Imię dla dziecka

Imię dla dziewczynki, które wciąż cieszy się popularnością. W 2022 roku nadano je 887 razy. Charakteryzuje się niezależnością i silnym charakterem, ale bywa również dość nieśmiała.
Od lat znajduje się w pierwszej dziesiątce jeśli chodzi o popularność. Najwyraźniej to imię męskie skradło serca wielu rodziców. Jak brzmi i co o nim wiemy?
Na jednej z internetowych grup dyskusyjnych jedna z mam ze smutkiem przyznała, że imię jakie wybrała swojemu synkowi stało się obiektem drwin. Co dziwi najbardziej w całej tej sytuacji – to dobrze znane w Polsce, tradycyjne imię, które nosi wiele sławnych osób.
Jakie jest najładniejsze imię żeńskie? Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć grupa badaczy. Wzięli pod uwagę nie tylko popularność poszczególnych imion dla dziewczynek w różnych krajach, ale także przeanalizowali ich brzmienie oraz to, jakie budzą skojarzenia. Analiza pozwoliła im wskazać konkretne imię, które uznali za najpiękniejsze imię na świecie.
Ma pochodzenie hebrajskie, piękne znaczenie oraz patrona, który jest chyba jedną z najbardziej znanych postaci biblijnych. To ponadczasowe imię dla chłopca. Nic dziwnego, że rodzice nadawali je synom równie chętnie kiedyś (500 czy 100 lat temu), jak i dzisiaj.
Imię to nie tylko prosty wpis w dokumentach. To coś, co nas definiuje. Niektórzy wierzą, że właściwe imię może nie tylko określić naszą osobowość i charakter, ale i wpłynąć na naszą przyszłość. Okazuje się, że kluczowe może być nie tylko samo imię, ale i... jego pierwsza litera. Może ona określić, jaką osobą jesteśmy, czym się kierujemy w życiu i czy jesteśmy otwarci na innych. Dołącz do naszej zabawy i sprawdź, czy trafnie określa twój charakter!
Większość z nas miała koleżankę o tym imieniu w dzieciństwie. Była niemal w każdej klasie czy grupie przedszkolnej. Nic dziwnego, że nosi je dziś wiele 30, 40-letnich kobiet. Elżbieta Witek także wybrała dla córki hitowe imię lat 90., które dziś już jest znacznie mniej popularne. W 2022 roku otrzymało je 400 dziewczynek w całej Polsce.
Posiadaczkom tego imienia zwiastuje się sukcesy życiowe oraz sławę. Podkreśla się także ich mocną osobowość i wyróżnianie się z tłumu. Według imienników osoby tak nazwane bardzo dbają o swój wizerunek, a także bardzo pilnują swoich interesów. Co ciekawe, istnieje też męski odpowiednik tego imienia, który w Polsce nadawany jest bardzo rzadko. O jakie imię chodzi?
Oznacza "mądry", "bystry". Imię to nosił jeden z najsłynniejszych myślicieli polskiego oświecenia i współtwórca Konstytucji 3 Maja. Jest krótkie, ale wyjątkowo mało popularne.
Imiona, które nosili nasi dziadkowie, były niezwykle popularne w połowie ubiegłego wieku. Czy dziś wciąż królują na podium najczęściej wybieranych imiona dla chłopców? Jedno z nich nadal zachwyca rodziców, ale większość jest wybierana jako drugie imię dla syna.
Od ponad 30 lat imię to kojarzy się tylko i wyłącznie z ukochaną postacią z serialu "Przyjaciele". Ale przecież nie zawsze tak było. Czy teraz, kiedy żegnamy jednego z odtwórców kultowych ról, a serial wraca na podium najchętniej oglądanych, to imię również wróci do łask?
Polacy chętnie nazywają córki tym hollywoodzko brzmiącym imieniem. Podobne imię nosi wiele aktorek, piosenkarek... Tyle, że forma imienia popularnego na zachodzie u kobiet jest nieco inna. W wersji, którą polscy rodzice nadają swoim córkom to imię bywa kojarzone z chłopcami.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza