Ćwiczenia w ciąży na krześle: zobacz, jak ćwiczyć [GALERIA ZDJĘĆ]

2015-08-17 14:37

Sprawne, wyćwiczone mięśnie i gibkie ciało nie tylko sprzyjają utrzymaniu prawidłowej postawy, ale zapewniają również łatwiejszy poród, a po ciąży – szybszy powrót do dawnej sylwetki. Dlatego zadbaj o to, by być w formie przez całe dziewięć miesięcy. Tym przyszłym mamom, którym trudno jest znaleźć czas na to, by poćwiczyć w klubie fitness pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, proponujemy samodzielny trening w domu. Do ćwiczeń potrzebne ci będzie jedynie krzesło i niewielka przestrzeń wokół niego. Zanim zaczniesz ćwiczyć, wykonaj kilkuminutową rozgrzewkę. Ćwiczenia w ciąży: zobacz, jak ćwiczyć.

Spis treści

  1. Czytaj także: >> Jak ćwiczyć w ciąży? [POKAZ SLAJDÓW] >>
  2. Ćwiczenia w ciąży na krześle: dlaczego na krześle?
  3. Ćwiczenia w ciąży na krześle: jak je wykonywać?
  4. Czytaj także: >> Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla? Przeczytaj wszystko mięśniach Kegla >>
  5. Ćwiczenia w ciąży na krześle: kiedy warto ćwiczyć?

Ćwiczenia w ciąży na krześle pomogą ci zadbać o formę i przygotować się do porodu. Wzmocnią mięśnie kręgosłupa, już i tak mocno obciążonego przec ciążowy brzuszek oraz mięśnie dna miednicy. Pozwolą im się również rozciągnąć i przygotować do porodu. Pamiętajcie, że im mocniejsze mięśnie, tym lżejszy i szybszy poród oraz późniejszy powrót do formy!

Czytaj także: >> Jak ćwiczyć w ciąży? [POKAZ SLAJDÓW] >>

Ćwiczenia w ciąży na krześle: dlaczego na krześle?

Krzesło stanowi świetny punkt podparcia. Dzięki niemu będziesz mogła wzmocnić mięśnie nóg, ud i pośladków. Nie tylko łatwiej ci będzie wykonywać poszczególne ćwiczenia, ale również precyzyjniej.

Ćwiczenia w ciąży na krześle: jak je wykonywać?

Jeśli dopiero rozpoczynacie swoją przygodę z ćwiczeniami na krześle, warto skorzystać z fachowej porady. Może to być pomoc trenera personalnego, fizjoterapuety czy nawet pań ze szkoły rodzenia. Ważne, abyś zobaczyła, jak poprawnie wykonywać dane ćwiczenia, później będziesz mogła już ćwiczyć w domu samodzielnie. Możesz również posiłkować się filmami, znajdującymi się na YouTubie, ale wybieraj te lepszej jakości, w których wypowiadają się specjaliści.

Czytaj także: >> Dlaczego warto ćwiczyć mięśnie Kegla? Przeczytaj wszystko mięśniach Kegla >>

Ćwiczenia w ciąży na krześle: kiedy warto ćwiczyć?

Tak naprawdę na krześle możesz ćwiczyć przez całą ciążę. To nie są ćwiczenia dynamiczne, więc jeśli ciąża będzie rozwijać się prawidłowo i nie będzie żadnych przeciwskazań, będziesz mogła je wykonywać aż do ostatniego miesiąca. Dzięki powolnym i dokładnym ruchom wzmocnisz mięśnie brzucha, ud, pośladków, przez co później będzie ci łatwiej wrócić do formy.