Morski pokój: morskie elementy w pokoju dziecka [GALERIA]

2016-03-18 13:53

Aranżacja morskiego pokoju dla dziecka staje się coraz bardziej popularna. Być może dlatego, że taki klimat kojarzy nam się z wakacjami i wypoczynkiem. Zobacz, jakie elementy dekoracji wybrać, aby nadać pomieszczeniu nowego charakteru.

Spis treści

  1. Morski pokój: które rozwiązania są najpopularniejsze?
  2. Morski pokój: gdzie kupisz morskie elementy do pokoju dziecka?
  3. Morski pokój: jakie elementy warto wprowadzić w pokoju dziecka?

Morski pokój: które rozwiązania są najpopularniejsze?

Jednym z najpopularniejszych mebli w stylu morskim są białe kanapy w grantowe pasy. Na pewno taki element dekoracji nadaje całej aranżacji charakteru. Jednak kupowanie specjalnie drogich mebli, aby tylko na krótki czas zmienić kompozycje w pokoju dziecka, może być nieekonomiczne. Istnieje inny sposób na rozwiązanie tego problemu. Wystarczy, że zakupisz narzutę w stylu marynarskim i nałożysz ją na łożko. Jest to dużo tańsza metoda. Odpowiedniego klimatu nadadzą wszelkiego rodzaju ozdoby. Bardzo popularne są modele statków w butelce lub te wykonane samodzielnie przez dziecko.

Sprawdź też: Zasłony do pokoju dziecięcego: jakie zasłony kupić? [11 propozycji] 

Morski pokój: gdzie kupisz morskie elementy do pokoju dziecka?

Elementy dekoracji i różne gadżety z motywem morskim i marynarskim znajdziesz przede wszystkim w sieci. Niektóre firmy tworzą gotowe aranżacje, z których możesz czerpać inspiracje lub zdecydować się na cały starannie skomponowany zestaw. Jeśli pochodzisz trochę po sklepach meblowych, na pewno znajdziesz kilka dodatkowych ozdób, które nadadzą twojej kompozycji wyjątkowego, oryginalnego charakteru.

Wakacje kojarzą się dzieciom ze słońcem, plażą i morzem. Zamiana stylu w pokoju twojej pociechy na marynarski sprawi, że wprowadzisz ją w odpowiedni nastrój, nawet jeśli za oknem jest jeszcze szaro i buro. Potrzebne ci będzie tylko kilka granatowo-białych elementów i w mgnieniu oka możesz odmienić wystrój całego pomieszczenia.

Morski pokój: jakie elementy warto wprowadzić w pokoju dziecka?

Jeśli chcesz z pokoju dziecięcego uczynić prawdziwie morski pokój, wystarczy naprawdę kilka elementów, a stworzysz niesamowity świat przygody dla swojej pociechy. Podstawą są białe lub jasnoniebieskie ściany. Na początek warto zmienić pościel na łóżku. Kilka morskich elementów i już kącik do spania będzie tętnił nowym życiem. Dodatkowo na ścianach powieś obrazki wydrukowane z internetu lub w drukarni. Zwięczeniem całej kompozycji będzie kufer na pościel, który ustawisz w pobliżu łóżka. Kiedy zorientujesz się, że twoje dziecko polubiło styl marynarski w swoim nowym, odmienionym pokoju, możesz stopniowo dodawać nowe ozdoby.

Polecamy: Pokój braci: jak urządzić pokój dziecka i nastolatka?