Ile kosztuje prowadzenie ciąży prywatnie? Przegląd klinik w różnych miastach

2014-06-06 22:06

Profesjonalna opieka lekarska podczas ciąży to konieczność. Wiele kobiet decyduje się na prowadzenie ciąży w prywatnych klinikach, ufając, że tam znajdą się pod lepszą opieką. Ile kosztuje prowadzenie ciąży prywatnie? Sprawdziliśmy.

ile kosztuje prowadzenie ciazy prywatnie przeglad klinik w roznych miastach
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com Ile kosztuje PROWADZENIE CIĄŻY prywatnie? Przegląd klinik w różnych miastach

Mimo państwowej opieki zdrowotnej, w trosce o zdrowie swoje i rozwijającego się dziecka wiele Polek decyduje się na prowadzenie ciąży prywatnie. Dzieje się tak dlatego, że kobiety są zniechęcone długimi kolejkami do państwowych przychodni i obawiają się, że stres i trudności z dostaniem się na wizytę czy wykonaniem badań na czas negatywnie odbiją się na ciąży. Prowadzenie ciąży prywatnie ma wiele zalet: nie czeka się długo na wizytę, można swobodnie wybrać lekarza, badania ciążowe są wykonywane na sprzęcie najwyższej jakości, a poziom usług jest zazwyczaj bez zarzutu. Jest tylko jeden minus – prowadzenie ciąży prywatnie kosztuje. Ile trzeba zapłacić za opiekę lekarską w ciąży w prywatnej klinice?

Prowadzenie ciąży prywatnie – ceny

Centrum Medyczne Damiana w Warszawie

Klinika proponuje pakiety prowadzenia ciąży, w zależności od tego, które trymestry ciąży obejmują. Usługi zawarte w pakiecie kosztują 15-20 procent taniej niż opłacane indywidualnie, pakiet daje też 10 procent zniżki na poród i wszelkie inne usługi kliniki spoza pakietu. Pakiety zawierają wszystkie niezbędne kontrole lekarskie i badania, rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia i ginekologów Centrum.

Ceny pakietów: 1, 2 i 3trymestr – 2600 zł, 2 i 3 trymestr – 1820 zł, 3 trymestr – 1040 zł.

Poliklinika Medrem w Opolu

Klinika proponuje pakiet prowadzenia ciąży „Mama”, a w nim wizyty i badania niezbędne w ciągu 9 miesięcy ciąży. Usługi w pakiecie są tańsze o 15 procent niż bez niego. Cena pakietu to 1590 zł.

Centrum Położnicze Św. Łukasza w Częstochowie

Oferuje pakiet prowadzenia ciąży Srebrny Komfort. Przeznaczony jest on dla pacjentek od 14 tygodnia ciąży i obejmuje konsultacje ginekologiczne i niezbędne badania, a ponadto badanie ortopedyczne noworodka, poradę laktacyjną, wizytę położnej w domu, program rehabilitacyjny, a także konsultację ginekologiczną do 6 tygodni po porodzie. Pacjentki mają też zagwarantowany poród fizjologiczny w Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie lub Śląskim Centrum Matki i Noworodka w Chorzowie. Cena pakietu to 3600 zł.

Babka Medica w Warszawie

Przychodnia proponuje różnorodne pakiety prowadzenia ciąży, można je łączyć, a opiekę rozpocząć w dowolnym momencie ciąży. Dostępne pakiety: 1 trymestr (885 zł), 2 trymestr (495 zł), 2 trymestr rozszerzony (1140 zł), 3 trymestr (1000 zł), kompleksowe prowadzenie ciąży (2345 zł). W pakietach dostępne są konsultacje ginekologiczne, badania, poradnia laktacyjna.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza