Organizer na zabawki. Jaki wybrać i dlaczego jest niezbędny?

2023-08-23 13:03

Organizer na zabawki ułatwia przechowywanie dziecięcych skarbów i zachowanie porządku w mieszkaniu. Jak ułatwić sobie przechowywanie zabawek i dlaczego organizer na zabawki to dobry pomysł?

Organizer na zabawki
Autor: Getty Images Skrzynia na zabawki to świetny sposób na przechowywanie różnych przedmiotów.

Spis treści

  1. Czym jest organizer na zabawki?
  2. Zalety organizera na zabawki
  3. Jaki organizer na zabawki wybrać?

Organizer na zabawki to rzecz niezbędna w pokoju dziecka. Nie tylko umożliwia zachowanie porządku, ale też zapewnia wizualny ład i ułatwia sprzątanie bałaganu. Dobry organizer na zabawki dla dziecka to zakup, który posłuży nam przez kilka lat.

Bezpieczne zabawki

Czym jest organizer na zabawki?

Organizer to miejsce do przechowywania zabawek. Może mieć formę skrzyni lub pudła, może być regałem z szufladami lub wysuwanymi pojemnikami, w których wszystkie bibeloty malucha będą miały swoje miejsce. Dobry organizer ułatwia przechowywanie przedmiotów, pozwala schować nadmiar zabawek, dzięki czemu w pokoju dziecka panuje wizualny ład. Warto go kupić, bo sprzątanie zabawek do organizerów ułatwia również funkcjonowanie dzieciom — wiedzą, co gdzie powinno się znajdować i mogą samodzielnie sprzątać.

Zalety organizera na zabawki

Organizer na zabawki:

  • pomaga podzielić przedmioty na kategorie, co ułatwia korzystanie z nich
  • pomaga w utrzymaniu porządku
  • pomaga w segregowaniu aktywności dziecka (np. w innym miejscu są przybory do rysowania, a w innym puzzle)
  • pozwala szybko posprzątać bałagan
  • nie zajmuje dużo miejsca w pokoju dziecka

Jaki organizer na zabawki wybrać?

Organizer na zabawki może mieć różne formy. W sklepach znajdziemy zarówno miękkie organizery (np. pluszowe czy gumowe), które ułatwiają przechowywanie niedużych zabawek, jak i większe w formie skrzyń, szafek czy regałów. Dużą popularnością cieszą się wiklinowe kosze z przykrywkami, w których można przechowywać pluszowe maskotki, lalki czy samochody. Które z tych rozwiązań będzie najlepsze?

Organizer na zabawki w formie skrzyni

Tego rodzaju organizer ułatwia schowanie w nim wszystkich zabawek, które nie mają stałego miejsca w pokoju. Można w nim przechowywać także te przedmioty, którymi dzieci bawią się rzadko, np. rozkładane drewniane tory, klocki, maty do rysowania itp. Takie skrzynie najczęściej mają ładne, dziecięce wzory, dzięki czemu stanowią też przyjemny dla oka dodatek do pokoju dziecięcego.

Organizer na zabawki w formie regału

W sklepach znajdziemy regały, które mają praktyczne wyciągane kosze. Można je dowolnie komponować w zależności od tego, czy potrzebujemy dużych czy mniejszych pojemników i dostosować do potrzeb naszego dziecka. Takie regały występują w wielu wariantach kolorystycznych, mają różne rozmiary i mogą stanowić mebel, który rośnie razem z dzieckiem. Duża przestrzeń do przechowywania ułatwia schowanie w nich różnego rodzaju zabawek.

Organizer na zabawki w formie kosza

Wiklinowy lub materiałowy kosz to świetny sposób na przechowywanie maskotek, przytulanek i wszelkiego rodzaju przydasiów. Pozwala bardzo szybko schować wszystkie skarby i uzyskać wizualny ład w pokoju dziecka. Tego rodzaju organizer można wszędzie schować, a jego dodatkową zaletą jest duża pojemność.

Czytaj: Po co dzieciom zabawki?