Imię dla dziecka

Ranking najpopularniejszych imion dla dzieci może pomóc wam w podjęciu decyzji, jakie imię wybrać dla swojego dziecka. Sprawdźcie, które imiona rodzice najchętniej nadawali dziewczynkom i chłopcom w 2019 roku. Czy na liście najpopularniejszych imion doszło do jakiś zmian?
Chcesz, by twoja córka nosiła krótkie, nietypowe imię, ale nie masz pomysłu jakie? Zapoznaj się z naszymi propozycjami krótkich, oryginalnych imion dla dziewczynki i zdecyduj, czy któreś z nich będzie odpowiednie dla twojej pociechy.
Imiona dla chłopców - polscy rodzice mają ich ogromny wybór. Czasem wydaje się, że aż zbyt wielki - dyskusje o właściwym imieniu dla mającego przyjść na świat synka trwają godzinami i angażują całą rodzinę. Jakie imię dla chłopca wybrać w 2017 roku? Przeczytajcie nasze propozycje i poznajcie czynniki, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru jednego z imion dla chłopców.
Imiona dla dziewczynek, które mogą w XXI wieku swoim nowo narodzonym córeczkom nadawać rodzice, zadziwiają różnorodnością: są wśród nich nie tylko te staropolskie czy zadomowione u nas dopiero w XVIII lub XIX wieku, ale i całkiem nowoczesne: zapożyczone z języków obcych, będące zdrobnieniami imion znanych od lat. Jeśli sama niedługo doczekasz się pociechy, sprawdź, jakie imię dla dziewczynki wybrać w 2017 roku!
Polskie imiona dla chłopców i dziewczynek, zwłaszcza te tradycyjne, wróciły do łask po latach zapomnienia – ostatnio rodzice wybierają je dla swoich dzieci bardzo często. Jeśli i ty się nad tym zastanawiasz, poznaj nasze propozycje polskich imion dla chłopców i dziewczynek!  
Nowoczesne imiona dla chłopców i dla dziewczynek nie są w ostatnich latach tak popularne jak te staropolskie. Część rodziców chce jednak nadać swojemu synowi czy córce imię oryginalne, a jednocześnie brzmiące zupełnie inaczej niż te, które nosili ich dziadkowie i babcie. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy nasze zestawienie nowoczesnych imion dla chłopców i dziewczynek.
Imię ma wpływ na nasz wygląd - do takiego wniosku doszli naukowcy. Według badań, nie tylko geny mają wpływ na to, jak wyglądamy w dorosłym życiu, ale również imię. Co więcej, imię świadczy nie tylko o wyglądzie, ale ma też wpływ na to jak jesteśmy odbierani przez społeczeństwo. 
Najdziwniejsze imiona nadawane dzieciom pokazują, że ich rodzice nie mieszczą się w żadnych schematach i cieszą się ogromną fantazją. Na liście najdziwniejszych imion nie znajdziemy Jana, Antoniego, Zofii czy Julii, ale za to pojawia się Guantanamera, Mrówka, Jeżyna, a wśród chłopców Żyraf, Toro i Myszon. Zobaczcie, jakie jeszcze dziwne imiona zostały nadawne dzieciom w 2016 roku!
Jakie imiona będą najpopularniejsze w 2017 roku? W ubiegłym roku były to Zuzanna i Antoni. Rok 2016 nie przyniósł dużych zmian, jeśli chodzi o nadawanie imion. Wśród najpopularniejszych imion dla dziewczynek znalazły się Lena, Julia, Maja, Hanna. Wśród imion chłopięcych w pierwszej piątce uplasowały się Jakub, Szymon, Jan i Filip. Jak będzie w tym roku? 
Wybór imienia dla dziecka nigdy nie jest dla rodziców najłatwiejszy. W końcu to decyzja na całe życie, dlatego musi być głęboko przemyślana. Każdego roku są jednak imionowe typy, które młodym mamom i ojcom podobają się najbardziej. Przedstawiamy więc wam najpopularniejsze imiona 2015. Sprawdźcie, jakie Polcacy najchętniej nadawali swoim dzieciom!
Najpopularniejsze imiona dla dzieci co jakiś czas się zmieniają. Trudno jednak było przypuszczać, że młodzi rodzice tak się zakochają w coraz to nowszych aplikacjach, że zaczną się nimi inspirować w kwestii nadawania swoim pociechom imion. Tak się stało w przypadku serwisu Instagram i Amerykanów.
Jakie imię dla dziecka? Na decyzję związaną z wyborem imienia macie dziewięć miesięcy. W ciąży dziecko może być waszym maleństwem lub fasolką. Ale kiedy już się urodzi, trzeba wybrać to jedno, jedyne imię dla dziecka. Podpowiadamy, jak się do tego zabrać., jakie imię dla dziewczynki, a jakie dla chłopca.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020