Kylie Jenner i Travis Scott zmienili imię synowi miesiąc po narodzinach. Czy w Polsce też tak można?

2022-03-23 13:14

„Nie czuliśmy, że do niego pasuje” – tłumaczyła za pośrednictwem stories na Instagramie 24-letnia Kylie Jenner. Jej niespełna miesiąc temu urodzony synek dostał pierwotnie oryginalne imię - Wolf. Celebrytka nie ujawniła teraz, jakie imię dostał w zamian.

Kylie Jenner i Travis Scott
Autor: Shutterstock Kylie Jenner i Travis Scott

- Dla waszej wiadomości - nasz syn nie nazywa się już Wolf. Po prostu naprawdę nie czuliśmy, że to imię do niego pasuje. Chciałam się tym podzielić, bo wciąż wszędzie piszecie Wolf - wyznała na Instagramie celebrytka.

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

Rodzice nie zdradzili jakie nowe imię wybrali dla chłopca, fani jednak obstawiają, że będzie to równie nietuzinkowy wybór co Wolf lub Stormi. To drugie imię nosi pierworodna córka pary. Być może znów zainspirują się naturą?

Polecamy: Tych imion nie wybieraj. Pracownik USC ma prawo odmówić ich rejestracji

Czy w Polsce można zmienić dziecku imię?

Tak jest to możliwe, ale uwaga - najlepiej zrobić to do 6 miesięcy od dnia sporządzenia aktu urodzenia dziecka - wtedy zadziała tryb uproszczony. Nie oznacza to jednak, że po upływie tego czasu zmiany imienia nie można dokonać. Później będzie po prostu trudniej.

Do urzędu muszą udać się oboje rodziców i złożyć pisemne oświadczenie o zmianie imienia lub imion (ich kolejności czy pisowni). W trybie uproszczonym zmiany imienia urzędnicy wpisują do aktu urodzenia nowe imię.

Gdy dziecko skończy 6 miesięcy zmiany imienia będzie można dokonać, ale na podstawie "ważnego powodu", a nie po prostu dlatego, że nam się ono nie podoba. Zgodę na te zmianę musi wówczas wyrazić kierownik USC. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie.

Przeczytaj: Te imiona pasują do układu gwiazd - wybierz imię dla dziecka zgodnie z jego znakiem zodiaku

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza