Pokój dla chłopca: 10 inspiracji z Instagrama

2018-12-07 13:41

Urządzanie pokoju dla malucha to nie lada wyzwanie, szczególnie dla jeszcze niedoświadczonych mam. Pokój dziecięcy powinien być nie tylko ładny, ale też praktyczny. Zobacz 10 inspiracji z Instagrama na pokój dla chłopca.

Pokój dla chłopca: 10 inspiracji z Instagrama
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Kolor w pokoju dla chłopca
  2. Wyposażenie pokoju dla chłopca
  3. Dekoracje ścienne w pokoju dla chłopca
  4. Pokój chłopięcy w stylu rustykalnym
  5. Nowoczesny pokój dla chłopca

Kolor w pokoju dla chłopca

Wbrew pozorom wybór koloru do dziecięcego pokoju jest bardzo ważny. Jak się okazuje odpowiednio dobrane kolory wpływają zarówno na nastrój dziecka jak również na jego rozwój. Wybierając kolorystykę dla nowo narodzonego chłopca warto wybrać kolory jasne, uspokajające. Pokój dziecięcy jest miejscem, w którym maluch ma się wyciszyć i odprężyć. Unikaj kolorów mocnych i agresywnych takich jak czerwień czy pomarańcz, a także wszystkich jaskrawych barw. W chłopięcym pokoju idealnie sprawdzi się kolor błękitny, miętowy lub beżowy. 

Pokój
Autor: Instagram
Pokój 1
Autor: Instagram

Wyposażenie pokoju dla chłopca

Najpotrzebniejsze mebelki i dodatki do pokoiku to łóżeczko, komoda, przewijak, a cała reszta to kwestia twoich preferencji. Jako elementy dekoracyjne możesz wybrać zabawki, które zainteresują twojego syna jak będzie troszkę większy: konik na biegunach, tor samochodowy, pluszaki. 

W dziecięcym pokoju możesz postawić kwiaty, które będą filtrowały powietrze w pokoju malucha. Nie wybieraj kwiatów, które owocują - gdy twój maluch podrośnie może zrywać i próbować owoce.

Czytaj:

Plakaty do pokoju dziecka: 10 inspiracji z Instagrama na plakaty i grafiki

Cztery kąty malucha, czyli meble dziecięce na lata

Lampa do pokoju dziecka - 10 inspiracji

Warto kupić
lets shine1

Autor: Unicell

materiał partnera:

Let’s shine Primacol Decorative to farba dekoracyjna do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Po wyschnięciu tworzy odporną na szorowanie na mokro, matową powłokę, która mieni się niezliczoną ilością błyszczących drobinek.

Efekt dekoracyjny przypomina rozgwieżdżone nocą niebo, a jego intensywność wzrasta wraz z natężeniem źródła światła. Farba Let’s shine dostępna jest 32 niesamowitych kolorach, które doskonale sprawdzą się zarówno w salonie, sypialni, jak i pokoju dziecięcym.

Ze względu na dużą różnorodność kolorystyczną, w farbach używane są dwa rodzaje brokatu: srebrny i złoty. Produkt spełnia wytyczne surowej normy EN 71-3 „Bezpieczeństwo zabawek”.

Pokój 2
Autor: Instagram
Pokój 3
Autor: Instagram

Dekoracje ścienne w pokoju dla chłopca

Aby troszkę ożywić pokój malucha możesz udekorować ściany kolorowymi naklejkami lub dziecięcymi plakatami i obrazkami. Do chłopięcego pokoju pasują motywy zwierzęce, marynarskie oraz samochodowe.

Pokój 4
Autor: Instagram
Pokój 5
Autor: Instagram

Pokój chłopięcy w stylu rustykalnym

Pokój rustykalny to coś dla miłośników natury - dużo drewna i naturalnych kolorów. Do tego parę dodatków i możesz wyczarować dla swojego malucha prawdziwe królestwo. Drewniane motywy w pokojach dziecięcych może nie są bardzo popularne, za to są niezwykle urokliwe i oryginalne.

Pokój 6
Autor: Instagram
Pokój 7
Autor: Instagram

Nowoczesny pokój dla chłopca

Jak wyglądają nowoczesne pokoje dziecięce? Prostota i minimalizm. Jak najmniej zbędnych dodatków i jasne kolory. To idealne wnętrza na spokojny sen dla dziecka.

Pokój 8
Autor: Instagram
Pokój 9
Autor: Instagram

QUIZ Pamiętasz te bajki z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Pamiętasz kultową bajkę Tom i Jerry? Jak miał na imię kot?