NUDNOŚCI w ciąży: jak je złagodzić?

2013-07-15 17:30

Nudności w ciąży to normalna, ale bardzo nieprzyjemna dolegliwość ciążowa. Choć mdłości w ciąży są uciążliwe, nie szkodzą ani mamie, ani dziecku. Jak można je złagodzić? Zobacz, jak z nudnościami w ciąży poradziła sobie użytkowniczka naszego forum mjakmama24.pl.

nudnosci w ciazy
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Nudności w ciąży: nieprzyjemna dolegliwość ciążowa
  2. Nudności w ciąży: jak je złagodzić?

Nudności ciążowe dopadły mnie w 6. tygodniu. Nie towarzyszyły im wymioty, ale mimo to nie sprawiały przyjemności. Są męczące i na początku nie potrafiłam nic zrobić w domu, bo albo poczułam jakiś zapach, który mnie drażnił, albo za dużo zjadłam. Mdłości w ciąży są nieuniknione, choćbyśmy nie wiem jak się starały. Czasem jednak cieszę się, że są.

Nudności w ciąży: nieprzyjemna dolegliwość ciążowa

Nudności w ciąży świadczą o tym, że nasz organizm zmienia się dla małego człowieka. Prawda jest taka, że nie ma uniwersalnych sposobów na mdłości w ciąży, bo każda kobieta i każda ciąża są inne. Jednakże metodą prób i błędów można je ograniczyć w mniejszym lub większym stopniu.

>>Zobacz także: 8 sprawdzonych sposobów na mdłości i wymioty w ciąży!<<

Nudności w ciąży: jak je złagodzić?

Osobiście polecam kilka sposobów. Zjedzenie czegoś przed wstaniem z łóżka pomaga, to fakt. Polecam sucharki. Częste, ale niewielkie ilości jedzenia też są bardzo dobrym pomysłem. Ja na przykład muszę coś zjeść co dwie godziny. Mogą to być zwyczajne ciasteczka, owoc lub kubek ciepłego kisielu. Nie polecam obżarstwa, bo strasznie męczy żołądek, a tu chodzi o to, żeby go teraz nie nadwyrężać. Żeby spokojnie pracował. Dobrym owocem, który zapobiega nudnościom w ciąży, są mandarynki. Non stop je wcinam i naprawdę czuję ulgę na żołądku. Tak jak i dla większości kobiet, tak i dla mnie kuchnia, a w szczególności lodówka, to istny koszmar. Samo przygotowywanie potraw nie było dla mnie problemem, ale wejście do kuchni sprawiało, że mój żołądek szalał. Przypomniałam sobie o cytrynie. Ma przecież właściwości niwelujące zapach. Nie lubię cytrynowych odświeżaczy powietrza, bo mają drażniący aromat, ale można wykonać samemu domowy odświeżacz. Wystarczy do spryskiwacza wlać wodę, może być gotowana, i wyciśnięty sok z cytryny. Potraktowałam w ten sposób kuchnię – szafki, kaloryfer, lodówkę. Następnego dnia nie miałam problemu z pobytem w kuchni. Takim odświeżaczem można spryskać wszystko, bo to tylko woda z cytryną, więc nie jest trujący i nie zawiera chemii. Chociaż nie ma idealnego sposobu na zanik nudności, można je zmniejszyć. I najważniejsze: pamiętajcie, że znosimy to dla tego małego człowieczka, który w nas rośnie.

Więcej porad innych mam znajdziesz na naszym forum mjakmama24.pl