem, magią, numerologią czy obecną modą. Jak więc dobrze wybrać imię dla dziecka?
Imię dla dziecka? Hmmm.... To niełatwy wybór. Powiedz nam, czym się kierowałaś przy wyborze imienia dla dziecka?

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza