Dlaczego dobrze DOBRANY BIUSTONOSZ to konieczność W CIĄŻY?

2014-05-24 18:00

Piersi w czasie ciąży zmieniają swój kształt, powiększają się i stają się bardziej wrażliwe. Organizm przyszłej mamy przygotowuje się do karmienia piersią. Biust w tym szczególnym czasie wymaga specjalnej ochrony. Zapewni ją odpowiedni biustonosz.

dlaczego dobrze dobrany biustonosz koniecznosc w ciazy
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Dlaczego dobrze DOBRANY BIUSTONOSZ to konieczność W CIĄŻY?

Spis treści

  1. Co się dzieje z piersiami w czasie ciąży?
  2. Co daje odpowiedni biustonosz podczas ciąży?
  3. Jak dopasować biustonosz w ciąży?

Na początek trochę teorii. W uproszczeniu - piersi zbudowane są z elementów gruczołowych - płatów i przewodów mlecznych, oraz podtrzymującej je tkanki łącznej. Tkankę gruczołową z kolei chroni i otacza warstwa tkanki tłuszczowej.

Co się dzieje z piersiami w czasie ciąży?

Kiedy maleństwo jest już w drodze, piersi rosną (mówiąc bardziej naukowo – przygotowują się do laktacji) – czyli tworzy się tkanka, która będzie magazynować i produkować pokarm. Każda z piersi przybiera na wadze od 300 do 500 gramów, a wskutek tego stają się one wrażliwsze. I w tym momencie pojawia się dla piersi zagrożenie. Nieodpowiednia ochrona i pielęgnacja biustu przyszłej mamy może spowodować nieodwracalną zmianę jego kształtu, rozstępy, ale też przeciążenie pleców i ramion.

Co daje odpowiedni biustonosz podczas ciąży?

Biustonosz w ciąży ma za zadanie przede wszystkim chronić piersi przyszłych mam. Jego konstrukcja zapewnia dodatkowe podparcie dla biustu, dzięki czemu zapobiega powstawaniu rozstępów i utracie jędrności piersi – mówi Ewa Bielawny z firmy Anita Polska -  Szersze ramiączka zapewniają odciążenie ramion i pleców, a „oddychające”, miękkie i bardzo przyjemne dla skóry tkaniny dbają o komfort noszenia” – dodaje.

Jak dopasować biustonosz w ciąży?

„Funkcjonalny i wygodny biustonosz ciążowy przyda się już od 4 miesiąca ciąży. Ważne, żeby rozmiar był idealnie dopasowany – absolutnie w momencie kupna nie może być za mały! Biustonosz ciążowy w momencie kupna musi pasować zapięty na pierwszy rząd haftek (możliwie najściślej), a piersi musza swobodnie mieścić się w miseczkach” – dodaje ekspertka z firmy Anita Polska. „Taki biustonosz można także wykorzystać po porodzie – do spania czy wypoczynku.”

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza