Imiona dla mądrych i inteligentnych dziewczynek. Mamy listę 20 propozycji!

2024-02-26 15:40

Według imienników każde imię ma przypisane określone cechy i predyspozycje. Co ciekawe również w zwykłym codziennym życiu zauważamy pewne analogie w charakterze i zachowaniu osób noszących to samo imię. Musi więc być „coś na rzeczy”. Dziś za ustaleniami ezoteryków na tapet bierzemy imiona żeńskie, które zwiastują swoim posiadaczkom mądrość i inteligencję. Wbrew pozorom, jest ich całkiem sporo.

Imiona dla mądrych i inteligentnych dziewczynek. Mamy listę 20 propozycji!
Autor: Getty Images Imiona dla mądrych i inteligentnych dziewczynek. Mamy listę 20 propozycji!

Oczywiście nie traktujmy sprawy śmiertelnie poważnie, ale z przymrużeniem oka, bo przecież nie tylko imię według astrologii determinuje nasze cechy charakteru i zachowanie. Imię to tylko jedna ze składowych całej misternej układanki. Równie ważne są także: dzień, godzina, miesiąc naszych narodzin, przypisana imieniu liczba według numerologii czy znak zodiaku.

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Imiona dla dziewczynek zwiastujące mądrość i inteligencję

Ezoterycy są przekonani, że imię może determinować nasze zachowanie za dowód podając fakt, że nie przypadkowo w opinii publicznej konkretnym imionom przypisuje się określone cechy. „Wszystkie Urszule to przedsiębiorcze kobiety”, „Marty są zawsze opanowane”, a „Pauliny to artystyczne dusze” – pada przecież często. Nic też dziwnego, że rodzice, wybierając imię dla swojej pociechy, zaglądają do powszechnie dostępnych ksiąg imion, by sprawdzić jego znaczenie i przypisywane przez numerologię cechy charakteru.

W naszym zestawieniu zgromadziliśmy 20 żeńskich imion, którym przypisywane są takie cechy jak: zdolność szybkiego uczenia, analityczny umysł, mądrość życiowa, umiejętność wykorzystania nabytej wiedzy w życiu codziennym. Oto one:

 1. Agnieszka
 2. Aleksandra
 3. Anna
 4. Apolonia
 5. Emilia
 6. Ewa
 7. Joanna
 8. Julia
 9. Kinga
 10. Magda
 11. Małgorzata
 12. Maria
 13. Marzena
 14. Monika
 15. Paulina
 16. Sonia
 17. Urszula
 18. Wiktoria
 19. Zofia
 20. Zuzanna

Polecamy: Piękne imiona dla dziewczynek inspirowane wiosną. Na liście kilka zaskoczeń

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza