Pas ciążowy: dla kogo i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2014-10-22 16:19

Pas ciążowy pozwala odciążyć kręgosłup i może znacząco poprawić samopoczucie przyszłej mamy. Trzeba jednak wybierać go rozsądnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Na co zwrócić uwagę i czy każda kobieta może nosić pas ciążowy podtrzymujący?

Pas ciążowy, brzuch ciążowy, ciąża
Autor: materiały prasowe Pas ciążowy powinien być wykonany z elastycznych materiałów. Na zdjęciu ze Smyka.

Spis treści

  1. Pas ciążowy: dla kogo?
  2. Pas ciążowy: po co nosić?
  3. Pas ciążowy: jakie zagrożenia?
  4. Pas ciążowy: jaki wybrać?

Pas ciążowy ma poprawiać jakość życia ciężarnej. Nosi się go w ostatnich miesiącach ciąży, aby odciążyć kręgosłup. Podtrzymując duży brzuszek, pas ciążowy wymusza prawidłową sylwetkę, dzięki czemu zapobiega bólom pleców. Aby jednak tak działał, powinien być porządny.

>> Jak dopieścić ciążowy brzuszek?

Pas ciążowy: dla kogo?

Dla wszystkich kobiet, które w 3 trymestrze cierpią na bóle pleców. Powinny z niego korzystać również kobiety, które mają wyjątkowo duży brzuch ciążowy lub te, które spodziewają się bliźniąt. Pas ciążowy odciąża nie tylko plecy, ale również ścięgna i miednicę.

Pas ciążowy: po co nosić?

Nie tylko dla zdrowia, ale i dla urody. Pas ciążowy zmienia kształt brzucha i sprawia, że staje się on bardziej regularny. Działa trochę tak jak bielizna korygująca, możemy więc śmiało zakładać na niego różne sukienki i cieszyć się okrągłą piłeczką!

>> Na co zwrócić uwagę przy wyborze bielizny ciążowej?

Pas ciążowy: jakie zagrożenia?

Pasy ciążowe mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Ci drudzy zwracają uwagę, że długotrwały ucisk może powodować problemy z krążeniem, a nieustanne odciążanie mięśni - ich osłabienie. Jeśli jednak będziemy go nosić rozsądnie, np. na spacerze czy na spotkaniu z przyjaciółką, nic złego nie powinno nam się przytrafić. Oczywiście, nie powinniśmy w pasie ciążowym potrzymującym brzuch spać.

Pas ciążowy: jaki wybrać?

Na pasie ciążowym nie warto oszczędzać, ponieważ jego jakość ma olbrzymie znaczenie. Najlepiej jest wybierać tworzywa elastyczne, które nie będą zbyt mocno ściskały brzucha i lekkie, aby skóra mogła oddychać. Warto również zwrócić uwagę na to, by był bezszwowy (nie będzie się odznaczał na ubraniu i nie podrażni skóry) oraz na zapięcie - jeśli będzie regulowane, pas ciążowy posłuży nam przez cały 3 trymestr ciąży.

>> Kalendarz ciąży: Sprawdź co się dzieje z tobą i twoim dzieckiem w poszczególnych tygodniach ciąży!

W okresie zimowym można kupić pas, który składa się z dwóch warstw materiału, dzięki czemu ogrzewa plecy i chroni przed wyziębieniem.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza