Kącik dla niemowlaka w sypialni rodziców

2015-01-28 18:11

Nie masz miejsca na osoby pokój dla niemowlaka? Możesz urządzić na początku wygodny kącik dla niemowlęcia w sypialni małżeńskiej. Podpowiadamy jak to zrobić, by niemowlak miał wygodne miejsce w pokoju rodziców.

Kącik dla dziecka w sypialni rodziców
Autor: Mariusz Bykowski

Jeśli jesteś na początku urządzania małżeńskiej sypialni, a nie masz na razie w planach oddzielnego pokoju dla niemowlaka, weź pod uwagę, że ono też będzie potrzebować kącika dla siebie w waszej sypialni. Pozostaw wolną przestrzeń w sypialni na mebelki dziecięce (łóżeczko, przewijak, komodę). Pomyśl, gdzie będą przechowywane rzeczy do pielęgnacji niemowlaka.

Urządzanie kącika dla niemowlaka w sypialni małżeńskiej

Na zdjęciu prezentujemy kącik dla niemowlaka urządzony w sypialni rodziców. Mieszkanie było nowe, właściciele w pierwszej kolejności skupili się więc na pracach wykończeniowych podłóg i ścian. Na czas prac kuchenno-łazienkowych zaczęli urządzać pokój syna i własną sypialnię. Pani domu wprowadziła do niej swoje ulubione kolory: czekoladowy brąz i turkus. Jednak przed małżeństwem pojawiły się inne niż mieszkaniowe wyzwania - dziecko. Odsunęli więc w czasie meblowanie innych pomieszczeń, a skupili się na przystosowaniu swojej sypialni do potrzeb niemowlaka.
Na podstawowe wyposażenia sypialni rodziców złożyły się meble z poprzedniego mieszkania (m.in. łóżka z IKEA). Nowym elementem stała się garderoba. Pani domu wpadła na pomysł, by jedną ze ścian sypialni zabudować pojemnym meblem-garderobą (seria Pax, IKEA). Jednorazowy wydatek był duży, więc postanowiła kupować „na raty”: najpierw korpus szafy i drążki, później szuflady, a na końcu fronty. Dywan w ulubionych kolorach pani domu (Jute, 233 zł, NOTI) właściciele podkleili matą  (17,95 zł, Sklepy Komfort), by przestrzeń byla dla niemowlęcia bardziej bezpieczniejsza. Położyli tapetę, kupili dopasowane do niej kolorystycznie lampy sufitowe. Pani domu miała w planach toaletkę przy łóżku, ale gdy się okazało, że spodziewa się dziecka, jej miejsce zajęło niemowlęce łóżeczko. Zawiesili rolety (poranne światło budziło dziecko), a gdy mała zaczęła chodzić - położyli dywan, dokupili szuflady do garderoby i pudełka na drobiazgi.

urzadzamy.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza