IMIĘ, za które twoje dziecko będzie ci WDZIĘCZNE. Czym się kierować, wybierając IMIĘ DLA DZIECKA?

2014-06-06 22:55

Wybieranie imienia to jeden z wielu przyjemnych aspektów ciąży. Zastanawiając się nad imieniem dla dziecka, warto jednak na chwilę odłożyć na bok nasze upodobania i preferencje, skupiając się nad tym, że imię ma przede wszystkim służyć dziecku.

Imię dla dziecka nie musi być wizytówką gustu i aspiracji jego rodziców. Miejmy na uwadze to, że nasze dziecko będzie nosić je przez całe życie, również jako dorosły i osoba starsza. Niech służy mu jak najlepiej. Jakie powinno być dobrze wybrane imię dla dziecka? Powstrzymajmy się od wybierania imion wyszukanych, nietypowych, obcobrzmiących, inspirowanych serialami czy celebrytami. Takie imię może w negatywny sposób naznaczyć dziecko i stać się powodem do wyśmiewania przez rówieśników. Nie będzie raczej powodem do dumy u dziecka, za to może się stać powodem do wstydu. Warto zwrócić uwagę na to, jak imię komponuje się z nazwiskiem. Unikajmy połączeń: podobnie brzmiących imienia i nazwiska, wyszukane imię + pospolite nazwisko, długie imię + długie nazwisko (nie będzie praktyczne). Imię pasujące do słodkiego bobasa niekoniecznie będzie pasować zbuntowanemu nastolatkowi, szacownemu profesorowi czy staruszkowi.

Jakie imię dla dziecka będzie dobrze mu służyć?

Nie nadawajmy dziecku imienia modnego – warto przeglądać rankingi najczęściej nadawanych imion, które pojawiają się co rok, by wiedzieć, czego unikać. To niepraktyczne, bo pociecha będzie otoczona w grupie rówieśników dziećmi o tym samym imieniu. Poza tym to, co modne, szybko staje się równie niemodne. Zamiast bardzo popularnego imienia dużo lepiej będzie służyć dziecku imię tradycyjne, ale nie z czołówek rankingów.

Polecamy także:

Imiona męskie

Imiona żeńskie

 

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE