Imię dla dziecka

Które imię dla dziecka wybrać? Co powiesz na rzadkie imię, które jest doskonale znane? Każda z nas zna kogoś, kto je nosi - jeśli nie wśród bliskich, to powinnaś kojarzyć pewnego znanego aktora. Chociaż staropolskie i "swojskie", dziś nie podoba się rodzicom. A wydaje się, że spełnia niezbędne wymagania.
Rzadkie imię dla dziecka warto wybrać rozważnie - nie zawsze to, co oryginalne jest najlepszym rozwiązaniem. Proponujemy imię dla córki, które kojarzy się ze starszym pokoleniem, ale nie cieszy się tak dużą popularnością, jak inne babcine imiona. Jest rzadkie, ale wciąż brzmi swojsko.
Powraca moda na nadawanie dzieciom starodawnych imion. Stanisław, Antoni, Zofia czy Helena są coraz częściej spotykane. Jednak staropolskie imiona także wracają do łask, zarówno męskie, jak i żeńskie. Jedno z nich wydaje się zupełnie zapomniane, a dawniej to imię było bardzo popularne wśród dziewcząt. O jakie chodzi? Odpowiedź poniżej.
Czy wiesz, że od 2006 roku można nadać dziecku imię w takiej wersji, choć długo funkcjonowało wyłącznie jako zdrobnienie? Nosi je w Polsce kilkanaście tysięcy mężczyzn, a jego popularność rośnie. Podobnych oficjalnych "zdrobnień" jest więcej.
Jest jednym z najstarszych imion w Polsce. Dawniej nadawano je książętom i królom, ale od wielu lat jest zapomniane. W ubiegłym roku nadano je tylko 24 chłopcom. Sławomir, bo o nim mowa, to imię szlacheckie, które w ostatnich latach nie jest zbyt popularne wśród rodziców noworodków, a warto sobie o nim przypomnieć. Jakie ma znaczenie? Odpowiedź poniżej.
Szukasz niszowego imienia dla córki? To arystokratyczne imię może ci się spodobać. W ciągu ostatnich kilku lat nie nadano go żadnej dziewczynce. Rozsławiła je w romantyzmie muza artystów, która znała Fryderyka Chopina, Zygmunta Krasińskiego, Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida.
Dawne imiona, które kojarzą się z pokoleniem dziadków, przeżywają renesans, rodzice chętnie wybierają je dla swoich dzieci. Jednak nie wszystkie babcine imiona są popularne, niektóre wciąż są nieodkryte. Szkoda, bo są takie, które mogłyby zaistnieć. Przykładem jest imię dla dziecka, o którym dziś opowiemy.
Coraz więcej rodziców wraca do staropolskich, pięknych imion, jednak wielu z nich stawia na oryginalne imię dla swojego dziecka. Na całym świecie coraz większą popularność zyskują imiona arabskie. Jednak zanim tak się nazwie pociechę, warto wiedzieć, jakie mają one znaczenie. Chcesz nazwać malucha Raja lub Jasir? Dowiedz się, co oznaczają.
Znaczenie imion to coś, co interesuje przede wszystkim rodziców, którzy zastanawiają się, które imię dla dziecka wybrać. Czasem to właśnie te informacje przechylają szalę zwycięstwa na korzyść jednego z imion. Warto też wiedzieć, co oznacza nasze własne imię - ot tak, z ciekawości.
Imię Helga to jedno z najpopularniejszych imion w krajach niemieckojęzycznych, a także w Skandynawii. Choć w Polsce kojarzone jest głównie z przezwiskami i złośliwostkami, to mało kto wie, że jego słowiańska forma jest nad Wisłą bardzo popularna.
To biblijne imię, choć mało w Polsce popularne, w ubiegłym roku otrzymało 231 chłopców. Pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza "dar Boga". Jeśli szukasz niebanalnego imienia, to będzie świetny wybór.
Imiona babć wracają do łask? To - niekoniecznie. W 2023 roku nadano je zaledwie 36 razy. Jeśli więc szukasz oryginalnego imienia dla córki, będzie dobrym wyborem. Nikogo nie zadziwi, ale też na jego dźwięk nie odwróci się pół klasy.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza