Imię dla dziecka

Imię to często kojarzy się z chłopczykiem o blond włosach i cwanym uśmiechu, który był małym rozrabiaką. W Polsce również wybieramy je dla swoich synków. W zestawieniu imion wybieranych dla chłopców w pierwszej połowie tego roku znajduje się ono w pierwszej 200.
Mecze oglądają mali i duzi. Ci pierwsi często po cichu marzą o tym, by sami w przyszłości byli gwiazdami sportu. Jesteś w ciąży w trakcie mistrzostw świata i spodziewasz się synka? Może warto rozważyć nadanie mu imienia po znanym piłkarzu? Tych imion nie powstydzi się żaden mały fan piłki nożnej.
Jeden z amerykańskich producentów zabawek we współpracy z językoznawcami opracował ranking najlepiej brzmiących imion dla dziewczynek i chłopców. Tworząc go naukowcy wykorzystali teorię wypływu wymawianego dźwięku na odbiorcę komunikatu. Na liście imion dla dziewczynek znalazł się typ, który od lat kochają polscy rodzice. Zaś na 9. pozycji męskiego rankingu uplasowało się polskie imię, ale dość rzadko wybierane.
W 2021 roku imię to uplasowało się na 57. pozycji rankingu - otrzymało je 626 dziewczynek w naszym kraju. Jego popularność wzrosła niewątpliwie pod wpływem polskiej aktorki teatralnej i filmowej - Kaliny Jędrusik-Dygat.
To imię dla chłopca nie jest nadawane często, ale przy tym nie brzmi obco, wprost przeciwnie, jest wszystkim dobrze znane. Krótkie i dźwięczne, z pewnością niejednemu rodzicowi przypadnie do gustu. Co warto wiedzieć, jeśli rozważa się nadanie synowi imienia Borys?
To piękne imię, sięgające czasów biblijnych, nie jest zbyt popularne w naszym kraju. Mimo to wpisuje się w trendy - jest krótkie, dźwięczne i nietuzinkowe, jak popularne - Pola, Lena, Nina, czy Laura. W tym roku imieniem dla "lwiątka" nazwano zaledwie setkę dziewczynek.
Choć z pozoru wydawałoby się, że to mocno niszowe imię w naszym kraju, okazuje się, że w 2021 roku zajęło 76. pozycję w rankingu. Nadano je aż 373 razy – znaczenie częściej niż takie imiona jak: Patrycja, Monika, Agnieszka czy Justyna.
To niewątpliwie rzadkie imię, które trudno na co dzień spotkać. W pierwszej połowie 2022 roku nadano je tylko 61. chłopcom w naszym kraju. Jego wyraziste brzmienie kojarzy się z mocnym i silnym charakterem. Takie też cechy przypisywane są osobom, które je noszą.
Mocne imię z charakterem, które jest znane w Polsce od XIII wieku. Noszą je kobiety silne i lubiące rządzić. Pomimo tego z roku na rok coraz rzadziej wybieramy je dla swoich córek. W zeszłym roku imię to otrzymały tylko dwie dziewczynki, a w tym jeszcze żadna.
Wybierając imię dla dziecka szukamy wśród tych, które najbardziej nam się podobają. Czasami wybór pada na bohaterkę popularnej powieści. W 2021 roku 3 dziewczynki otrzymały to ciekawe i jakże oryginalne imię. Nosiła je księżniczka – Dziecko Przeznaczenia, Lwiątko z Cintry – z popularnej sagi, która kilka lat temu doczekała się ekranizacji.
Imię to nosi słynny aktor, który grał między innymi Conana Barbarzyńcę, Herkulesa, a także popularnego Terminatora. W Polsce w pierwszej połowie tego roku nadano je 4 chłopcom. Charakteryzuje osobę pewną siebie, inteligentną i skorą do działania.
Mama chciała nadać córce krótkie, nietuzinkowe imię. Gdy znalazła w końcu swojego faworyta, postanowiła poradzić się internautów na forum. To, co usłyszała w odpowiedzi, z pewnością ścięło ją z nóg.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza