Najdziwniejsze imiona nadane dzieciom w 2019 roku

2020-06-10 13:53 Milena Tuzimek
Dziwne imiona
Autor: Getty Images

Najdziwniejsze imiona nadawane dzieciom pokazują, że ich rodzice nie mieszczą się w żadnych schematach i cieszą się ogromną fantazją. Na liście najdziwniejszych imion nie znajdziemy Jana, Antoniego, Zofii czy Julii. Sprawdź, jakie dziwne imiona zostały nadane dzieciom w 2019 roku!

Czym się kierować wybierając imię dla dziecka?

Wybór imienia dla dziecka to wbrew pozorom poważna sprawa. Nosimy je przez całe życie, (chyba, że ktoś zdecyduje się na zmianę) i słyszymy je w domu, przedszkolu, szkole, pracy. Dlatego nadając dziecku imię warto wziąć pod uwagę fakt, że małe dziecko kiedyś urośnie, znajdzie pracę i nie każde imię pasuje tak samo do dziecka, jak do dorosłego człowieka, chodzi głównie o zdrobnienia, które są coraz częściej nadawane w USC.

Podobna sytuacja dotyczy mody na konkretne imiona. Wybierając imię dla dziecka warto się kierować jego dobrem, a nie chwilową modą.

Kolejnym punktem, który należy wziąć pod uwagę jest dopasowanie imienia do nazwiska. Jest to szczególnie ważne w przypadku chłopców, dziewczynki i tak mogą kiedyś zmienić nazwisko. Niedopasowanie imię i nazwisko może się wydawać śmieszne i być powodem przykrych sytuacji i żartów szczególnie w szkole, gdzie dzieci otwarcie mówią co myślą. Jessica Salceson, Brajan Kiełbasa czy Dżastin Nowak to niekoniecznie trafione zestawienia.

W niektórych rodzinach panuje tradycja nadawania imion po przodkach. Wnuk czy wnuczka może otrzymać imię po babci, dziadku, a nawet poprzednich pokoleniach. Staropolskie imiona wracają do łask i coraz więcej dzieci w całej Polsce nosi takie imiona jak Zofia, Hanna, Stanisław, Jan czy Franciszek.

Najpopularniejsze imiona dla dzieci w 2019 roku!

Dlaczego ludzie wybierają oryginalne imiona dla dzieci?

Temat ten poruszany jest wielokrotnie, powstało nawet wiele teorii. Jedną z nich jest teza, że po oryginalne lub zagraniczne imiona sięgają ludzie z uboższych rodzin, którzy chcą, aby ich dzieci czym się wyróżniały. Czy jest to słuszna droga? O tym muszą zdecydować sami rodzice i zastanowić się czy Brajan, Kewin, Samanta, Mia, Hana czy Dżesika to faktycznie idealne imię dla dziecka.

Często same gwiazdy i celebrytki decydują się na nadanie swoim dzieciom nietypowych imion. Michał Wiśniewski nazwał swoje dzieci: Xavier, Fabien, Etiennette i Vivienne, z kolei Katarzyna Figura dała na imię dzieciom Koko Claire oraz Kashmir Amber, a Katarzyna Skrzynecka nazwała córkę Alikia Ilia.

Nadając oryginalne imię dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę fakt, że będzie ono wzbudzało zainteresowanie otoczenia, a nie każdy człowiek jest duszą towarzystwa, może to stwarzać w przyszłości niekomfortowe sytuacje dla dziecka, a potem młodego człowieka.

Najdziwniejsze imiona dla dziewczynek nadane w 2019 roku

1. Renesmee
2. Zoi
3. Emi
4. Eileen
5. Mikaela
6. Asiya
7. Tia
8. India
9. Milagros
10. Anisja
11. Hanyu
12. Ava
13. Zeynep
14. Tilda
15. Marharyta
16. Guo
17. Elif
18. Freja
19. Lilit
20. Dąbrówka

Zobacz też horoskop urodzeniowy dla twojego dziecka

Najdziwniejsze imiona dla chłopców nadane w 2019 roku

1. Islam
2. Javier
3. Viaan
4. Filon
5. Ion
6. Oktavio
7. Wenanty
8. Gwidon
9. Osman
10. Atlas
11. Joszko
12. Parys
13. Umut
14. Pietro
15. Witosz
16. Hipolit
17. Renat
18. Armani
19. Rajan
20. Apollo

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE