Skrzynie na zabawki: 5 pomysłów na przechowywanie zabawek

2018-12-07 16:20

Rozrzucone po pokoju zabawki to zmora każdego rodzica, a sprzątanie i układanie ich na półkach to zajęcie bez końca. Dlatego lepszym rozwiązaniem okazują się skrzynie, do których szybko można wrzucić zabawki. Przygotowaliśmy 5 pomysłów na przechowywanie zabawek.

pudełka na zabawki
Autor: Getty images

Spis treści

  1. 5 pomysłów na przechowywanie zabawek
  2. 1. Zamykana skrzynia
  3. 2. Skrzynia z miękkim siedziskiem
  4. 3. Skrzynia piętrowa
  5. 4. Drewniana skrzynia
  6. 5. Stelaż z wyjmowanymi pojemnikami

Na rynku można znaleźć wiele różnych skrzyń do przechowywania zabawek. Wśród nich są pojemniki tekturowe, plastikowe, materiałowe oraz drewniane. Jeśli chcesz aby skrzynia na zabawki posłużyła twojemu maluchowi przez całe dzieciństwo wybierz skrzynię drewnianą. Plastikowe oraz materiałowe pojemniki na zabawki również mogą posłużyć kilka lat. Jeśli chodzi o tekturowe pudełka wykorzystuj je raczej do przechowywania zabawek, którymi twoje dziecko już się nie bawi i są odłożone w miejscu gdzie twój maluch nie sięga.

5 pomysłów na przechowywanie zabawek

1. Zamykana skrzynia

Tego rodzaju skrzynia jest bardzo funkcjonalna. Dzięki temu, że można ją zamknąć wygląda bardzo estetycznie i nawet niechlujnie wrzucone zabawki nie będą szpeciły pomieszczenia. Skrzynia posiada otwory z obu stron, dzięki którym można ją przenosić w dowolne miejsce.

Skrzynia
Autor: Instagram

2. Skrzynia z miękkim siedziskiem

Wielofunkcyjna skrzynia - pomieści zabawki, jest świetną dekoracją dziecięcego pokoju, a dzięki miękkiemu siedzisku pełni również rolę wygodnej pufy. Wielką zaletą skrzynki są również kółka, dzięki którym można bez wysiłku przewozić zabawki z pomieszczenia do pomieszczenia.

Skrzynia 2
Autor: Instagram

3. Skrzynia piętrowa

Drewniana skrzynia piętrowa na kółkach to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się w małych pomieszczenia. Skrzynia zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo pojemna. Minusem skrzyni jest to, że dziecko nie będzie w stanie samodzielnie dosięgnąć do najwyższego piętra.

Czytaj:

Pokój dla chłopca: 10 inspiracji z Instagrama

Plakaty do pokoju dziecka: 10 inspiracji z Instagrama na plakaty i grafiki

Skrzynka 3
Autor: Instagram

4. Drewniana skrzynia

Designerska skrzynia na zabawki. Idealna jako mebel do salonu. Jeśli w pokoju twojego dziecka jest mało miejsca, wybierz skrzynię, która będzie pasowała do mebli w salonie lub w korytarzu.

Skrzynia 4
Autor: Instagram

5. Stelaż z wyjmowanymi pojemnikami

Drewniany stelaż i wyjmowane materiałowe pojemniki na zabawki to świetny sposób na segregację oraz przechowywanie zabawek. Kilka skrzyneczek pomieści wiele zabawek. Pojemniki można bez problemu zdejmować ze stelaża i przenosić w dowolne miejsce.

Skrzynia 5
Autor: Instagram

QUIZ Pamiętasz te bajki z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Pamiętasz kultową bajkę Tom i Jerry? Jak miał na imię kot?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza