Najdziwniejsze imiona nadane dzieciom w 2019 roku

2020-06-10 13:53 Milena Tuzimek
Dziwne imiona
Autor: Getty Images

Najdziwniejsze imiona nadawane dzieciom pokazują, że ich rodzice nie mieszczą się w żadnych schematach i cieszą się ogromną fantazją. Na liście najdziwniejszych imion nie znajdziemy Jana, Antoniego, Zofii czy Julii. Sprawdź, jakie dziwne imiona zostały nadane dzieciom w 2019 roku!

Czym się kierować wybierając imię dla dziecka?

Wybór imienia dla dziecka to wbrew pozorom poważna sprawa. Nosimy je przez całe życie, (chyba, że ktoś zdecyduje się na zmianę) i słyszymy je w domu, przedszkolu, szkole, pracy. Dlatego nadając dziecku imię warto wziąć pod uwagę fakt, że małe dziecko kiedyś urośnie, znajdzie pracę i nie każde imię pasuje tak samo do dziecka, jak do dorosłego człowieka, chodzi głównie o zdrobnienia, które są coraz częściej nadawane w USC.

Podobna sytuacja dotyczy mody na konkretne imiona. Wybierając imię dla dziecka warto się kierować jego dobrem, a nie chwilową modą.

Kolejnym punktem, który należy wziąć pod uwagę jest dopasowanie imienia do nazwiska. Jest to szczególnie ważne w przypadku chłopców, dziewczynki i tak mogą kiedyś zmienić nazwisko. Niedopasowanie imię i nazwisko może się wydawać śmieszne i być powodem przykrych sytuacji i żartów szczególnie w szkole, gdzie dzieci otwarcie mówią co myślą. Jessica Salceson, Brajan Kiełbasa czy Dżastin Nowak to niekoniecznie trafione zestawienia.

W niektórych rodzinach panuje tradycja nadawania imion po przodkach. Wnuk czy wnuczka może otrzymać imię po babci, dziadku, a nawet poprzednich pokoleniach. Staropolskie imiona wracają do łask i coraz więcej dzieci w całej Polsce nosi takie imiona jak Zofia, Hanna, Stanisław, Jan czy Franciszek.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2019 roku!

Dlaczego ludzie wybierają oryginalne imiona dla dzieci?

Temat ten poruszany jest wielokrotnie, powstało nawet wiele teorii. Jedną z nich jest teza, że po oryginalne lub zagraniczne imiona sięgają ludzie z uboższych rodzin, którzy chcą, aby ich dzieci czym się wyróżniały. Czy jest to słuszna droga? O tym muszą zdecydować sami rodzice i zastanowić się czy Brajan, Kewin, Samanta, Mia, Hana czy Dżesika to faktycznie idealne imię dla dziecka.

Często same gwiazdy i celebrytki decydują się na nadanie swoim dzieciom nietypowych imion. Michał Wiśniewski nazwał swoje dzieci: Xavier, Fabien, Etiennette i Vivienne, z kolei Katarzyna Figura dała na imię dzieciom Koko Claire oraz Kashmir Amber, a Katarzyna Skrzynecka nazwała córkę Alikia Ilia.

Nadając oryginalne imię dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę fakt, że będzie ono wzbudzało zainteresowanie otoczenia, a nie każdy człowiek jest duszą towarzystwa, może to stwarzać w przyszłości niekomfortowe sytuacje dla dziecka, a potem młodego człowieka.

Najdziwniejsze imiona dla dziewczynek nadane w 2019 roku

1. Renesmee

2. Zoi

3. Emi

4. Eileen

5. Mikaela

6. Asiya

7. Tia

8. India

9. Milagros

10. Anisja

11. Hanyu

12. Ava

13. Zeynep

14. Tilda

15. Marharyta

16. Guo

17. Elif

18. Freja

19. Lilit

20. Dąbrówka

Zobacz też horoskop urodzeniowy dla twojego dziecka

materiał partnera
Warto kupić

Let’s shine Primacol Decorative to farba dekoracyjna do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Po wyschnięciu tworzy odporną na szorowanie na mokro, matową powłokę, która mieni się niezliczoną ilością błyszczących drobinek.

Efekt dekoracyjny przypomina rozgwieżdżone nocą niebo, a jego intensywność wzrasta wraz z natężeniem źródła światła. Farba Let’s shine dostępna jest 32 niesamowitych kolorach, które doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, sypialni, jak i pokoju dziecięcym.

Ze względu na dużą różnorodność kolorystyczną, w farbach używane są dwa rodzaje brokatu: srebrny i złoty. Produkt spełnia wytyczne surowej normy EN 71-3 „Bezpieczeństwo zabawek”.

Najdziwniejsze imiona dla chłopców nadane w 2019 roku

1. Islam

2. Javier

3. Viaan

4. Filon

5. Ion

6. Oktavio

7. Wenanty

8. Gwidon

9. Osman

10. Atlas

11. Joszko

12. Parys

13. Umut

14. Pietro

15. Witosz

16. Hipolit

17. Renat

18. Armani

19. Rajan

20. Apollo

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE