Dlaczego dobrze DOBRANY BIUSTONOSZ to konieczność W CIĄŻY?

2014-05-24 18:00

Piersi w czasie ciąży zmieniają swój kształt, powiększają się i stają się bardziej wrażliwe. Organizm przyszłej mamy przygotowuje się do karmienia piersią. Biust w tym szczególnym czasie wymaga specjalnej ochrony. Zapewni ją odpowiedni biustonosz.

dlaczego dobrze dobrany biustonosz koniecznosc w ciazy
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Dlaczego dobrze DOBRANY BIUSTONOSZ to konieczność W CIĄŻY?

Spis treści

  1. Co się dzieje z piersiami w czasie ciąży?
  2. Co daje odpowiedni biustonosz podczas ciąży?
  3. Jak dopasować biustonosz w ciąży?

Na początek trochę teorii. W uproszczeniu - piersi zbudowane są z elementów gruczołowych - płatów i przewodów mlecznych, oraz podtrzymującej je tkanki łącznej. Tkankę gruczołową z kolei chroni i otacza warstwa tkanki tłuszczowej.

Co się dzieje z piersiami w czasie ciąży?

Kiedy maleństwo jest już w drodze, piersi rosną (mówiąc bardziej naukowo – przygotowują się do laktacji) – czyli tworzy się tkanka, która będzie magazynować i produkować pokarm. Każda z piersi przybiera na wadze od 300 do 500 gramów, a wskutek tego stają się one wrażliwsze. I w tym momencie pojawia się dla piersi zagrożenie. Nieodpowiednia ochrona i pielęgnacja biustu przyszłej mamy może spowodować nieodwracalną zmianę jego kształtu, rozstępy, ale też przeciążenie pleców i ramion.

Co daje odpowiedni biustonosz podczas ciąży?

Biustonosz w ciąży ma za zadanie przede wszystkim chronić piersi przyszłych mam. Jego konstrukcja zapewnia dodatkowe podparcie dla biustu, dzięki czemu zapobiega powstawaniu rozstępów i utracie jędrności piersi – mówi Ewa Bielawny z firmy Anita Polska -  Szersze ramiączka zapewniają odciążenie ramion i pleców, a „oddychające”, miękkie i bardzo przyjemne dla skóry tkaniny dbają o komfort noszenia” – dodaje.

Jak dopasować biustonosz w ciąży?

„Funkcjonalny i wygodny biustonosz ciążowy przyda się już od 4 miesiąca ciąży. Ważne, żeby rozmiar był idealnie dopasowany – absolutnie w momencie kupna nie może być za mały! Biustonosz ciążowy w momencie kupna musi pasować zapięty na pierwszy rząd haftek (możliwie najściślej), a piersi musza swobodnie mieścić się w miseczkach” – dodaje ekspertka z firmy Anita Polska. „Taki biustonosz można także wykorzystać po porodzie – do spania czy wypoczynku.”

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza