Książki o ciąży – 10 najpopularniejszych książek o ciąży

2019-01-23 12:57

Kobieta, która oczekuje swojego pierwszego dziecka, zwykle niewiele wie na temat ciąży i macierzyństwa. Oto 10 najpopularniejszych książek o ciąży, w których znajdziesz sprawdzone i cenne informacje o tym wyjątkowym dla każdej kobiety okresie.

Książki o ciąży – 10 najpopularniejszych książek o ciąży
Autor: Getty images Po kompleksową i uporządkowaną wiedzę warto sięgać do książek i poradników.

Spis treści

  1. Książki o ciąży pełne wiedzy
  2. 10 najpopularniejszych książek o ciąży
  3. Badania w ciąży są bardzo ważne dla prawidłowego jej przebiegu. Które z nich są obowiązkowe? WIDEO

Książki o ciąży to kompendium wiedzy dla każdej przyszłej mamy. Nie ma chyba żadnej kobiety, która na wieść o zajściu w ciążę nie chciałaby dowiedzieć się czegoś więcej na temat swojego stanu, która nie szukałaby rad, jak zdrowo przetrwać 9 miesięcy i nie chciała sprawdzić, jak rozwija się jej dziecko. Najszybciej potrzebne informacje o ciąży znaleźć można w internecie, wpisując w wyszukiwarkę interesujące nas frazy. Jednak po kompleksową i uporządkowaną wiedzę lepiej sięgać do książek i poradników.

Książki o ciąży pełne wiedzy

W księgarniach można bez trudu znaleźć regały poświęcone tematyce ciąży, a na nich wiele pozycji, które w fachowy sposób opisują 9 miesięcy oczekiwania na dziecko. Wiele z nich to książki zagranicznych autorów, ale bez trudu znaleźć można także polskie propozycje. Są one o tyle lepsze, że odnoszą się do naszych realiów – polskich norm, np. dotyczących suplementacji witamin ciążowych, polskich standardów opieki okołoporodowej itd.

Czego można dowiedzieć się z książek o ciąży? Książki dla przyszłych rodziców (bo są też poradniki dla tatusiów) mówią o wczesnych objawach ciąży,  wyjaśniają zmiany, które zachodzą w organizmie przyszłej mamy, szczegółowo opisują rozwój płodu, wymieniają typowe objawy cięży oraz te, które powinny kobietę zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza. Wreszcie, doradzają, jak zdrowo i bezpiecznie przeżyć miesiące ciąży, czyli jak się prawidłowo odżywiać, jak dbać o aktywność, jak się leczyć, gdy dopadnie nas infekcja, czego unikać itd.

Czytaj: Czego się boi kobieta w ciąży?

10 najpopularniejszych książek o ciąży

Chociaż książek i poradników ciążowych jest mnóstwo, to jednak wśród przyszłych mam kilka cieszy się wyjątkową popularnością, ze względu na treść, układ czy ze względu na autorów – specjalistów w swojej dziedzinie, których nazwisko jest gwarancją, że zawarte w książce informacje są prawdziwe. Oto 10 najpopularniejszych w Polsce książek o ciąży, po które warto sięgnąć w okresie oczekiwania na dziecko.

Czytaj również:

Pierwsza ciąża – o czym powinna pamiętać pierworódka

Trzy trymestry ciąży - co trzeba wiedzieć o każdym z nich?

Wyprawka dla niemowlaka - lista rzeczy dla noworodka

Badania w ciąży są bardzo ważne dla prawidłowego jej przebiegu. Które z nich są obowiązkowe? WIDEO

Jakie badania są obowiązkowe w ciąży?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza