Drodzy rodzice. Podpowiemy Wam jak wybrać idealną pralkę

2021-04-08 16:42 Materiał sponsorowany

Nie oszukujmy się, czasy, gdy pralka pracuje dwa razy w tygodniu skończyły się bezpowrotnie. I „bezpowrotnie” mówimy świadomie. Po okresie opieki nad niemowlakiem dopadną nas przygody z wszędobylskimi przedszkolakami a chwilę później zaczniemy troskliwie dbać o garderobę gniewnego nastolatka.

Sharp pralka
Autor: materiały prasowe

W domach rodzin z niemowlętami lub małymi dziećmi urządzenie potrafi pracować praktycznie codziennie. Jakie urządzenie powinniśmy wybrać do naszego domu?

Wszyscy mamy swoje swoje doświadczenia w tym temacie. Niemniej jednak powinniśmy o nich na chwilę zapomnieć. Jak wskazują rodzice małych dzieci i eksperci rynku AGD  - wybierając urządzenie do domu powinniśmy najpierw zastanowić się wnikliwie nad potrzebami naszego małego dziecka. Dopiero później dodać do nich nasze własne. I tak, niezależnie od tego, czy nasze dziecko cierpi na alergię czy nie - powinniśmy przede wszystkim zadbać o antyalergiczne rozwiązania. Dzieci z natury mają obniżoną odporność.  Następnie warto przeczytać o tym, co czołowi producenci lub Ci, którzy stawiają w urządzeniach na ważny dla nas obszar - w tym wypadku „zdrowie”, mają nam do zaoferowania. Postęp technologiczny jest tak duży, producenci tak aktywni we wdrażaniu nowych programów, zaawansowanych funkcji - że warto sprawdzić czego tak naprawdę możemy oczekiwać od nowoczesnej pralki. Z pewnością nie musimy się dziś ograniczać jedynie do prania czy wirowania.

Rodzice małych dzieci powinni pomyśleć o następujących punktach:

  • Funkcje chroniące wrażliwe zdrowie naszego dziecka.
  • Dedykowane naszym domowym potrzebom rozwiązania.
  • Jak największe funkcjonalne gabaryty pralki. Prać będziemy teraz często.
  • Przyjazne dla naszego budżetu (i środowiska) technologie.

Spis treści

  1. Po pierwsze: zdrowie
  2. Programy, które sprawdzają się w naszym domu
  3. Odpowiednia pojemność

Po pierwsze: zdrowie

Coraz więcej osób cierpi na alergie. Najbardziej narażeni są na nie nasze dzieci. Eksperci zgodnie uznają, że na różnego rodzaju choroby alergiczne cierpi obecnie ponad 30% dzieci! Nieleczona schorzenia mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak astma. I to nasze pociechy są obarczone największym ryzykiem zachorowania na nią. Dlatego warto przeciwdziałać alergiom w zdecydowany sposób.

Nowoczesne urządzenia AGD, w tym pralki, wyposażone są w  funkcje antyalergiczne. Jednym z liderów w tym obszarze od lat pozostaje Sharp.  W pralkach marka zaimplementowała program AllergySmart, który odpowiada za szybkie i skuteczne pozbycie się  alergenów nawet z najbardziej delikatnych tkanin. Ten inteligentny program zapewnia dokładne płukanie, eliminujące pozostałości detergentów, które mogą mieć negatywny wpływ na wrażliwą skórę. Dodatkowo funkcja pary czy też inaczej prania parowego (STEAM) dezynfekuje ubrania i skutecznie eliminuje bakterie, alergeny, grzyby i nieprzyjemne zapachy. Poza tym nawilża i zmiękcza materiały w fazie płukania, dzięki temu ułatwia prasowanie, a tkaniny dłużej zachowają świeżość. Dlaczego tego rozwiązania powinni szukać alergicy? Para może w pralce osiągać znacznie większe temperatury niż woda, co umożliwia usunięcie wszelkich alergenów.

Pralka Sharp
Autor: materiały prasowe

Programy, które sprawdzają się w naszym domu

W przypadku naszego nowego modelu życia, z pociechą na pokładzie, sprawdzą się rozwiązania do prania w maksymalnie wysokich temperaturach. Bez problemu wypierzemy dzięki nim dziecięcą bieliznę wymagającą gotowania. Co , więcej trudne plamy po pierwszych przecierach marchewkowych usuniemy nawet bez szkodliwych dla wrażliwej skóry - detergentów. Paradoksalnie doskonale się tu sprawdzają programy do bawełny z funkcją prania wstępnego. Programy takie działają w temperaturze 30°C, 40°C, 50°C lub nawet 60°C. Szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko. Fajnie jest popatrzeć więc też i na swoje potrzeby. Trenujemy w wolnych chwilach? Wybierzmy z oferty na rynku takie urządzenia, które będzie miało krótki program do prania odzieży sportowej. Nosimy delikatne jedwabne sukienki na randki z partnerem? Wybierzmy pralkę - która będzie miała szczególnie delikatny, zaawansowany technologicznie program do prania ręcznego.

Pralka Sharp
Autor: materiały prasowe

Odpowiednia pojemność

Duża, pojemna pralka (rekomendujemy też sprawdzenie by otwór do załadunku był jak największy, bo będzie nam dużo wygodniej) sprawia, że pierzemy rzadziej niż przy standardowym rozmiarze. To duża oszczędność czasu, ale też istotny czynnik, który ma zdecydowany wpływ na wysokość domowego budżetu. Ile razy każdy z nas musiał zrezygnować i wyjmować z pralki zapakowane wcześniej ubrania, bo przekroczyliśmy magiczną cyfrę 5 kg? Teraz będzie jeszcze gorzej. W domu małego dziecka pralka pracuje codziennie. Więc dużą zmianą jest jedno pranie zamiast trzech mniejszych. I nie chodzi tu tylko o oszczędność czasu, ale przede wszystkim zużywanej wody i energii.

Pralka Sharp
Autor: materiały prasowe

Wspomniane wcześniej pralki Sharp mają pojemność nawet 8 kg, między innymi model ES-NFB8141WD-PL  czy np. ES-NFH814AWC-PL. Obie, dzięki programom automatycznym i zastosowaniu silnika inwerterowego osiągnęły klasę energetyczną „C” (dawniej A+++) zmniejszając nie tylko zużycie energii elektrycznej, ale także wpływając korzystnie na środowisko i Twoje rachunki.

Mamy nadzieję, że choć trochę rozjaśniliśmy temat. I życzymy dobrej zabawy na tej nowej drodze życia:)