Najdziwniejsze imiona nadane dzieciom w 2016 roku. Sindi i Żyraf na czele listy!

2016-12-29 14:18 Milena Tuzimek
Imiona
Autor: materiały prasowe|_Brak informacji

Najdziwniejsze imiona nadawane dzieciom pokazują, że ich rodzice nie mieszczą się w żadnych schematach i cieszą się ogromną fantazją. Na liście najdziwniejszych imion nie znajdziemy Jana, Antoniego, Zofii czy Julii, ale za to pojawia się Guantanamera, Mrówka, Jeżyna, a wśród chłopców Żyraf, Toro i Myszon. Zobaczcie, jakie jeszcze dziwne imiona zostały nadawne dzieciom w 2016 roku!

Czym się kierować wybierając imię dla dziecka?

Wybór imienia dla dziecka to wbrew pozorom poważna sprawa. Nosimy je przez całe życie, (chyba, że ktoś zdecyduje się na zmianę) i słyszymy je w domu, przedszkolu, szkole, pracy. Dlatego nadając dziecku imię warto wziąć pod uwagę fakt, że małe dziecko kiedyś urośnie, znajdzie pracę i nie każde imię pasuje tak samo do dziecka, jak do dorosłego człowieka, chodzi głównie o zdrobnienia, które są coraz częsciej nadawane w USC. Podobna sytuacja dotyczy mody na konkretne imiona. Wybierając imię dla dziecka warto się kierować jego dobrem, a nie chwilową modą.

Kolejnym punktem, który należy wziąć pod uwagę jest dopasowanie imienia do nazwiska. Jest to szczególnie ważne w przypadku chłopców, dziewczynki i tak mogą kiedyś zmienić nazwisko. Niedopasowanie imię i nazwisko może się wydawać śmieszne i być powodem przykrych sytuacji i żartów szczególnie w szkole, gdzie dzieci otwarcie mówią co myślą. Jessica Salceson, Brajan Kiełbasa czy Dżastin Nowak to niekoniecznie trafione zestawienia.

W niektórych rodzinach panuje tradycja nadawania imion po przodkach. Wnuk czy wnuczka może otrzymać imię po babci, dziadku, a nawet poprzednich pokoleniach. Staropolskie imiona wracają do łask i coraz więcej dzieci w całej Polsce nosi takie imiona jak Zofia, Hanna, Stanisław, Jan czy Franciszek.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2016 roku! >>

Dlaczego ludzie wybierają oryginalne imiona dla dzieci?

Temat ten poruszany jest wielokrotnie, powstało nawet wiele teorii. Jedną z nich jest teza, że po oryginalne lub zagraniczne imiona sięgają ludzie z uboższych rodzin, którzy chcą, aby ich dzieci czym się wyróżniały. Czy jest to słuszna droga? O tym muszą zdecydować sami rodzice i zastanowić się czy Brajan, Kewin, Samanta, Mia, Hana czy Dżesika to faktycznie idealne imię dla dziecka. Często same gwiazdy i celebrytki decydują się na nadanie swoim dzieciom nietypowych imion. Michał Wiśniewski nazwał swoje dzieci: Xavier, Fabien, Etiennette i Vivienne, z kolei Katarzyna Figura dała na imię dzieciom Koko Claire oraz Kashmir Amber, a Katarzyna Skrzynecka nazwała córkę Alikia Ilia.

Nadając oryginalne imię dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę fakt, że będzie ono wzbudzało zainteresowanie otoczenia, a nie każdy człowiek jest duszą towarzystwa, może to stwarzać w przyszłości niekomfortowe sytuacje dla dziecka, a potem młodego człowieka.

Jak dziwne imiona wpływają na życie dzieci? >>

Najdziwniejsze imiona dla dziewczynek nadane w 2016 roku

1. Sindi
2. Safira
3. Paloma
4. Nawojka
5. Mrówka
6. Mercedes
7. Lotta
8. Leja
9. Kiara
10. Jeżyna
11. Jarzyna
12. Guantanamera
13. Inetta
14. Calineczka
15. Berenike
16. Amnezja
17. Eunika
18. Idalia
19. Jesica
20. Viorika

Zobacz też horoskop urodzeniowy dla Twojego dziecka >>

Najdziwniejsze imiona dla chłopców nadane w 2016 roku

1. Żyraf
2. Ziemomysł
3. Wolfgang
4. Toro
5. Torkill
6. Thorgal
7. Sylas
8. Tito
9. Symeon
10. Rodion
11. Odo
12. Noam
13. Nestor
14. Napoleon
15. Myszon
16. Mił
17. Lavente
18. Jano
19. Belzebub
20. Zoe

Polecamy wideo: Zdrowe przekąski dla dzieci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE