Oryginalne imię dla dziecka. Czy to dobry pomysł?

2020-06-03 14:58

Rankingi imion pokazują, że od kilku lat moda się nie zmienia. Królują ciągle te same imiona, co niektórych rodziców skłania do poszukiwań i wyboru imienia mniej popularnego. Czy nadawanie oryginalnych imion to dobry pomysł?

Imię dla dziecka
Autor: thinkstockphotos.com Wybierając imię dla dziecka, nie kierujmy się modą, tylko rozsądkiem.

Spis treści

  1. Imię dla dziecka: oryginalne imię wpływa na życie dziecka?
  2. Imię dla dziecka: dwa razy się zastanów

Zuzanna, Julia, Zofia, Maja, Hanna - to najczęściej nadawane imiona dla dziewczynek w 2019 roku. Antoni, Jan, Jakub, Aleksander, Szymon - to najpopularniejsze imiona dla chłopców

Aby uniknąć takiej sytuacji, która zresztą nie jest zbyt korzystna dla dziecka (ma problemy z rozróżnianiem, czy wychowawca zwraca się bezpośrednio do niego i może czuć się mniej wartościowe), niektórzy rodzice decydują się na nadanie dziecku niespotykanego imienia.

Czym się kierować, wybierając imię dla dziecka?

Imię dla dziecka: oryginalne imię wpływa na życie dziecka?

W 2019 roku w rejestrze Urzędu Stanu Cywilnego w Warszawie znalazły się takie imiona jak Jessica, Neli, Brandon czy Natanel. W niektórych przypadkach imię odnosi się do innej kultury, w innych chodzi po prostu o podkreślenie wyjątkowości dziecka. Rodzice nie zdają sobie jednak sprawy, że mogą mu w ten sposób zrobić krzywdę.

Nietypowe imię budzi zdziwienie - rzadko kto potrafi się zapanować nad sobą i nie okazać zaskoczenia, gdy słyszy, że dziecko nazywa się Brandon. Jeśli dorośli tak reagują, to można łatwo przewidzieć, jak będą reagowały dzieci w przedszkolu czy szkole. Dzieci o nietypowych imionach mogą być wyśmiewane lub pokazywane palcami, czują się także bardziej obco, gdy widzą, że ich imię odróżnia się od pozostałych.

Imię dla dziecka: dwa razy się zastanów

Wybierając oryginalne imię dla dziecka, rodzice powinni pamiętać, że będzie je nosiło przez całe życie. Niektóre imiona pasują tylko do małych dzieci, warto więc przemyśleć, jak mały Franek (nie Franciszek) będzie się czuł na studiach czy w pracy.

Czytaj: 

Imiona dla chłopców - jakie imię dla chłopca wybrać w 2020 roku?

Imiona dla dziewczynek - jakie imię dla dziewczynki wybrać w 2020 roku?

Sprawdź, czy znasz daty najpopularniejszych imienin

Pytanie 1 z 7
Józef obchodzi imieniny:
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza