To imię oznacza... jąkałę. W ubiegłym roku otrzymało je 6 dziewczynek

2024-02-19 12:38

To imię było uważane za wyrafinowane i eleganckie, dlatego nigdy w społeczeństwie nie cieszyło się dużą popularnością. W ubiegłym roku nadano je tylko sześciu dziewczynkom. Niektórzy sądzą, że jest urocze, a inni uważają, że bardziej nadaje się na przezwisko.

Balbina
Autor: Getty Images Imię Balbina nadano dziewczynkom tylko 6 razy w 2023 roku

Imię Balbina, bo o nim mowa, w 2023 roku nadano tylko sześciu dziewczynkom. W Polsce noszą je jednak aż 1033 kobiety, co oznacza, że kiedyś cieszyło się większą popularnością. Być może wpłynęła na to bajka emitowana w Telewizji Polskiej w latach 60. XX wieku. "Różne przygody gąski Balbinki" oglądało mnóstwo dzieci i ich rodziców. Zauroczeni uroczą gąską, w naturalny sposób zainteresowali się imieniem Balbina.

Wybrano najpiękniejsze imiona na świecie.

Balbina — pochodzenie imienia

Balbina to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego o dość kontrowersyjnym rodowodzie. Pochodzi od męskiego imienia "Balbus", które oznacza "jąkała". Z tego względu imię to nigdy nie było bardzo popularne.

Charakterystyka imienia Balbina

Balbiny to osoby otwarte na świat i na ludzi. Cechuje je ogromna ciekawość, chłonność i pracowitość, a także duża determinacja. Gdy Balbina raz postanowi sobie, że czegoś dokona, nie spocznie, dopóki tak się nie stanie. Nikt nie będzie w stanie zmienić jej nastawienia i wpłynąć na jej plany. Balbiny są bardzo uparte, ale dzięki temu systematycznie podążają ścieżką, którą sobie obrały. To urodzone liderki, które wiedzą, czego chcą i wiedzą, że aby to osiągnąć, muszą ciężko pracować. Zupełnie ich to jednak nie zraża.

Balbina w życiu prywatnym

Balbiny w życiu prywatnym są bardzo twórcze. Przez ich dom przewijają się rzesze ludzi, których przyciąga charyzmatyczna osobowość i otwartość gospodyń. Lubią otaczać się ludźmi, chętnie zapraszają do siebie przyjaciół, czują się szczęśliwe, gdy ich bliscy dobrze czują się w ich towarzystwie.

Balbiny jednak nie są kapłankami życia domowego. Są zaangażowane w rozwój osobisty, a ze względu na dużą ciekawość świata swoją uwagę ciągle kierują na coś innego. Z tego względu są zabiegane i rozwijają się w wielu dziedzinach. Mocno angażują się również w swoją pracę, w której chcą być najlepsze.

Czytaj: 22 niebanalne i nieprzekombinowane imiona dla dziewczynek

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza